Czwartek, 6 Październik
Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda -

Reklama


Reklama

Asia i Dawid elektrycznie zdobyli Mazury


Jak wyglądają Mazury z perspektywy skutera elektrycznego? O tym na własnej skórze przekonali się Joanna Plona (31 l.) oraz Dawid Sobkiewicz (29 l.). We wtorek wyruszyli ze Szczytna na pięciodniową wyprawę po Mazurach. Wystartowali spod zamku w Szczytnie, który oczywiście wcześniej zwiedzili. Elektryczne skutery całkowicie za darmo wypożyczyła im firma Elon Motors, w której udziały ma mieszkaniec naszego miasta Igor Chmieliński.

 Joanna Plona to kasjer/sprzedawca w Biedronce. Z kolei Dawid Sobkiewicz to pracownik stacji BP. Są parą od półtora roku.

 

- Wcześniej o takich wyprawach nawet nie marzyliśmy – śmieją się. - A teraz okazało się, że są na wyciągniecie ręki. Zgłosiliśmy się do firmy, powiedzieliśmy, że całą naszą trasę opiszemy, obfotografujemy i w zamian za to, że otrzymamy na naszą podróż skutery za darmo, firma będzie miała ciekawą promocję. Zgodzili się!

 

Zarówno pani Asia, jak i pan Dawid to mieszkańcy naszego regionu, choć ostatnio przycumowali w Gdańsku. - Studia, praca sprawiły, że tam zamieszkaliśmy – mówią. - Mazury to nasze dzieciństwo, ale tak naprawdę nigdy nie było okazji ich zwiedzić. W Szczytnie jesteśmy po raz pierwszy, bo tu odbieraliśmy nasze skutery z magazynu firmy Novum. Przepiękne miasteczko, cudowna plaża, jeziora, ruiny zamku. Robi to fajny klimat. Chcielibyśmy zostać na dłużej, ale czas w drogę...

 

Para wyruszyła ze Szczytna do Mikołajek, potem Giżycka, Węgorzewa, Kętrzyna, Mrągowa i znowu do Szczytna.

 

- W pięć dni zrobiliśmy taką mazurską pętlę na naszych elektrycznych skuterach – mówi Asia. - To znakomity środek transportu, bo ekologiczny, cichy, można delektować się zwiedzaniem, a nie słuchać warkotu silnika motocykla, czy samochodu. Śmiało możemy wjechać w każdy leśny, czy zabytkowy zakamarek. Co więcej, skutery nie wymagają posiadania prawa jazdy.


Reklama

 

 

Maszyny, które otrzymała para, mogą na jednym ładowaniu przejechać do 60 km. Koszt takiego egzemplarza to 7-8 tys. zł. Co, gdy skończy się prąd? - Wystarczy gniazdko – mówi Dawid. - Mamy wówczas trzy, cztery godziny zwiedzania, a nasze maszyny są z powrotem gotowe do drogi.

 

- Myślę, że bez problemu uda się uprosić w jakiejś leśniczówce, na polu namiotowym, czy nawet plebanii „wiaderko” prądu – dodaje z uśmiechem Joanna.

 

Pasją Dawida jest motoryzacja. - Samochody elektryczne to wciąż zbyt wysoka półka ekonomiczna - mówi. - Dla mnie, jak i dla wielu ludzi. Ale skuter elektryczny jest już w zasięgu portfela – mówi. - Przy takiej pogodzie to idealny środek transportu. Co ważne ekologiczny. Bez spalin, hałasu i smrodu.

 

A co, gdy nadejdzie deszcz, burze? - Szczerze? Czując ten upał, już nie możemy doczekać się tych ekstremalnych warunków – mówi para. - Może być to ciekawe doświadczenie. Zaopatrzeni jesteśmy w płaszcze przeciwdeszczowe, damy radę. Mamy też namiot, karimaty, jakąś odzież na zmianę i tyle. Wystarczy – dodają z uśmiechem. - Ruszamy zwiedzać. Naszą wyprawę będziemy fotografować, opisywać. Śledzić można nasze poczynania na instagramie Elon Motors. Zapraszamy. Mazury można zwiedzić na różne sposoby. Rowery i pieszo, ale to wysiłek. Samochód, czy motocykl to hałas i spaliny. My będziemy je zwiedzać elektrycznie, komfortowo, cicho i co najważniejsze ekologicznie...

Reklama

 

Więcej informacji z naszego powiatu zawsze w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

Tygodnik dostępny jest w niemal każdym sklepie, w tym w sieci sklepów Biedronka. 

 Komentarze do artykułu

Tak

A prąd jest za darmo.. wytworzenie jest też tak bardzo eko

Myślący

Na siłę taki artykuł. Skuterki się dobrze nie promują? Raz kupione i za każdym razem akcja promująca fenomen i pomysłowość tej inwestycji. Dobry produkt nie trzeba reklamować tak często i z takim mocnym akcentem. Chyba ,że pomysłodawca chce w ten sposób \"zdobyć\" kolejne uznanie i tym razem zakup.. aut? rowerów?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Panie Połukord, podobno Pan też posiada herb. Czy może się Pan nim pochwalić publicznie?

  Ciekawy


  2022-10-05 17:07:00
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  A miałem nadzieję, że p. Połukord nie stanie do walki z opinią publiczną. Ale skoro tak, to zabiorę głos po raz drugi. Być może nie zrobiłbym tego, gdyby p. Połukord nie przytoczył przykładu herbu Szczytna na powtarzalność pewnych motywów herbowych. A zatem. Proszę mieć pretensję do publikatora, który nazwał Pana autorem herbu Rekownicy. Można byłoby sprostować od razu, że to nie herb, a logo (wówczas nie byłoby dyskusji). I tu jest właśnie to, co mnie zdetonowało. Jak można porównywać historycznie ukształtowane herby - naszego miasta, czy też innych miast wymienionych przez Pana, które posiadają herby podobne do naszego (proszę zwrócić uwagę, gdzie są one położone) - do produkowanych obecnie \"herbów znaków\" miejscowości, które dość świeżo uzyskały status miasta, a w związku z tym czerpią motywy z herbów już istniejących. Niemniej - czy to logo, czy to herb Rekownicy - nie jest to oryginalny projekt, z czym Pan się może zgadzać, albo nie. PS. jednak umie Pan szukać obrazem.

  Taki sobie czytelnik


  2022-10-05 15:56:12
 • Policjanci „wyłapują” narkotyki w Wielbarku
  Nareszcie się za to wzięli. Może już przestaną przymrużac oczy na to co się tu dzieje

  Wielbarszczanka


  2022-10-05 14:52:57
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  elektrownie ukraińskie sa oddalone ponad 1000km, Czarnobyl był blisko. są to reaktory zupełnie inne niż tamten. sianie paniki. żeby ludzie nie widzieli szwindla z węglem.

  Waldi


  2022-10-05 10:20:16
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Kilka słów wyjaśnienia. To był konkurs na logo (ZNAK GRAFICZNY) z następującym wymogiem: logo musi być tematycznie powiązane z rybami, z rybołówstwem. Pisał o tym TSz: https://tygodnikszczytno.pl/Rekownica_chce_miec_logo-n11341.html?fbclid=IwAR3Y7WP_C6U1MEkI1SLhjDKC5EyA0i-NQIkR1BLlu7Zd4CeQN8G-c0PWxvY Zwyciężył znak graficzny o formie, czyli wyglądzie - herbu, powtarzam ZNAK GRAFICZNY. „Imć Pan Zagłoba” skopiował i wkleił ogólnie dostępny tekst nie mający zastosowania do znaków graficznych, a dotyczący heraldyki. Panowie (Panie) „O ja” i „ja też” wyjaśniam Wam: wiele symboli powtarza się w herbach, ryba jest w np. herbie Kobylanki, a czy jest takich herbów aż 20 to nie wiem, była prośba o przesłanie tych pozostałych 19 i nie została do tej pory zrealizowana. Powtarzanie się elementów w herbach jest normalnością. Przykładowo herb Szczytna z racji zawierania jelenia podobny jest do herbu Złotowa, Piły, Jeleniej Góry, Rzepina, powiatu brodnickiego, Nowej Słupi itd. Dlaczego zaprojektowałem taki ZNAK GRAFICZNY? Wymagano, aby zawierał elementy związane z rybactwem. W moim projekcie rybactwo symbolizuje ryba (płoć) i woda jednego z trzech jezior położonych wokół Rekownicy (Konik, Rekowe, Głęboczek) o kolorze niebieskim. Dodałem do tego trzy świerki symbolizujące lasy roztaczające się wokół Rekownicy, umieszczając je na tle słonecznego nieba (żółte tło). Próbowałem jeszcze umieścić symbole grzybów z których słyną lasy wokół Rekownicy, ale burzyło to kompozycję i powodowało chaos graficzny i dlatego odstąpiłem od tego. Aż dziwne, że sprawa na pozór banalna, a wywołała tyle komentarzy - emocji. Czyżby komentarz „Anny” był zasadny ? Pozdrawiam Panią i wyjaśniam czemu nie spotykamy się: sunia nie może odbywać takich spacerów jak dawniej ze względu na stan zdrowia.

  Krzysztof Połukord


  2022-10-05 09:59:41
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  Ja tam jestem rozczarowany, liczyłem na jakieś szczepionki Pfizera chroniące w 100% przed promieniowaniem.

  ehhh


  2022-10-04 21:38:42
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Komentarz Nick Cage do Anny: to nie wypada aby mężczyzna, mający kobiety w domu córkę i żonę, zachowywał się tak niestosownie wobec kobiety, przeginasz Panie T.S.

  Obserwator


  2022-10-04 21:02:53
 • Basen ruszy we wrześniu. Kto będzie mógł z niego korzystać?
  Do Macx; To jedź a nie się unosisz

  Kuba


  2022-10-04 18:01:06
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Anka weź polopirynę, tylko już nie doodbytniczo a normalnie. Nie pomoże, ale będziesz miała co robić.

  Nick Cage


  2022-10-04 15:49:23
 • Dino i Biedronka wbijają się do Dźwierzut (zdjęcia)
  A te prywatne grunty to kogo? Szydlika czy kogoś z radnych? :)

  marian


  2022-10-04 13:46:27

Reklama