Piątek, 19 Lipiec
Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -

Reklama


Reklama

Wyścigowy spektakl na lotnisku w Szymanach: I Szczycieński Super Sprint gwarantuje emocje i zaskakujące pojedynki


W niedzielę, 28 maja na lotnisku w Szymanach (część techniczno-administracyjna) odbędzie się I Szczycieński Super Sprint. Na razie do rywalizacji zgłosiły się 24 załogi, a wśród nich aż 10 z naszego powiatu - między innymi ze: Szczytna, Kamionka, Pasymia i Dźwierzut. Jedną z załóg będą tworzyli Marcin Sobczuk i Rafał Kiersikowski. Wciąż można zapisać się do rywalizacji. Obowiązuje jednak limit 40 miejsc. Znamy harmonogram wydarzenia oraz trasy rywalizacji!I Szczycieński Super Sprint to zasługa komendanta powiatowego policji w Szczytnie inspektora Radosława Dracha, wójta gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego, władz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury oraz Andrzeja Miecznikowskiego, prezesa AMK Rzemieślnik w Przasnyszu. To oni podjęli się tego przedsięwzięcia.

 

- Bardzo cieszę się z tego, że udało się to dopiąć, bo w powiecie szczycieńskim jest ogromne zainteresowanie sportami motorowymi – mówi Andrzej Miecznikowski. - Zgłoszenia do tej rywalizacji przyjmujemy do niedzieli, 28 maja, no chyba, że wypełniony zostanie limit 40 miejsc. Dlatego zalecam, aby nie czekać na ostatni moment – dodaje.

 

Zapisy chętnych oraz pełna informacja z regulaminem dostępne są na stronie internetowej: www.amkrzemieslnik.pl

 

Wśród startujących pojawią się na pewno dwaj mieszkańcy Szczytna - kierowca Marcin Sobczuk (właściciel zakładu mechanicznego) oraz jego pilot Rafał Kiersikowski (naczelnik wydział promocji Starostwa Powiatowego w Szczytnie). Ścigać będą się hondą 1,4 turbo.


Reklama

 

- Będzie to nasz swoisty test – śmieje się pan Rafał. - Od lat pasjonujemy się sportami motorowymi, ale jak do tej pory nie braliśmy udziału w rywalizacji. Raczej kibicowaliśmy na największych imprezach w kraju, w tym Rajdzie Polski oczywiście. Owszem zdarzały nam się przejazdy z kierowcami rajdowymi, ale tylko na fotelu pasażera – dodaje z uśmiechem. - Cieszę się, że takie zawody udało się w końcu zrealizować u nas, bo wiem że będzie to frajda dla wielu mieszkańców naszego powiatu.

 

Rafał Kiersikowski ma solidne doświadczenie rajdowe. Przez niemal rok był członkiem rajdowego teamu Radka Typy, który należy do najlepszych polskich kierowców rajdowych.

 

Szczycieński Super Sprint zaplanowano na niedzielę, 28 maja. Rywalizacja zacznie się już o... 6 rano.

 

- I myślę, że potrwa do godziny 18, 19 – mówi Andrzej Miecznikowski. - W rywalizacji będzie mogło wziąć udział 40 samochodowych załóg. Każda będzie miała po pięć prób sportowych. Do dyspozycji będzie kilka tras. Wymagających tras, bardzo technicznych – podkreśla.

Reklama

 

 

Załogi będą rywalizowały na dystansie 1400 metrów. Liczy się szybkość przejazdu. Rywalizacja będzie przebiegała w trzech klasach pojemnościowych.Komentarze do artykułu

Taki tam.

O wcześniejszy komentarz proszę.

Taki tam.

O widzę cenzurę.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama