Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

70 lat Gwardii Szczytno: emocje, medale i nowe rozdziały. Historia pisana piłką i pasją! (zdjęcia)


SKS Gwardia Szczytno obchodzi swoje 70-lecie istnienia. Główne uroczystości odbyły się podczas III Charytatywnego Balu Przyjaciół klubu. Podczas uroczystości klub został uhonorowany wpisem do Złotej Księgi Miasta Szczytno, a osiągnięcia sportowe zostały wyróżnione specjalnym medalem.To już 70 lat. Celebracja tego zacnego jubileuszu klubu zaczęła się już w ubiegłym roku poprzez organizację wielu przedsięwzięć, takich jak np. I Mundial Przedszkolaków „Bambino Cup”. Częścią obchodów jubileuszu był tegoroczny Charytatywny Bal Przyjaciół Klubu.

 

– Była to doskonała okazja do podsumowania działalności, docenienia wyróżniających się zawodników, czy wręczenia nagród specjalnych Przyjaciołom klubu. Na gości czekały dodatkowe atrakcje takie jak fotościanka, kącik archiwalny Gwardii, materiały z lat 50. i 60. XX w., konkursy oraz szampańska zabawa – wspomina Rafał Bałdyga, prezes klubu SKS Gwardia Szczytno.

 

Sobota, 10 lutego to dzień podsumowań, wspomnień, ale również motywujących wystąpień.

 

– Kiedyś Gwardia Szczytno była największym klubem na mapie województwa warmińsko-mazurskiego. Moim marzeniem, kiedy zostałem burmistrzem, było to, żeby przywrócić dawną świetność Gwardii. Oczywiście jest to proces długotrwały i trudny, i pewnie ciężko będzie wejść na taki poziom, jaki prezentowaliśmy w latach 80. czy 90., ale nie od razu Kraków zbudowano. Powoli odbudowujemy infrastrukturę sportową - mamy nowy stadion. Myślimy o kolejnych obiektach, które uniezależnią nas od Akademii Policji – mówił burmistrz Krzysztof Mańkowski.

 

Prezes Klubu, Rafał Bałdyga, podkreślił ważną rolę balu i tego typu spotkań:

 

– Jest to doskonały czas i miejsce na integrację społeczności, nie tylko związaną ze sportem. Łączy nas nie tylko piłka, ale i Szczytno. Dzięki wspólnej zabawie, zebrani wokół wspólnego celu, jakim jest chęć wspierania lokalnych inicjatyw sportowych, możemy zacieśniać więzi społeczne.


Reklama

 

Podczas Gali Nagród wyróżnienia wręczano w 6 kategoriach. Zwycięzca typowany był przez zawodników, członków zarządu oraz kibiców.

 

Piłkarz Roku 2023 – Przemysław Ciebień Nominowani: Arkadiusz Wnuk, Michał Kwiecień, Przemysław Ciebień, Rafał Krajza, Maciej Balcerzak oraz Maciej Magnuszewski.

 

Młodzieżowiec Roku 2023 – Michał Zaborowski Nominowani w tej kategorii byli: Jacek Jodełka, Michał Zaborowski, Paweł Rudnicki, Łukasz Krajza oraz Jakub Poździak.

 

Twarz Szatni 2023 – Igor Nurkowski Zawodnicy zadecydowali, że ta nagroda powinna powędrować do Igora Nurkowskiego, związany jest z klubem od 2019 r. Jest to pomocnik Gwardii, który wprowadza młodych zawodników do gry, zawsze można liczyć na jego rady oraz jest zaangażowany w życie drużyny.

 

Gwardzista Roku 2023 – Artur Magnuszewski Członkowie Zarządu w tajemnicy zadecydowali, że Gwardzistą Roku 2023 powinien zostać Artur Magnuszewski. Wyróżnia się zaangażowaniem, zwłaszcza na rzecz grup dziecięcych i młodzieżowych. Zorganizował on nasz obóz zimowy w Barcelonie, jest skarbnicą wiedzy, jest niezwykle skuteczny w pozyskiwaniu dotacji na rzecz klubu, a prywatnie tworzy pracę dyplomową, opisującą losy Gwardii Szczytno.

 

Ulubieniec Kibiców – Wojciech Uliszewski W konkursie na Facebooku użytkownicy zadecydowali, że najbardziej aktywną i lubianą grupą są wierni sympatycy Gwardii Szczytno z Wojtkiem Uliszewskim na czele. Zawsze możemy liczyć na doping naszych kibiców, ich zaangażowanie oraz wsparcie. Wojciech Uliszewski najczęściej pośredniczy w kontakcie pomiędzy klubem a kibicami.

 

Junior Roku 2023 W tym roku zostali nagrodzeni następujący juniorzy: Olaf Kwiecień, Damian Przybylski, Maciej Nowosielski oraz Krzysztof Bałdyga. Otrzymali oni voucher na pobyt w Ośrodku Kulka.

Reklama

 

Po Gali Nagród przyszedł czas na wpis do Złotej Księgi Miasta Szczytno. SKS Gwardia Szczytno została wpisana do Księgi za zaangażowanie na rzecz promocji miasta. Ważną częścią imprezy było również wręczenie pamiątkowych medali z okazji 70-lecia istnienia klubu, którego to wręczenia dokonali członkowie zarządu w towarzystwie swoich życiowych partnerek. To forma uhonorowania także pań za ich tolerancyjny stosunek do sportowego zaangażowania mężów, często kosztem czasu przeznaczonego dla rodziny.

 

Pierwsze 12 medali pamiątkowych (ma być ich więcej) otrzymali m.in.: burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski, Arkadiusz Leska, dyrektor MOS w Szczytnie, Zbigniew Magnuszewski, wieloletni prezes, działacz, trener oraz zawodnik klubu, Grażyna i Andrzej Albrechtowie, właściciele restauracji „Zacisze”, od lat sponsorzy klubu, a także zawodnicy: Jacek Kowalik oraz Dariusz Kajdanowski.

 

– Przed nami jeszcze wiele inicjatyw związanych z obchodami 70-lecia istnienia Gwardii Szczytno. Być może Czytelnicy „Tygodnika Szczytno” posiadają wiedzę i wspomnienia, którymi chcieliby się podzielić? Zachęcam do kontaktu – apeluje Rafał Bałdyga.

 

 
 


Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama