Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Deklasacja w doliczonym czasie gry

Pasym ponownie na zwycięskich torach. Pomimo zimnego prysznica w pierwszej połowie gry, Błękitni rozegrali kapitalne spotkanie przeciwko Victorii Węgorzewo. Mecz z 20. kolejki klasy okręgowej zakończył się wynikiem 4:3.

Z powodu kontuzji w kadrze zabrakło Kacpra Króla, z chorobą zmagali się Kamil Świercz i Sebastian Kowalczyk. Na boisku nie zobaczyliśmy również Karola Stryjca.

Pierwsza bramka w wykonaniu Węgorzewa, po dośrodkowaniu w pole karne pasymian, padła już w ósmej minucie spotkania. Szybko gra zaowocowała kolejnymi dwoma stratami. Vęgoria punktowała dwie minuty później, trafiając strzałem zza pola karnego na 2:0 oraz w 35 po strzale z rzutu karnego. Przed przerwą nadzieję na korzystny wynik przywrócił Mateusz Stępień, który pokonał bramkarza gospodarzy i podwyższył wynik o jedno oczko.

– Pierwsza połowa toczyła się ewidentnie pod dyktando Vęgorii Węgorzewo. Dobrze, że skończyliśmy ją w jedenastu, bo sędzia mógł pokazać kolejne żółte, a w konsekwencji czerwone kartki dla naszej drużyny. Na szczęście pod koniec udało się strzelić na 1:3, podbudować nieco morale i zejść na przerwę – komentuje trener Kamil Kępka.

Po przerwie było już tylko lepiej, a to, co wydarzyło się w kolejnych minutach gry, zapadnie na długo w pamięci zawodników czy kibiców z Pasymia. Gdy wydawało się, że z Węgorzewa Błękitni wrócą bez punktów, losy obróciły się o 180 stopni. W 78 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego Jakub Kulesik podwyższył na 3:2, natomiast w 91' remis dla Błękitnych dał Aleksander Dobrzyński.

Od tej pory gospodarze przeszli do defensywy, umożliwiając Błękitnym kreowanie kolejnych sytuacji bramkowych. W ostatniej akcji spotkania grający trener Kamil Kępka wykończył sytuację sam na sam zwycięskim strzałem na 4:3.

Obecnie Błękitni Pasym z 41 punktami na swoim koncie zajmują trzecie miejsce w tabeli rozgrywek. Z trzypunktową przewagą, na pozycji wicelidera plasuje się Mazur Ełk, natomiast liderem grupy niezmienne pozostaje drużyna Victoria Bartoszyce (49 pkt).

Błękitni Pasym: F. Brzeziński, P. Brzozowski (B) (C), A. Dobrzyński, M. Konopka, J. Kulesik, D. Mikulak, P. Młotkowski (77' Tumanowicz), G. Sachajczuk, A. Sokołowski, M. Stępień (60' Chełstowski), R. Zink (46' Kępka).

CWKS VĘGORIA WĘGORZEWO 3:4 LKS BŁĘKITNI PASYM

1:0 - 8' Mateusz Baluta

2:0 - 10' Patryk Galiniewski

3:0 - 37' Patryk Potyra

3:1 - 43' Mateusz Stępień

3:2 - 78' Jakub Kulesik

3:3 - 90+1' Aleksander Dobrzyński