Stowarzyszenie ANIMA zaprasza na premierowe przedstawienia Teatru Chochół pt. "Karafka Maeterlincka" autorstwa Roberta Wasilewskiego w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego. Spektakle odbędą się 10 i 11 września o godzinie 19:00. Wejściówki na spektakl są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacji można dokonać, odpowiadając na e-mail lub dzwoniąc pod numer telefonu 500 174 294 w godzinach 10:00-15:00 od poniedziałku do piątku.
"Karafka Maeterlincka" to sztuka osadzona w miasteczku na Mazurach w czasach powojennych, w latach 1947-1949, kiedy to region ten był świadkiem wielkich przesiedleń i trudnych powrotów. Do zrujnowanej kamienicy wraca dwoje dawnych mieszkańców – Mazur i Żydówka. Każdy z nich nosi w sobie tajemnice z przeszłości i przybywa z pewną misją do wypełnienia. Sztuka jest refleksją nad ludzkimi relacjami, potrzebą bliskości, a także istotą człowieczeństwa w obliczu powojennych trudności i różnic kulturowych.
Inspiracją dla tej poruszającej opowieści była historia niemieckiej Żydówki, która po wojnie pozostała w Szczytnie i zyskała przydomek „ostatniej Mohikanki”.
Autorem tekstu jest Robert Wasilewski, a reżyserem Romuald Wicza-Pokojski. W obsadzie znalazły się takie nazwiska jak: Karolina Sadowska, Agnieszka Harasimowicz, Marek Tyszkiewicz, Marcin Kiszluk i Wojciech Rydzio. Muzykę do spektaklu stworzyli Jacek Hałas, Ewa Wasilewska oraz sam autor, Robert Wasilewski. Scenografia to dzieło Bartosza Myślaka, a za realizację światła odpowiada Grzegorz Drężek. Rolę inspicjentki pełni Joanna Paczkowska.
Wszystkich zainteresowanych Teatr Chochół zaprasza do Stodoły Chochół. Szczegółowe informacje na temat lokalizacji i dojazdu można znaleźć na stronie internetowej teatru: https://teatrchochol.pl/tu-jestesmy/.
Nie przegapcie okazji, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i doświadczyć emocji, jakie niesie ze sobą "Karafka Maeterlincka".
obywatel
Miałem okazję być na sierpniowym spektaklu. Trudno powiedzieć rewelacja, ponieważ ukazuje ludzkie oblicza (i historię) aż do bólu. I zmusza do głębokiej refleksji nad złożonością ludzkich losów i naszej historii. Gratuluję i szczerze polecam!