Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Lotnisko z obsługą cargo, umowa podpisana


We wtorek, 8 listopada br. w Szymanach została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Warmia i Mazury Sp. z o.o., operatorem Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury a Welcome Airport Services – największym pod względem liczby obsługiwanych przewoźników agentem handlingowym w Polsce. Współpraca dotyczy usług cargo świadczonych na warmińsko-mazurskim lotnisku.

 


  • Data:

Strony umowy reprezentowali: Marcin Osowski – wiceprezes zarządu Welcome Airport Services i Jarosław Rogowski, dyrektor pionu cargo oraz Wiktor Wójcik – prezes zarządu spółki portu lotniczego Warmia i Mazury Sp. z o.o.

 

Welcome Airport Services działa w branży lotniczej od dwudziestu pięciu lat, posiada ponad pięćdziesięciu aktywnych klientów oraz własną Agencję Celną. Oddziały Welcome Cargo są̨ obecne na Lotnisku Chopina w Warszawie, portach lotniczych w Krakowie, Gdańsku, Szczecinie oraz Łodzi.

 

Współpraca stała się możliwa dzięki temu, że Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, dzięki uzyskanym pozwoleniom i certyfikatom, może świadczyć usługi w obszarze cargo od października 2021 roku. Umożliwia to lokalnym producentom i eksporterom wysyłkę produktów drogą lotniczą, odprawienie i nadanie przesyłek cargo na miejscu w Szymanach. Dzięki temu stają się przesyłką lotniczą nawet jeżeli pierwszą część podróży pokonują na kołach.


Reklama

 

Reklama

Współpraca Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury oraz Welcome Airport Services oparta jest na nowatorskiej formule, pozwalającej na włączenie lotniska do sieci sprzedażowej Welcome Cargo, przy jednoczesnym zachowaniu odrębnej i autonomicznej struktury obsługi naziemnej portu.

 

Jesteśmy jednym z najmniejszych regionalnych portów lotniczych w kraju, jednak mamy ogromny potencjał i bardzo cieszy mnie to, że Welcome Airport Services, również go dostrzegł. Jestem przekonany, że na naszej współpracy zyskają przede wszystkim lokalni producenci z Warmii i Mazur a także Podlasia, którzy już sukcesywnie korzystają z usług cargo na lotnisku Olsztyn-Mazury – powiedział Wiktor Wójcik, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama