Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Wzmożony ruch inwestycyjny w gminie Pasym


Wydaliśmy około dwustu decyzji o warunkach zabudowy, a to dotyczy tylko terenów, które nie mają opracowanych planów przestrzennego zagospodarowania. Zainteresowanie działkami rekreacyjnymi i mieszkaniowymi na terenie gminy jest naprawdę duże – twierdzi burmistrz Cezary Łachmański. - Pracowaliśmy na to ciężko przez ostatnie lata, ale efekt jest: liczba osób chętnych do tego by związać się z ziemią pasymską intensywnie rośnie.Wymiernym dowodem zainteresowania nabywaniem nieruchomości w gminie Pasym może być poziom dochodów majątkowych, jaki jest corocznie zakładany w budżecie.

 

- W ubiegłym roku przewidywaliśmy dochód na poziomie 600 tysięcy złotych, w tym zwiększyliśmy go do 800 tysięcy – mówi Łachmański. - Plan już został zrealizowany, co oznacza, że nie zależy nam aż tak bardzo na tym, by działki, które wystawiliśmy do przetargu, natychmiast znalazły nabywców. Oznacza to też, że nawet jeśli nie zostaną one sprzedane teraz, to raczej do kolejnych przetargów cen nie będziemy obniżać, a już na pewno nie w odniesieniu do terenów o charakterze rekreacyjnym.

 

A różnica w cenach jest znaczna. Na internetowych stronach gminy Pasym można znaleźć informacje o kilku aktualnych przetargach dotyczących sprzedaży gminnych działek: przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową w samym Pasymiu i kilku rekreacyjnych w Miłukach. Te drugie, przy zbliżonej powierzchni są drożne od „mieszkaniówki” co najmniej dwukrotnie. Dla przykładu: nieco ponad 15-arowa parcela mieszkaniowa przy ul. Działkowej ma cenę wywoławczą 39,2 tys. zł, a za ok. pół ara mniejszą działkę rekreacyjną w Miłukach nabywca musiałby zapłacić co najmniej 110,7 tys. zł.


Reklama

 

- Rekreacja to luksus – tłumaczy te różnice burmistrz Pasymia. Każdy dach nad głową chce i musi mieć, ale już posiadanie prywatnej daczy na wypoczynek niezbędne nie jest. A luksus, cóż... kosztuje.

 

Burmistrz podkreśla, że sama gmina parceli budowlanych ma już niewiele, a zainteresowanie nie słabnie. Ruch handlowo-inwestycyjny obejmuje też tereny prywatne. - Wystarczy pojeździć trochę po terenie naszej gminy. Wtedy widać, w jak wielu miejscowościach jak wiele nowych domów jest budowanych – nie ukrywa zadowolenia Łachmański.

 

Nie wszystkie przetargi, zaplanowane na czwartek, 26 września (kiedy Tygodnik będzie już w sprzedaży) dojdą do skutku. Można to ocenić w oparciu o wpłacane wadium, co jest niezbędnym warunkiem udziału w licytacji. I tak wadia na kilka działek mieszkaniowych wpłynęły (termin minął 20 września), natomiast rekreacja w Miłukach zainteresowania nie wywołała.

Reklama

 

- I wcale się tym w tej chwili nie martwię – zapewnia burmistrz Łachmański. - Jak mówiłem, plan budżetowy mamy już zrealizowany, a prędzej czy później i te działki znajdą swoich nabywców. Cen, wyszacowanych przez rzeczoznawcę nie zmniejszymy na pewno.

 

A ponieważ operaty szacunkowe mają określony czas „przydatności do spożycia” może się zdarzyć i tak, że w kolejnej wycenie, jeśli do niej dojdzie, działki w gminie Pasym będą jeszcze droższe.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama