Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Wyścigowy spektakl na lotnisku w Szymanach: I Szczycieński Super Sprint gwarantuje emocje i zaskakujące pojedynki


W niedzielę, 28 maja na lotnisku w Szymanach (część techniczno-administracyjna) odbędzie się I Szczycieński Super Sprint. Na razie do rywalizacji zgłosiły się 24 załogi, a wśród nich aż 10 z naszego powiatu - między innymi ze: Szczytna, Kamionka, Pasymia i Dźwierzut. Jedną z załóg będą tworzyli Marcin Sobczuk i Rafał Kiersikowski. Wciąż można zapisać się do rywalizacji. Obowiązuje jednak limit 40 miejsc. Znamy harmonogram wydarzenia oraz trasy rywalizacji!I Szczycieński Super Sprint to zasługa komendanta powiatowego policji w Szczytnie inspektora Radosława Dracha, wójta gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego, władz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury oraz Andrzeja Miecznikowskiego, prezesa AMK Rzemieślnik w Przasnyszu. To oni podjęli się tego przedsięwzięcia.

 

- Bardzo cieszę się z tego, że udało się to dopiąć, bo w powiecie szczycieńskim jest ogromne zainteresowanie sportami motorowymi – mówi Andrzej Miecznikowski. - Zgłoszenia do tej rywalizacji przyjmujemy do niedzieli, 28 maja, no chyba, że wypełniony zostanie limit 40 miejsc. Dlatego zalecam, aby nie czekać na ostatni moment – dodaje.

 

Zapisy chętnych oraz pełna informacja z regulaminem dostępne są na stronie internetowej: www.amkrzemieslnik.pl

 

Wśród startujących pojawią się na pewno dwaj mieszkańcy Szczytna - kierowca Marcin Sobczuk (właściciel zakładu mechanicznego) oraz jego pilot Rafał Kiersikowski (naczelnik wydział promocji Starostwa Powiatowego w Szczytnie). Ścigać będą się hondą 1,4 turbo.


Reklama

 

- Będzie to nasz swoisty test – śmieje się pan Rafał. - Od lat pasjonujemy się sportami motorowymi, ale jak do tej pory nie braliśmy udziału w rywalizacji. Raczej kibicowaliśmy na największych imprezach w kraju, w tym Rajdzie Polski oczywiście. Owszem zdarzały nam się przejazdy z kierowcami rajdowymi, ale tylko na fotelu pasażera – dodaje z uśmiechem. - Cieszę się, że takie zawody udało się w końcu zrealizować u nas, bo wiem że będzie to frajda dla wielu mieszkańców naszego powiatu.

 

Rafał Kiersikowski ma solidne doświadczenie rajdowe. Przez niemal rok był członkiem rajdowego teamu Radka Typy, który należy do najlepszych polskich kierowców rajdowych.

 

Szczycieński Super Sprint zaplanowano na niedzielę, 28 maja. Rywalizacja zacznie się już o... 6 rano.

 

- I myślę, że potrwa do godziny 18, 19 – mówi Andrzej Miecznikowski. - W rywalizacji będzie mogło wziąć udział 40 samochodowych załóg. Każda będzie miała po pięć prób sportowych. Do dyspozycji będzie kilka tras. Wymagających tras, bardzo technicznych – podkreśla.

Reklama

 

 

Załogi będą rywalizowały na dystansie 1400 metrów. Liczy się szybkość przejazdu. Rywalizacja będzie przebiegała w trzech klasach pojemnościowych.Komentarze do artykułu

Taki tam.

O wcześniejszy komentarz proszę.

Taki tam.

O widzę cenzurę.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama