Środa, 17 Kwiecień
Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina -

Reklama


Reklama

Nowoczesne Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji Policji


Dziś prezentujemy kolejną odsłonę, która pozwoli na przybliżenie społeczności miasta Szczytno kampusu Wyższej Szkoły Policji, a mianowicie budynek znany potocznie jako „przedszkole” przy ulicy Piłsudskiego 26, w którym obecnie znajduje się Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji w Policji.


  • Data:

W 2014 roku podjęto decyzję o remoncie obiektu i tak po etapie przygotowywania dokumentacji technicznej uzyskano pozwolenie na jego modernizację. Należy dodać, iż tak jak wszystkie budynki Uczelni znajduje się on w ewidencji zabytków, konieczne było więc uzyskanie również zgody Warmińsko – Mazurskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Prace remontowo–budowlane rozpoczęto pod koniec 2018 roku, a zakończono rok później. Obiekt został oddany do użytku we wrześniu 2019 roku. Odnowiono m.in. elewację budynku, wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną jak również wykonano remonty pomieszczeń w celu przystosowania ich do jak najwyższych standardów. Całość inwestycji to blisko 5, 7 mln złotych, z czego 5,5 mln to dotacja z funduszy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Powstanie Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji było wyjściem naprzeciw potrzebom szkoleń skierowanych do kadry kierowniczej polskiej Policji. Uwzględniając rozwój służb mundurowych oraz stawiane przed nimi nowe wyzwania zaistniała potrzeba wdrożenia nowoczesnych metod kształcenia.


Reklama

 

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie w ramach realizacji projektu rozwojowego, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, wytworzyła innowacyjny system informatyczny do badań nad oceną i rozwojem kompetencji kierowniczych Policji. Przedmiotowe narzędzie informatyczne jest elementem innowacyjnej technologii, która w ramach działalności Centrum jest wykorzystana do wstępnej oceny efektywności zarządzania kadry kierowniczej Policji i kwalifikowania na odpowiednie szkolenia.

 

Ponadto w Centrum realizowane są badania psychologiczne z wykorzystaniem, powstałego w trakcie realizacji projektu, interaktywnego psychostymulatora treningowego dla Policji, przeznaczonego do oceny i stymulacji kompetencji poznawczych (pamięć, spostrzegawczość, refleks i podejmowanie decyzji, koncentracja i podzielność uwagi) oraz sprawności psychomotorycznej funkcjonariuszy Policji.

Reklama

 

W Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji w Policji prowadzone są kursy specjalistyczne, dla kadry kierowniczej Policji jak również kursy specjalistyczne dla funkcjonariuszy służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Mając na uwadze sytuację pandemiczną zaistniała konieczność zawieszenia części z nich, gdyż nie można było zrealizować ich w systemie stacjonarnym. Z nadzieją czekamy na zakończenie okresu pandemii i będziemy mogli znowu realizować szkolenia w tak nowoczesnym obiekcie.

źródło: teks i foto wspol.edu.pl



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama