Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Intermarche z szacunkiem do klientów i pracowników


Mimo możliwości sklep Intermarche w Szczytnie nie zdecydował się na wprowadzenie handlowych niedziel w swojej placówce. - Możemy to zrobić, ale doszliśmy do wniosku, że nasi pracownicy zasługują na ten wolny czas i spędzenie go z rodzinami – mówi Nella Zarówna, prezes spółki Balans, która zarządza sklepem w Szczytnie. - To wyraz naszego szacunku dla ich wysiłku i pracy oraz dla klientów naszego sklepu.Nella Zarówna, prezes spółki Balans, która zarządza sklepem Intermarche w Szczytnie.

 

Większość sklepów Intermarche w Polsce wprowadziła handlowe niedziele w swoich punktach. Dlaczego w Szczytnie jest inaczej?

 

Powód jest prosty. Szacunek do naszych pracowników i naszych klientów. Dostrzegamy potrzeby obu tych grup. W rozmowach część naszych pracowników wyraziło opinie, że te wolne niedziele są dla nich ważne. Że chcą ten czas wykorzystać na spotkania z rodziną, czy przyjaciółmi. Stąd nasza decyzja, aby nie otwierać sklepu w niedziele. Oczywiście otwarci jesteśmy w te pracujące z urzędu. Ale pozostałe są wolne. Intermarche w Szczytnie ma być miejscem pracy, na które inni patrzą z zazdrością i podziwem. Staramy się stwarzać naszym pracownikom takie warunki, aby czuli się u nas, jak w rodzinie. Aby mieli czas na odpoczynek. Dzięki temu mają więcej siły i są bardziej zaangażowani w sprawy Intermarche. Uśmiechnięty pracownik i zadowolony, to zdecydowanie lepszy pracownik.

 

 

A może po prostu nie umiecie wykorzystać luki w przepisach i otworzyć sklepu w każdą niedzielę?

 

(śmiech). Umiemy to zrobić, bo droga do takiej działalności jest naprawdę bardzo prosta. Wystarczy podpisać umowę z jakimkolwiek operatorem pocztowym i stajemy się filią placówki pocztowej. Możemy legalnie handlować w każdą niedzielę. Dla nas jednak dobro naszych pracowników jest wyższym dobrem, nawet niż ten niedzielny zysk. Choć dodam, że inne palcówki Intermarche, które zdecydowały się otworzyć swoje sklepy w niedziele, potrafią tylko w ten jeden dzień zrobić obrót na poziomie 1/3 całego tygodnia. To ogromne kwoty.


Reklama

 

 

I wy rezygnujecie z tego?

 

Nie można wszystkiego przekładać wyłącznie na pieniądze. W Intermarche w Szczytnie zdajemy sobie sprawę ze społecznej odpowiedzialności biznesu. Skoro ten dzień jest ważny dla naszych pracowników, to nie będziemy robić nic na siłę. Szanujemy się wzajemnie. Poza tym taka postawa ma jeszcze inny wymiar.

 

Jaki?

 

Przez zamknięte niedziele wspieramy lokalnych przedsiębiorców z branży handlowej. Mam tu na myśli małe, rodzinne osiedlowe i wiejskie sklepiki. Jest to ich czas na zarobek. Gdybyśmy otworzyli nasz sklep w niedzielę, znacznie zdestabilizowalibyśmy ten rynek. A tego robić nie chcemy. Dzielimy się rynkiem, zyskiem, bo na tym między innymi polega społeczna odpowiedzialność prowadzenia biznesu.

 

Od kiedy Intermarche działa w Szczytnie?

 

Dokładnie od grudnia 2008 roku. Klienci przyjęli nas bardzo entuzjastycznie. Furorę do tej pory robią produkty z naszej lokalnej, przysklepowej wędzarni i masarni. Sami produkujemy wędliny, którymi się szczycimy. Korzystamy ze starych, sprawdzonych receptur. Miesięcznie produkujemy ponad 4 tony różnego rodzaju wędzonek (10 rodzajów) i kiełbas (30 rodzajów). Produkujemy je każdego dnia, dlatego to gwarancja świeżości. Stali klienci doskonale o tym wiedzą, ale oczywiście zapraszamy też nowych. Warto spróbować naszych specjałów.

 

Reklama

Czy Intermarche współpracuje z lokalnymi dostawcami?

 

Ależ oczywiście. Warzywa, owoce są niemal wyłącznie od lokalnych producentów. Tak samo jak pieczywo, czy jajka. To gwarancja jakości oraz świeżości. Też dobrych cen. Jesteśmy sklepem, który chętnie nawiązuje taką współpracę, nie trzeba nas do tego szczególnie namawiać, bo wiemy, jak jest to ważne dla środowiska, w którym funkcjonujemy. Do dyspozycji naszych klientów mamy kilkanaście tysięcy rodzajów produktów.

 

Intermarche to duży pracodawca?

 

Zatrudniamy ponad 50 osób, więc generujemy sporo miejsc pracy. Początkowo mieliśmy dużą rotację pracowników. Teraz udało nam się stworzyć trzon świetnej ekipy, która dotarła się, idealnie współpracuje ze sobą, ale co najważniejsze z naszymi klientami. Musze to powiedzieć, jestem bardzo dumna ze swoich pracowników. Są dla mnie ogromnym wsparciem. Dzielą się pomysłami, rozwiązaniami, a co ważne wdrażają je. Stworzyliśmy doskonały zespół, fajną paczkę, a relacje wręcz ocierają się o przyjaźń. Jest to budujące. Zapraszamy do Intermarche.Komentarze do artykułu

Bo pracować to trzeba z umiarem.

Popieram wolne soboty.

Rad

Kurczę to już od 2008 lol sporo, czas zapier.. Fajnie że pracownicy mogą mieć wolną Niedzielę

Jolanta Rosińska

Popieram wolne niedziele

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama