W poniedziałek 1 czerwca w Jedwabnie rozpocznie działalność pierwszy w historii gminy żłobek „Bajkowa Akademia”. w budynku stoją już kolorowe meble, czekają zabawki, a opiekunki odliczają godziny do przyjęcia pierwszych dzieci. Dyrektorem placówki jest Anna Pieczyńska.
To jedna z największych inwestycji społecznych ostatnich lat w gminie Jedwabno. Placówka powstała z myślą o najmłodszych mieszkańcach i ich rodzicach, którzy do tej pory mieli ograniczony dostęp do opieki żłobkowej na miejscu.
Nowy żłobek został przygotowany od podstaw. Powstały przestronne sale do zabawy i odpoczynku, miejsca do zajęć rozwojowych oraz zaplecze dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci. Wszystko utrzymane jest w jasnych kolorach i wyposażone w nowoczesny sprzęt.
Jak podkreślają osoby zaangażowane w przygotowanie placówki, najważniejsze jest jednak nie wyposażenie, lecz ludzie.
– Nasze opiekunki z niecierpliwością czekają już na pierwsze dzieci. Wszystko zostało przygotowane tak, aby najmłodsi mogli rozwijać się w idealnych warunkach, a rodzice mieli pewność, że ich pociechy są w dobrych rękach – zdradzą wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak.
„Bajkowa Akademia” ma być miejscem, w którym dzieci będą czuły się bezpiecznie i swobodnie. Nie zabraknie przestrzeni do wspólnej zabawy, nauki samodzielności i budowania pierwszych relacji z rówieśnikami.
Otwarcie placówki to również ważny moment dla całej gminy. Dla wielu rodziców oznacza łatwiejszy powrót do pracy i większe możliwości pogodzenia obowiązków zawodowych z życiem rodzinnym.
Koszt realizacji inwestycji wyniósł 2 mln 354 tys. 915 zł. Gmina pozyskała na ten cel 1 mln 698 tys. 226 zł dofinansowania.
Środki pochodzą z rządowego programu „Aktywny Maluch”.
Już od poniedziałku w budynku zamiast ekip budowlanych pojawią się dziecięce głosy, pierwsze zabawy i pierwsze znajomości.
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03