Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Halina Jaśniewicz Supersołtysem Powiatu (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)


Halina Jaśniewicz z Lipnik zwyciężyła w XV Plebiscycie na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. - Sama nie mogę w to uwierzyć – mówi z uśmiechem. - Aż mnie zatkało, gdy to usłyszałam. Niczego nawet nie przeczuwałam. Nie byłam w stanie wypowiedzieć ani słowa podczas rozdania tych nagród. Bardzo wszystkim dziękuję za oddanie na mnie głosu. Jestem szczęśliwa. Tak, ta nagroda dała mi ogromną radość – dodaje.Drugie miejsce zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni - Beata Nikołajuk z Kolonii, a trzecie - Katarzyna Grudzińska z Nowin.

Plebiscyt organizują od lat Starostwo Powiatowe w Szczytnie oraz redakcja „Kurka Mazurskiego”.

Sołectwo, którego przedstawicielka zajęła I miejsce, otrzymało w nagrodę 3 tys. zł, drugie miejsce – 2 tys. zł, a trzecie – 1 tys. złotych.

Halina Jaśniewicz sołtysem jest już drugą kadencję. - Zostałam wybrana w 2015 roku i było to moje drugie podejście – wspomina. - Za pierwszym razem przegrałam z młodszą kandydatką. Potem ludzie mnie namawiali, abym startowała, ale ja nie chciałam. Mówiłam, że nie chce przeżywać porażki na nowo. Przekonali mnie jednak. Sami się też zmobilizowali i mnie wybrali.

 

Lubi pani być sołtysem?

 

Uwielbiam pracę z ludźmi, działać społecznie. To daje i ogromną energię. Tak, lubię (śmiech).


Reklama

 

Jakie były początki pani sołtysowania?

 

W czasie pandemii niewiele się działo, bo dziać nie mogło. Ale jeszcze przed tym całym zamieszaniem udało się naszej wsi wygrać konkurs na najpiękniejszą wieś popegeerowską. Dobry wynik zrobiliśmy też w w województwie. Powstał plac zabaw, wiata, ogrody, klomby kwiatowe, dokończyliśmy urządzać świetlicę, jest uroczo. Utworzyliśmy pomieszczanie dla naszego Koła Gospodyń Wiejskich... Lipniki zmieniły oblicze, ale nadal jest sporo do zrobienia (śmiech).

 

To duże sołectwo?

 

Liczy koło 160 mieszkańców. Chyba. Ale ostatnio więcej umiera niż się rodzi. To smutne.

 

A zawodowo czym się pani zajmowała?

 

Przez 40 lat pracowałam w sklepie. Skończyłam tam pracę i zaczęło brakować mi kontaktu z ludźmi. A od dziecka uwielbiałam udzielać się społecznie. Być może dlatego, że mój tata był przez lata sołtysem i przyzwyczaiłam się do tego, że nasz dom był pełen ludzi. Że zawsze coś się działo. Poza tym tata często mną się wyręczał. Sołtysowałam za niego, tak trochę (śmiech). To trudne zajęcie, ale naprawdę to lubię. Bywa, że ktoś cię pochwali, ktoś zgani, ale trzeba iść do przodu. Robić swoje.

Reklama

 

Ma pani jakieś hobby?

 

Mnóstwo (śmiech). Mamy niewielkie gospodarstwo, gdzie hodujemy drób, mam swój ogród, uprawiam warzywa, czytam książki. Książki oczywiście zwłaszcza zimą, bo latem nie ma na to czasu. Uwielbiam małe podróże. Moim marzeniem jest zwiedzić całą Polskę. Mamy tak piękny kraj, że aż dech zapiera. Trzeba jednak umieć znaleźć te miejsca. Ja je wciąż odkrywam. Jesienią ponownie pojadę na przykład do Krakowa. Zapewne raz jeszcze zwiedzę Wieliczkę. Naprawdę uwielbiam podróżować, poznawać nowe miejsca...Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama