Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

ZGK z dwoma dyrektorami?


Zwolniony ze stanowiska dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej Andrzej Pleskot pokonał w sądzie pracy burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego. Wypowiedzenie, które zostało dyrektorowi wręczone dokładnie 24 lipca ubiegłego roku, zostało unieważnione w całości i z dniem 24 maja Andrzej Pleskot ponownie został dyrektorem zakładu. Wyrok nie jest prawomocny.Z naszych informacji wynika, że już dzień po ogłoszeniu wyroku obaj panowie się spotkali.

- Otrzymałem pismo, kierujące mnie na badania lekarskie – relacjonuje Andrzej Pleskot. - Nie wiem, ale być może tak i jest, że poprzednie straciły ważność. Właśnie odbieram ostatnie wyniki badań i jutro (w czwartek, 27 maja – przyp. H.B.) zamierzam iść do pracy.

Czy wciąż będzie to dyrektorskie stanowisko? Sprawa, mimo wyroku, taka pewna nie jest, bo burmistrz nie czekał na sądowe rozstrzygnięcie i dyrektorski fotel obsadził. Zajmuje je obecnie Aneta Gudzbeler.

 

- Jak sobie pan burmistrz poradzi z dwoma dyrektorami na jednym stołku, tego nie wiem, ale to nie mój problem – komentuje Andrzej Pleskot. - W pozwie, który złożyłem dziesięć miesięcy temu, zawarta była sugestia, by z obsadzaniem mojego stanowiska pan burmistrz się wstrzymał.


Reklama

 

Jak dodaje, podczas wtorkowego spotkania „oko w oko” przedstawił swoje oczekiwania. - Pan burmistrz przyjął je do wiadomości, zaprezentował swoje stanowisko, ale żadnych propozycji nie złożył.

 

- Z wyrokami się nie dyskutuje – odpowiada z kolei Mańkowski. - Mam kilka dni na podjęcie decyzji i działań – dodaje przyznając też, że czeka na pisemne uzasadnienie wyroku. - Niemniej z całą mocą podkreślam, że dyrektorem ZGK jest pani Aneta Gudzbeler.

 

Wyrok nie jest prawomocny, obu więc stronom przysługuje złożenie apelacji. Andrzej Pleskot nie zamierza tego czynić, jakie będą działania strony urzędowej – trudno na razie dociec.

 

- W uzasadnieniu ustnym sąd odrzucił wszystkie argumenty, które miały dowodzić zasadności mojego zwolnienia. Dosłownie wszystkie! - podkreśla dyrektor ZGK (były?, obecny?). - Unieważnienie wypowiedzenia i jednocześnie przywrócenie mnie na zajmowane wcześniej stanowisko to pewnego rodzaju dualizm prawny. Z jednej strony taki wyrok oznacza, że wypowiedzenia w ogóle nie było, czyli teoretycznie nie przestałem być dyrektorem. Z drugiej jednak funkcja została mi przywrócona z dniem ogłoszenia wyroku, czyli od 24 maja. I tu rodzą się różne wątpliwości. Skoro bowiem nigdy nie przestałem być dyrektorem, jak orzekł sąd, to czy należy mi się za ten czas wynagrodzenie, czy też nie? Nad tym głowią się prawnicy. Ale nie wykluczam, że gdy wyrok się uprawomocni, będę dochodził od miasta roszczeń z tytułu zaległych, utraconych zarobków. Może się tak zdarzyć. Nie wiem. Na razie kończę robić badania lekarskie i czekam na ruch ze strony pana burmistrza. Mam nadzieję, że znajdzie rozwiązanie, które zadowoli obie strony: i mnie, i jego. Że ta konfliktowa sprawa, nieprzyjemna i niepotrzebna, zakończy się polubownie.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama