Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Pasymscy starostowie są z... Jurg


Za nami Pasymski Złoty Kłos, czyli gminne dożynki. Bohaterami – gospodarzami wydarzenia byli Małgorzata i Mariusz Turowscy, rolnicy z Jurg. Poznajmy ich bliżej.



Małżonkowie, poślubieni sobie w 1996 roku, powoli przejmowali stery gospodarowania na ojcowiźnie pana Mariusza, by od 2000 roku zajmować się tym już w pełni samodzielnie, a nade wszystko – bardzo skutecznie. Rozpoczynali od 10 ha, które obecnie rozrosły się do 81 hektarów: 46 własnych i 35 dzierżawionych, które służą wyłącznie zapewnieniu karmy dla bydła. Stado państwa Turowskich składa się z 45 krów dojnych i 35 sztuk młodzieży. Roczna produkcja mleka sięga 300 tysięcy litrów. Gospodarstwo jest w pełni unowocześnione i doskonale wyposażone w sprzęt rolniczy, na część którego rolnicy z Jurg pozyskali nawet dotacje unijne.


Reklama

 

W prowadzeniu gospodarstwa pomaga rodzicom najstarszy syn, 21-letni Michał. Nie zamierza jednak związać się z rolnictwem na zawsze, podobnie jak jego młodsza siostra – 15-letnia Aleksandra. Nadzieje na zachowanie świetnie prosperującego gospodarstwa spoczywają teraz na 10-letnim Piotrze, który jeszcze swojej drogi życiowej nie wytyczył.

 

Oboje małżonkowie znajdują też czas na zajmowanie się innymi rzeczami niż gospodarstwo. Hobby pana Mariusza stanowi myślistwo, jest naczelnikiem OSP w swojej wsi, a także przez dwie kadencje był sołtysem Jurg. Pani Małgorzata nad aktywność społeczną przedkłada prace domowe: intensywnie zajmuje się przydomowym ogrodem. - I piecze najlepsze ciasta na świecie! - podkreśla jej małżonek.

Reklama



Komentarze do artykułu

Wolny

Precz z komuną.

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Szczytno z poważnymi wadami
    Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

    Barany


    2022-05-27 06:56:29
  • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
    Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

    Mieszkanka


    2022-05-26 22:16:07
  • Miód idzie w parze z opłatkiem
    To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

    kropidło


    2022-05-26 13:45:17
  • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
    Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

    Można ? , można.


    2022-05-25 19:31:05
  • Sobieski kończy 70 lat
    Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

    Halina Bielawska, matura \'77


    2022-05-25 17:38:14
  • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
    Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

    Jogucjusz


    2022-05-25 16:55:40
  • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
    Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

    Nałogowy palacz


    2022-05-25 15:28:26
  • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
    Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

    borsux


    2022-05-25 10:04:29
  • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
    Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

    Mieszkaniec ulicy Reja


    2022-05-25 07:05:28
  • Seniorzy chcą... tańczyć
    Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

    Radek


    2022-05-25 06:30:51