Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Mieli mieć raj, sąsiedzi zafundowali im piekło


Izabela Parzych (44 l.) z Klonu wraz z rodziną marzyła o własnym mieszkaniu. Ciężko pracowała, aby zarobić na „własny raj”. Gdy go znalazła, dostała kredyt, i kupiła... rozpoczął się koszmar. Mimo, że jest właścicielem mieszkania w domu przy ul. Powstańców Warszawy w Szczytnie musi wraz z rodziną włóczyć się po stancjach. - Sąsiedzi nie dają nam tam żyć – mówi ze smutkiem pani Iza. - Zostaliśmy oszukani przez byłego właściciela, bo mieliśmy mieć tam spokój. Żal mamy też do biura, które pośredniczyło w sprzedaży. Dziś mamy kredyt, mieszkanie, w którym nie da się żyć, z rodziną włóczymy się po stancjach i zapewne czeka nas długa batalia przed sądem, aby to wszystko odwrócić. Koszmar – płacze pani Iza.Izabela Parzych pochodzi z Klonu. Ale dwa lata temu zdecydowała się przeprowadzić z rodziną do Szczytna.

 

- Chciałam mieć bliżej do pracy, a dzieci miałyby bliżej do szkół – wspomina. - Wybór padł na Szczytno. Zaczęliśmy szukać jakiegoś mieszkanka, które pomieściłoby naszą piątkę.

 

Rodzina skorzystała z jednego z biur nieruchomości w Szczytnie.

 

- Mieszkanie znaleźliśmy dość szybko, była to podobno okazja. Po generalnym remoncie, nic, tylko się wprowadzać – mówi pani Izabela. - Córkom bardzo się ono podobało. Biuro nieruchomości i właściciel zapewniali, że wszystko jest dobrze. Zaufaliśmy.

 

 

Własne mieszkanie na gwiazdkę

 

Rodzina państwa Parzychów kupiła mieszkanie w domu jednorodzinnym przy ulicy Powstańców Warszawy w Szczytnie.

 

- Wprowadziliśmy się tam przed Bożym Narodzeniem, był to dla nas wszystkich taki gwiazdkowy prezent, bardzo się cieszyliśmy – mówi ze łzami w oczach pani Izabela. - Ta sielanka, za sprawą sąsiadów, którzy mieszkali na dole, przerodziła się jednak w koszmar. Z każdym dniem zaczęły wychodzić jakieś nieprawidłowości, konflikty. Sąsiedzi zaczęli nas wyzywać, wzywali policję twierdząc, że za głośno chodzimy, była nawet sprawa w sądzie, ale nigdy nie zostaliśmy ukarani, bo nic złego nie robiliśmy, chcieliśmy tam po prostu spokojnie mieszkać i cieszyć się życiem... - dodaje. - Co jakiś czas przysyłali nam listy i zarzucali jakieś absurdalne rzeczy. Mam ich cały stos – pokazuje je pani Izabela. - To mobbing.


Reklama

 

- Z każdym kolejnym tygodniem było coraz gorzej, gdy wracałam po nocce z pracy i gdy oni to widzieli, to walili w sufit, krzyczeli... robili hałas, abym nie mogła zasnąć, odpocząć, a gdy zgłaszałam to policji twierdzono, że jest bezradna, że mam założyć sprawę cywilną – smuci się Izabela Parzych.

 

Raj zamienił się w piekło

 

Mimo takich incydentów rodzina państwa Parzychów próbowała tam normalnie funkcjonować. Szukała jednak pomocy w biurze nieruchomości, które pośredniczyło w sprzedaży oraz u poprzedniego właściciela.

 

- Mówili, że wszystko jest dobrze, poprzedni właściciel kłamał w żywe oczy mówiąc, że wszystkie prace w domu były zrobione legalnie, bo sąsiedzi na dole zaczęli nasyłać na nas różne instytucje wytykając, że to czy tamto jest nielegalne. Byliśmy w szoku. Nasz raj zamienił się w piekło.

 

Czeka ich batalia w sądzie?

 

W końcu sąsiedzi z dołu odcięli rodzinie Parzych wodę. - Początkowo myśleliśmy, że to jakaś awaria – mówi pani Izabela. - Gdy zadzwoniliśmy do wodociągów okazało się, że to świadome działanie, przyjechała policja. Wodę włączyli. Ale za jakiś czas odcięli nam kanalizację twierdząc, że nasza jest nielegalna. Pobudowalibyśmy tam swoją, ale nie ma w tym domu takich możliwości technicznych. Poprzedni właściciel wiele rzeczy zataił. Mamy do niego ogromny żal i będziemy walczyli przed sądem o unieważnienie umowy i zwrot pieniędzy. W tym koszmarze nie dało się żyć. Mimo że jesteśmy właścicielami tego mieszkania zdecydowaliśmy się z niego wyprowadzić. Poszliśmy na stancję. Ale kredyt, opłata stancji...

Reklama

 

Nie o takiej normalności marzyłam – płacze pani Izabela. - Czy nie ma na takie oszustwa, na takich ludzi prawa? Boję się, że teraz przez kilka lat będę udowadniała przed sądem, że prawda jest po mojej stronie. Wydaliśmy na to mieszkanie wszystkie nasze oszczędności, dołożyliśmy kredyt, kto nam to zwróci? Pewnie można byłoby to mieszkanie sprzedać, ale nie jestem taka i nie miałbym sumienia wpuścić w ten koszmar innych ludzi...

 

Trudno uwierzyć...

 

Pani Iza próbowała rozmawiać z był właścicielem i sąsiadami. - Sąsiedzi i były właściciel to rodzina, mimo naszych prób nie ma chęci z ich strony na polubowne rozwiązanie tego problemu – żali się kobieta. - Nie mamy wyjścia, sprawę kierujemy do sądu. Będziemy dochodzili swoich praw, bo według nas to ewidentne oszustwo, zatajono wiele rzeczy. Poprosiliśmy panią mecenas, aby nas reprezentowała. Nadal trudno mi uwierzyć, że ktoś może tak postępować. Chcieliśmy tylko normalnie żyć. Poprosiłam waszą redakcję o interwencję, bo wciąż liczę, że jak to przeczytają, to się opamiętają, że pozwolą nam tam normalnie mieszkać albo dobrowolnie oddadzą pieniądze... Od miesiąca mieszkamy na stancji, nie wiem, co będzie dalej. Gdybyśmy wiedzieli, że tak będzie, to w życiu nie kupiłabym tego mieszkania.Komentarze do artykułu

Radek

To może teraz właściciel biura Zbigniew się wypowie?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama