Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Wojciech Marok Mistrzem Polskim, znakomita passa zawodników MKL Jurand Szczytno


Trzecie Mistrzostwa Polski z rzędu i trzeci Mistrz Polski ze Szczytna to lekkoatletyczny skrót dokonań zawodników oraz sztabu MKL Jurand Szczytno. Po Karolu Kijewskim (MP U18) i Damianie Rodziaku (MP U20), w krajowym czempionacie do lat 23 bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Marok.Trzyosobowa reprezentacja Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Jurand Szczytno w Poznaniu walczyła na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (do lat 23). Nasi zawodnicy rywalizację rozpoczęli sobotnim konkursem w pchnięciu kulą.

 

- Konkurs kapitalnie otworzył Wojciech Marok, który wynikiem 18.29 objął zdecydowanie prowadzenie i nie oddał go już do końca zmagań. Ostatecznie z wynikiem 18.35 wywalczył swój piąty medal w szczycieńskich barwach, a pierwszy złoty – relacjonuje Maciej Bukowiecki, trener klubu. - Do ścisłego finału zakwalifikowali się także Kacper Ruciński (8 miejsce) oraz Jakub Borkowski, który bardzo dobrym ostatnim pchnięciem wskoczył na wysokie, czwarte miejsce, tuż za podium – dodaje.

 


Reklama

Nie mniejsze powody do radości szczytnianie mieli w niedzielę. W konkursie rzutu dyskiem kolejny medal zdobył Wojciech Marok - w ostatniej kolejce posłał dysk na odległość 53.79, czym zapewnił sobie tytuł wicemistrza Polski. Ponownie bardzo dobrze spisali się pozostali reprezentanci Juranda - Borkowski zajął piąte, a Ruciński szóste miejsce. Co ciekawe, różnica między naszymi miotaczami była najmniejsza z możliwych - o centymetr (Borkowski - 46.49; Ruciński - 46.48).

Reklama

 

- Ostatecznie nasz trzyosobowy zespół zdobył niesamowite 96 punktów, co przełożyło się na kapitalne - 14 miejsce w Polsce! Przy „zerowym" dorobku KS AZS UWM Olsztyn, MKL Jurand Szczytno wysunął się na zdecydowane prowadzenie w klasyfikacji punktowej w naszym województwie – dodaje trener Bukowiecki. Jest to wyjątkowy sezon w wykonaniu szczycieńskich lekkoatletów - podopieczni trenera Macieja Bukowieckiego tylko w tym roku kalendarzowym zdobyli już dziesięć medali Mistrzostw Polski, w tym aż cztery złote.

 

Ponadto Wojciech Marok został powołany do reprezentacji Polski na międzynarodowy mecz lekkoatletyczny Polska-Czechy-Węgry-Słowacja-Słowenia, który odbył się 5 sierpnia w węgierskim Györ. Trenerem reprezentacji Polski odpowiedzialnym za sekcję rzutów jest  Maciej Bukowiecki.

 

Tym samym będzie to już czwarty tegoroczny reprezentant Polski ze Szczytna - wcześniej startowali: Joasia Marszelewska (dwukrotnie), Karol Kijewski (dwukrotnie) i Damian Rodziak (pięć występów tylko w tym roku).Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Auto za 130 tys. zł poszło z dymem, spłonęło na polu (zdjęcia)
  wyłudza odszkodowania co jakiś okres . Non stop. I z tego się utrzymuje. Dom buduje właśnie z takich pieniędzy. Ubezpieczyciel powinien się zainstalować mocno tą osobą. Nawet się nie kryje z tym, Miętkie i okolice dobrze wiedzą co to był za ,, nieszczęśliwy\" wypadek . Wali na odszkodowania już nie 1wszy raz. - a dom buduje się co chwilę i coo wypłatę z odszkodowania .

  Unkowb


  2022-10-02 06:34:48
 • Rów na polu stał się śmiertelną pułapką dla zwierząt
  To nie rów stał się śmiertelną pułapką dla zwierząt , dwa psy które polują na łąkach na tę zwierzynę !!! Rów melioracyjny jest już kilka lat i czegoś takiego nie było dopóki psy były na uwięzi , zaatakowany przez psy , dziki zwierzak ucieka na oślep i nic dziwnego że wpada w bagno. Kiedyś już policja zajmowała się psami biegającymi po wsi Dżwiersztyny , widocznie mało skutecznie.

  Mieszańce niebieskookie.


  2022-10-01 21:28:25
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  Jak długo jeszcze można się lansować na kontrowersyjnym a w dodatku inspirowanym przez Panią Górską projekcie. Niewątpliwą zasługą Pana Burmistrza w tej mierze jest zgoda na znaczne przekroczenie planowanych kosztów inwestycji. No ale cóż, sukces, znowu sukces o czym świadczy widoczne na zdjęciach uśmiechnięte oblicze Pana Burmistrza.

  dr


  2022-10-01 20:18:21
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian. Gdybyś napisał, że węgiel brunatny wykorzystuje się między innymi w przemyśle chemicznym było by OK , ale Turów – czwarta co do wielkości w Polsce węglowa elektrownia cieplna, kondensacyjna, blokowa z międzystopniowym przegrzewem pary i zamkniętym układem wody chłodzącej, opalana węglem brunatnym. I tu jest ciekawostka gdyż węgiel brunatny nie jest sprowadzany, ani za niego Turów nie płaci, to o ile wzrosły koszty jego wydobycia, że energia wyprodukowana z tego węgla zdrożała o 500%

  Ja to ja


  2022-10-01 15:40:14
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  \" z byłą Ukrainą \" ? ! Człowieku kim ty jesteś?

  Olek


  2022-09-30 16:15:50
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27

Reklama