W Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbyła się siódma edycja konkursu wokalnego „Legendy Wiecznie Żywe”. Tym razem wydarzenie poświęcone było twórczości Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, poetki uznanej oficjalnie za patronkę roku 2025.
Konkurs, jak co roku, przyciągnął dzieci, młodzież i dorosłych z całego powiatu szczycieńskiego. Motywem przewodnim była poezja śpiewana – uczestnicy starszych kategorii wykonywali utwory z tekstami Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, a najmłodsi sięgnęli po klasykę literatury polskiej w formie piosenek.
W kategorii klas I–IV najlepiej zaprezentowała się Weronika Szypowska, zdobywając I miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się Amelia Łańcucka, a trzecie zajęła Zuzanna Lipińska. Wyróżnienia otrzymały: Kornelia Niedźwiecka, Zofia Zapadka i Zuzanna Zapadka.
W kategorii klas IV–VII jurorów najbardziej zachwyciła Natalia Mrozek, zdobywając I miejsce jako solistka. II miejsce zajęło trio ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rozogach: Aleksandra Kaczyńska, Amelia Lis i ponownie Natalia Mrozek. Na trzecim miejscu znalazła się Lena Jewartowska.
W najstarszej grupie – uczniów klas VIII, szkół średnich i dorosłych – najwyżej oceniono występ Julii Grzywińskiej. Kolejne miejsca zajęły Aleksandra Glapka (II miejsce) oraz Maria Piórkowska (III miejsce). Wyróżniona została także Daria Januszczyk.
Wieczorem uczestnicy mieli okazję wystąpić raz jeszcze, tym razem przed otwartą publicznością, podczas koncertu podsumowującego konkurs. Dołączyli do nich także lokalni artyści oraz instruktorzy z GOK w Wielbarku.
To, co przeczytałeś online, to tylko ułamek tego, co przygotowaliśmy dla Ciebie w najnowszym papierowym wydaniu „Tygodnik Szczytno”. Każdy czwartek to nowa dawka intrygujących tematów, lokalnych historii i ekskluzywnych materiałów, których nie znajdziesz nigdzie indziej.
Lokalna gazeta to Twoje źródło wiedzy o regionie. Sięgnij po „Tygodnik Szczytno” i bądź na bieżąco z tym, co dzieje się wokół Ciebie.
Twój powiat, Twoje historie – czytaj z nami co tydzień.
Oj, tak, tak! Tam zawsze był tzw. kiosk. Ja pamiętam taki blaszany, przeszklony. Być może wcześniej stał tam \"drewniak\". Te napoleonki, pączki... Mordki i łapki oblepione lukrem, kremem stawiały się na lekcji po tej dużej przerwie.
Sentymentalna
2025-07-16 12:49:27
No, mnie z dzieciństwem kojarzy się chleb od Bielskiego lub Kochanka. A w tym punkcie, a nieopodal chodziłam do podstawówki, była też kiedyś cukiernia czy piekarnia i na długich przerwach biegało się tam po spore ciastka \"ptasie mleczko\"...
Tutejsza
2025-07-16 11:20:14
Tekst nieciekawy, po prostu wylana żółć z głebi trzewi pana Mądrzejowskiego okraszony nieciekawym zdjęciem. Jak nie macie felietnistów, to może warto ogłosić jakiś konkurs, a nie publikować treści o niskim i watpliwym poziomie. Może chwila refleksji?
Joanna
2025-07-16 11:17:08
Co to SIM?
Gabi
2025-07-16 09:35:16
Gratuluję odwagi oderwania się odnzielonego koryta.
Obserwator
2025-07-16 00:44:02
Już zapewne Zieloni obstawili ten Stołek. Konkurs to farsa. O ile będzie :)
Obserwator
2025-07-16 00:43:05
To ciekawe kto z PSL zasiądzie na stołku, Jarku czekamy i obserwujemy!
Mieszkańcy
2025-07-15 16:55:33
Żołądek zawsze daje znać gdy jest pusty ale mózg niestety nie.
kozaostra
2025-07-15 15:20:02
Naszym włodarzom tylko najlepiej wychodzi przecinanie wstążek.A narkotykami jak handlowali tak handluja.Przykro wszyscy maja wywalona co dzieje się z młodzieżą. Najważniejsze że wstążki przecięte.Myslalam panie Burmistrzu że pan to ogarnie ale nic w tym kierunku nie robione.Wszystko zamiatane pod dywan oczywiscie tyczy to całej rady.
Julka
2025-07-15 10:38:46
Smolasty to artystyczne dno dna i patologia. Kto wpadł na pomysł żeby to beznadziejne byle co zaprosić??? i jeszcze mu płacić
Prusak
2025-07-15 08:11:55