Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Wieża Ciśnień w Pasymiu ma szanse na milion złotych. Każdy może pomóc pozyskać te środki (sprawdź szczegóły)


Wieża Ciśnień w Pasymiu została zwycięzcą konkursu Nasz Zabytek edycja 2023 organizowanym przez fundacje Most the Most. Co to oznacza dla tego zabytku? Szansa na pozyskanie 1 mln zł na renowację wieży. - Ruszyło właśnie głosownie w tej sprawie liczy się każe klikniecie – mówi Rafał Brzeziński, prezes Stowarzyszenie MAZUR Pasym, które opiekuje się wieżą. W czwartek, 1 czerwca o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu odbędzie się spotkanie konsultacyjne w tej sprawie.W spotkaniu wezmą udział m.in. przedstawiciele Fundacji „Most the Most”, która jest organizatorem konkursu „Nasz Zabytek”.

 

- Zależy nam na tym, aby możliwie wszystkie grupy naszego społeczeństwa wzięły udział w tej dyskusji, gdyż zapewnia to wielostronne podejście do przedmiotowego tematu i umożliwia podjęcie najroztropniejszych decyzji – zachęca do udziału w spotkaniu Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia.

 

Spotkanie ma pomóc określić funkcje, jakie miałaby pełnić wieża po zakończeniu robót budowlanych i otwarciu obiektu dla mieszkańców i gości.

 

- Każdy z mieszkańców z pewnością ma na ten temat coś do powiedzenia – mówi burmistrz. - Co mogłoby się mieścić w naszej Wieży Ciśnień? Jaką rolę mogłaby pełnić? Jak sprawić, aby w jej odnowione mury wkroczyło społeczne życie?

 

Mieszkańcy gminy Pasym propozycje mogą składać w terminie do 12 czerwca 2023 r. za pomocą intuicyjnego narzędzia w postaci elektronicznego formularza pod linkiem: https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-warminsko-mazurskie/ lub telefonicznie pod numer 517 884 088 lub 22 47 55 111.


Reklama

 

Ruszył właśnie II Konkurs Nasz Zabytek dla mieszkańców: Pasymia, Milicza, Sieradza, Kolnika i Czyżewa. Mieszkańcy tych miejscowości i okolic mogą zgłaszać Fundacji pomysły na nowe funkcje społeczne zabytków wyłonionych w I konkursie Nasz Zabytek.

 

Czas na zgłoszenia jest do 12 czerwca.

 

Właściciel zabytku może uzyskać nawet 1 mln zł na jego renowację i dostosowanie go do funkcji wybranych w konkursie.

 

Jak zgłosić pomysł? To proste!

Zastanów się, czego brakuje w Twojej okolicy. Może to być miejsce spotkań, wystaw, koncertów, zajęć edukacyjnych, siedziba Koła Gospodyń Wiejskich, sala szkoleń i warsztatów, klub dyskusyjny? Możliwości jest całe mnóstwo, a kto zna lepiej Wasze potrzeby niż Ty i inni mieszkańcy Twojej gminy?

 

Pomyśl, jak uzasadnisz swój pomysł. Odpowiedz na pytania:

Jak pomysł będzie służył mieszkańcom?

Czy uwzględnia dostępność dla osób z niepełnosprawnością?

Kto będzie mógł korzystać z nowej funkcji zabytku?

Czy może integrować lokalną społeczność i wspierać międzypokoleniową współpracę?

Reklama

 

Gotów? Jeśli tak, to czas podzielić się Twoim pomysłem:

Wodociągowa Wieża Ciśnień w Pasymiu – zgłoś pomysł https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-warminsko-mazurskie/

Możesz też do nas zadzwonić i telefonicznie zgłosić swój pomysł. Czekamy na Ciebie pod numerami: 22 47 55 111 lub +48 517 884 088. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Masz pytania? Wyślij je na adres: NaszZabytek@mostthemost.pl.

Zgłoszone? Świetnie! Teraz zachęć innych, żeby również przesłali swoje zgłoszenia. Mają ten sam pomysł? Tym lepiej! To znaczy, że myślicie podobnie. Im więcej zgłoszeń na tę samą funkcję, tym bardziej pokażecie, że właśnie ten pomysł powinien zostać zrealizowany.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama