Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Konkurs na "Najpiękniejszą Marzannę" w Świętajnie - okazja do ożywienia tradycji ludowych i zaprezentowania swoich talentów rękodzielniczych


Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie ogłosił właśnie konkurs na "Najpiękniejszą Marzannę" - to idealna okazja dla miłośników tradycji ludowych i rękodzieła, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć nagrody.


  • Data:

Marzanna to postać związana z ludowym obrządkiem kończącym zimę i witającym wiosnę. Wierzono, że Marzanna symbolizuje wszystko, co stare i złe, co trzeba pozbyć się przed nadejściem nowego sezonu. Dlatego też w niektórych regionach Polski w ostatni dzień zimy, czyli 21 marca, palono kukłę przedstawiającą Marzannę, a na jej miejsce stawiano bukiecik wiosenny.

 


Reklama

W konkursie na "Najpiękniejszą Marzannę" każdy może wziąć udział. Wystarczy stworzyć piękną i oryginalną kukłę przedstawiającą Marzannę, która zostanie oceniona przez jury pod względem estetyki, wykonania oraz zgodności z tradycyjnym wzorcem.

 

Regulamin konkursu oraz więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie internetowej www.swietajno.naszgok.pl. To tam również należy przesyłać zgłoszenia.

Reklama

Szczegóły na plakacie.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama