Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Nowoczesne Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji Policji


Dziś prezentujemy kolejną odsłonę, która pozwoli na przybliżenie społeczności miasta Szczytno kampusu Wyższej Szkoły Policji, a mianowicie budynek znany potocznie jako „przedszkole” przy ulicy Piłsudskiego 26, w którym obecnie znajduje się Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji w Policji.W 2014 roku podjęto decyzję o remoncie obiektu i tak po etapie przygotowywania dokumentacji technicznej uzyskano pozwolenie na jego modernizację. Należy dodać, iż tak jak wszystkie budynki Uczelni znajduje się on w ewidencji zabytków, konieczne było więc uzyskanie również zgody Warmińsko – Mazurskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Prace remontowo–budowlane rozpoczęto pod koniec 2018 roku, a zakończono rok później. Obiekt został oddany do użytku we wrześniu 2019 roku. Odnowiono m.in. elewację budynku, wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną jak również wykonano remonty pomieszczeń w celu przystosowania ich do jak najwyższych standardów. Całość inwestycji to blisko 5, 7 mln złotych, z czego 5,5 mln to dotacja z funduszy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Powstanie Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji było wyjściem naprzeciw potrzebom szkoleń skierowanych do kadry kierowniczej polskiej Policji. Uwzględniając rozwój służb mundurowych oraz stawiane przed nimi nowe wyzwania zaistniała potrzeba wdrożenia nowoczesnych metod kształcenia.


Reklama

 

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie w ramach realizacji projektu rozwojowego, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, wytworzyła innowacyjny system informatyczny do badań nad oceną i rozwojem kompetencji kierowniczych Policji. Przedmiotowe narzędzie informatyczne jest elementem innowacyjnej technologii, która w ramach działalności Centrum jest wykorzystana do wstępnej oceny efektywności zarządzania kadry kierowniczej Policji i kwalifikowania na odpowiednie szkolenia.

 

Ponadto w Centrum realizowane są badania psychologiczne z wykorzystaniem, powstałego w trakcie realizacji projektu, interaktywnego psychostymulatora treningowego dla Policji, przeznaczonego do oceny i stymulacji kompetencji poznawczych (pamięć, spostrzegawczość, refleks i podejmowanie decyzji, koncentracja i podzielność uwagi) oraz sprawności psychomotorycznej funkcjonariuszy Policji.

Reklama

 

W Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji w Policji prowadzone są kursy specjalistyczne, dla kadry kierowniczej Policji jak również kursy specjalistyczne dla funkcjonariuszy służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Mając na uwadze sytuację pandemiczną zaistniała konieczność zawieszenia części z nich, gdyż nie można było zrealizować ich w systemie stacjonarnym. Z nadzieją czekamy na zakończenie okresu pandemii i będziemy mogli znowu realizować szkolenia w tak nowoczesnym obiekcie.

źródło: teks i foto wspol.edu.plKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama