Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd do Brukseli (sprawdź szczegóły)


Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży już po raz piąty zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie w ramach projektu Europa z naszej ulicy, w którym nagrodą jest wyjazd do Brukseli i spotkanie z europosłami.


  • Data:

Rok 2022 został przez Komisję Europejską ogłoszony Rokiem Młodzieży. Nabór projektów trwa do 27 stycznia 2023.

 

– Celem konkursu jest zaktywizowanie młodzieży do uczestnictwa w życiu społecznym, poprzez zapoznanie się ze wspólnym dziedzictwem kulturalnym, historycznym oraz intelektualnym Europy. Chcemy budować wśród młodych osób poczucie wspólnoty, integracji, zaufania i przede wszystkim pokazać, że wspólne działania służą rozwojowi oraz wzajemnemu bezpieczeństwu w budowaniu lepszej przyszłości – mówi Sławomir Piwowarczyk, koordynator konkursu.

 

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? 


Reklama

 

Zadaniem uczestników konkursu jest znalezienie i pokazanie związków swojej okolicy, miejscowości czy regionu z kulturą i wartościami europejskimi. Forma przekazu może być różnorodna, od prezentacji, po przygotowanie projektu folderu, krótkiego filmu, cyklu podcastów o różnorodnej tematyce związanej ze wspólną historią, czy też kulturą całej Europy. Wybór formy i tematu zależy od nieograniczonej wyobraźni młodzieży.

 

Kto może wziąć udział w konkursie? 

 

Do udziału w konkursie zapraszamy grupy młodzieży w zespołach od 4 do 6 osób. Oprócz wartości merytorycznych projektów, oceniane będą również umiejętności pracy zespołowej.

Reklama

 

Zachęcamy do upowszechnienia informacji o konkursie, w tym celu załączam gotowy artykuł do umieszczenia w państwa kanałach informacyjnych do wykorzystania przy promocji konkursu.

 

Więcej informacji o konkursie na stronie naszej fundacji pod poniższym linkiem:

https://pcyf.org.pl/programy/realizowane/europa_z_naszej_ulicy/o_programieKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama