Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

59-latek w ciągu jednego roku ukradł dwa razy tą samą piłę


Mądry człowiek uczy się na swoich błędach. Sprytny człowiek uczy się na cudzych. A nierozsądny nie uczy się wcale i wciąż popełnia te same błędy, licząc tylko na inny rezultat – mówi znane przysłowie. W takim razie jak ocenić zachowanie pewnego 59-latka ze Szczytna, który w ciągu jednego roku ukradł sąsiadowi dwa razy tą samą piłę? I dwa razy wpadł w ręce policjantów.12 stycznia br. pokusił się na kosę i piłę spalinową, a 12 lipca br. na podkaszarkę, lutownicę, pralkę, butlę gazową z reduktorem, zszywacz tapicerski, a także wózek typu dwukółka, taczkę no i oczywiście piłę o łącznej wartości blisko 1400 złotych.

 

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 59-letniemu mieszkańcowi Szczytna. Mężczyzna w dniu 27 lipca br. po uprzednim wyrwaniu drzwi wejściowych z muru piwnicy przynależnej do jednego z mieszkań położonych na terenie miasta, wyniósł piłę spalinową, podkaszarkę, butlę gazową z reduktorem, lutownicę, pralkę, zszywacz tapicerski, a następnie z terenu działki sąsiada przywłaszczył również wózek typu dwukółka i taczkę.

 


Reklama

- Gdy na miejsce zgłoszonej interwencji przyjechali szczycieńscy policjanci mieli oni tzw. „dèjà vu”. Mundurowi od razu zorientowali się, że na początku stycznia br. ten sam pokrzywdzony zgłaszał kradzież kosy i piły spalinowej - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Kryminalni ustalili wtedy, że sprawcą przywłaszczenia mienia był 59-latek (sąsiad pokrzywdzonego) i jego 43-letni znajomy, którzy skradziony łupy chcieli upłynnić na skupie złomu. Funkcjonariusze zatrzymali obu sprawców, postawili im zarzuty i odzyskali skradzione mienie.

 

Szczycieńscy kryminalni mając uzasadnione podejrzenie, że 59-latek ponownie dopuścił się tego samego rodzaju przestępstwa, zapukali do drzwi jego mieszkania. Mężczyzna na początku zasłaniał się niepamięcią wywołaną spożyciem dużej ilości alkoholu. Długo jednak nie trzeba było czekać. Alkohol wyparował a mężczyzna przyznał się do kradzieży. Mundurowi ustalili, że 59-latek ponownie ukradł tą samą piłę, którą odzyskali oni w drugiej połowie lipca br.

Reklama

 

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty, do których się w całości przyznał. Swoje zachowanie tłumaczył stanem upojenia alkoholowego. 59-latek niebawem ponownie stanie przed sądem, tym razem może go już czekać surowsza kara.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Trzeba być mocno ograniczonym umysłowo, by nie wiedzieć, co dzieje się na niemieckich lotniskach, jak wielkie są braki w personelu, jak potężne są strajki, a wszystko to jest spowodowane niechęcią ludzi myślących, do przyjęcia szprycy. To, że w TV nic nie mówią wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

  !!!


  2022-08-09 12:44:37
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  do Czytelniczki - z Ukrainy, bo pewnie tam go oddali, wraz z czołgami :))

  Czytelniczek


  2022-08-09 12:37:02
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Brak kompetencji nie przejawia się tylko u radnego Kiersikowskiego, ale u innych radnych pracujących w samorządzie też (wiedzę z zakresu finansów powinni mieć - za co biorą pieniądze jaką naczelnicy???). Pozostali radni zasiadający już co najmniej 4 lata w RM również podstawowe zasady finansowania czy zmian w budżecie powinni wiedzieć a nie błaźnić się na sesjach (np. Pan Dziuban). Porażka ... Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :-)

  ta rada to żenada


  2022-08-09 11:55:38
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Olek, przyjąłem trzy dawki szczepionki i nie chorowałem na covida ani inną chorobę z podobnymi objawami. Wkrótce przyjmę czwartą. O czym ty piszesz? Potrzebujesz pomocy psychiatrycznej, to skorzystaj.

  Szczepiony


  2022-08-09 09:42:04
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  Tylko skąd wziąć cukier do ciasta? ;)

  Czytelniczka


  2022-08-09 09:31:48
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Bolek, nieźle odjechałeś. totalny świr.

  ????


  2022-08-09 00:48:48
 • Wielkie zmiany w SKS, to już Gwardia Jurand Bank Szczytno
  GWARDIA SZCZYTNO PANY!

  Gwardzista78


  2022-08-08 21:04:09
 • Niebieski Zaułek „od kuchni” w Radiu Olsztyn (słuchaj audycji na żywo)
  Miałam przyjemność z rodziną zjeść obiad i przepyszny deser.....jedzenie poezja,wszystko przygotowane z sercem

  Anka


  2022-08-08 20:41:06
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Z tego co pamiętam w tym miejscu ma być amfiteatr. Wybudujemy i powiemy, że nie ma na niego miejsca.

  Tor


  2022-08-08 16:22:30
 • Rodzice nie wierzą, że Michał mógł skatować własne dziecko (Rozmowa „TSZ”)
  Po pierwsze trochę to dziwne aby ojciec nie znał płci swojego dziecka. Po dwa może też jednak tak być, bo jeżeli matka maluszka miała obsesję na temat wyglądu to wbiła sobie do głowy podczas porodu że to będzie dziewczynka, przy porodzie mogła wpaść w depresje może nie chciała zostawić dziecka w szpitalu bo każdy wiedział że będzie miała dziecko, i po prostu postanowił zrobić z małego dziewczynkę. Pewnie kapała jak nie było ojca w domu on pracował także miała pole do popisu usypiała pewnie przed jego powrótem do domu. A im starsze to wkoncu musiała by dawać go dla babci czy dziadek a nawet dla ojca dziecka aby przebrać czy umyć. Poprostu mogła wyładowywać swoje niezadowolenie na mały przy przebieraniu czy kąpieli kiedy widziała i przypominała sobie że on nie jest dziewczynka.

  Ona


  2022-08-08 00:33:08

Reklama