Wtorek, 25 Czerwiec
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -

Reklama


Reklama

Wieża Ciśnień w Pasymiu ma szanse na milion złotych. Każdy może pomóc pozyskać te środki (sprawdź szczegóły)


Wieża Ciśnień w Pasymiu została zwycięzcą konkursu Nasz Zabytek edycja 2023 organizowanym przez fundacje Most the Most. Co to oznacza dla tego zabytku? Szansa na pozyskanie 1 mln zł na renowację wieży. - Ruszyło właśnie głosownie w tej sprawie liczy się każe klikniecie – mówi Rafał Brzeziński, prezes Stowarzyszenie MAZUR Pasym, które opiekuje się wieżą. W czwartek, 1 czerwca o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu odbędzie się spotkanie konsultacyjne w tej sprawie.W spotkaniu wezmą udział m.in. przedstawiciele Fundacji „Most the Most”, która jest organizatorem konkursu „Nasz Zabytek”.

 

- Zależy nam na tym, aby możliwie wszystkie grupy naszego społeczeństwa wzięły udział w tej dyskusji, gdyż zapewnia to wielostronne podejście do przedmiotowego tematu i umożliwia podjęcie najroztropniejszych decyzji – zachęca do udziału w spotkaniu Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia.

 

Spotkanie ma pomóc określić funkcje, jakie miałaby pełnić wieża po zakończeniu robót budowlanych i otwarciu obiektu dla mieszkańców i gości.

 

- Każdy z mieszkańców z pewnością ma na ten temat coś do powiedzenia – mówi burmistrz. - Co mogłoby się mieścić w naszej Wieży Ciśnień? Jaką rolę mogłaby pełnić? Jak sprawić, aby w jej odnowione mury wkroczyło społeczne życie?

 

Mieszkańcy gminy Pasym propozycje mogą składać w terminie do 12 czerwca 2023 r. za pomocą intuicyjnego narzędzia w postaci elektronicznego formularza pod linkiem: https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-warminsko-mazurskie/ lub telefonicznie pod numer 517 884 088 lub 22 47 55 111.


Reklama

 

Ruszył właśnie II Konkurs Nasz Zabytek dla mieszkańców: Pasymia, Milicza, Sieradza, Kolnika i Czyżewa. Mieszkańcy tych miejscowości i okolic mogą zgłaszać Fundacji pomysły na nowe funkcje społeczne zabytków wyłonionych w I konkursie Nasz Zabytek.

 

Czas na zgłoszenia jest do 12 czerwca.

 

Właściciel zabytku może uzyskać nawet 1 mln zł na jego renowację i dostosowanie go do funkcji wybranych w konkursie.

 

Jak zgłosić pomysł? To proste!

Zastanów się, czego brakuje w Twojej okolicy. Może to być miejsce spotkań, wystaw, koncertów, zajęć edukacyjnych, siedziba Koła Gospodyń Wiejskich, sala szkoleń i warsztatów, klub dyskusyjny? Możliwości jest całe mnóstwo, a kto zna lepiej Wasze potrzeby niż Ty i inni mieszkańcy Twojej gminy?

 

Pomyśl, jak uzasadnisz swój pomysł. Odpowiedz na pytania:

Jak pomysł będzie służył mieszkańcom?

Czy uwzględnia dostępność dla osób z niepełnosprawnością?

Kto będzie mógł korzystać z nowej funkcji zabytku?

Czy może integrować lokalną społeczność i wspierać międzypokoleniową współpracę?

Reklama

 

Gotów? Jeśli tak, to czas podzielić się Twoim pomysłem:

Wodociągowa Wieża Ciśnień w Pasymiu – zgłoś pomysł https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-warminsko-mazurskie/

Możesz też do nas zadzwonić i telefonicznie zgłosić swój pomysł. Czekamy na Ciebie pod numerami: 22 47 55 111 lub +48 517 884 088. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Masz pytania? Wyślij je na adres: NaszZabytek@mostthemost.pl.

Zgłoszone? Świetnie! Teraz zachęć innych, żeby również przesłali swoje zgłoszenia. Mają ten sam pomysł? Tym lepiej! To znaczy, że myślicie podobnie. Im więcej zgłoszeń na tę samą funkcję, tym bardziej pokażecie, że właśnie ten pomysł powinien zostać zrealizowany.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama