Piątek, 19 Lipiec
Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -

Reklama


Reklama

Historia napisana fotografiami mieszkańców


„Pasymianie. In memoriam - Sentymentalny portret ku pamięci” - to niezwykła publikacja, w której znalazły się wizerunki 174 nieżyjących już, dawnych mieszkańców Pasymia i okolic. Zdjęcia wzbogacają opisy, przygotowane przez rodziny zmarłych. Książkę wydała Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu. W poniedziałek odbyła się jej uroczysta prezentacja.Moja mama Genowefa przekazała bibliotece zdjęcia i biografię mojego zmarłego w 1996 roku taty Stanisława – mówi Jarosław Majewski, były mieszkaniec Pasymia. - Moi rodzice związani są z Pasymiem od 1979 roku. Książka to ciekawa publikacja – dodaje. - Niesamowita podróż w przeszłość. Gdy ją przeglądałem, to okazało się, że wielu z tych ludzi znałem osobiście. To kawałek pięknej lokalnej historii. Nie ukrywam, iż liczę na to, że biblioteka będzie kontynuowała ten cykl wydawniczy.

 

Uroczysta prezentacja książki odbyła się w poniedziałek, 28 listopada. Wzięło w niej udział grubo ponad 100 osób.


Reklama

 

- Spróbowaliśmy zebrać w jednej publikacji książkowej portrety zmarłych mieszkańców Pasymia i okolic – mówi Dominik Szkoda, dyrektor MBP w Pasymiu. - Z założenia miała to nie być książka o zasłużonych mieszkańcach gminy, a o zwykłych ludziach. I chyba nam się to udało. Otrzymaliśmy 161 zdjęć od 79 osób. Opublikowaliśmy wizerunki 174 nieżyjących osób z krótkimi notkami biograficznymi przygotowanymi przez ich bliskich.

 

Fotografie gromadzono od stycznia do czerwca. Książkę, w nakładzie 300 sztuk, udało się wydać dzięki pomocy sponsorów. Podczas poniedziałkowego spotkania rozszedł się niemal cały nakład.

Reklama

 

- Na razie nie myśleliśmy o dodruku, ale tego nie wykluczamy – mówi pan Dominik. - Książka do obejrzenia jest w naszej bibliotece. Warto na nią zerknąć. Bo to kawałek pięknej historii wielu mieszkańców naszej gminy – dodaje.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama