Wtorek, 30 Kwiecień
Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana -

Walczyli o każdy centymetr boiska

Sobotnie spotkanie SKS Gwardii Szczytno przeciwko faworyzowanemu liderowi z Barczewa, po świetnej postawie całego zespołu, zakończyło się skromną wygraną Gwardzistów 1:0. Trzy punkty z gry w osłabieniu oraz z walki o każdą piłkę pozostały w Szczytnie.

Mecz z Pisą był nie lada wyzwaniem. W rundzie jesiennej to właśnie Barczewo wygrało na własnym boisku z SKS-em 3:2. Dodatkowo lider 1. grupy klasy okręgowej do minionej już kolejki utrzymywał passę 12 ligowych zwycięstw z dorobkiem aż 42 punktów, więc statystycznie to właśnie on był powinien wygrać. Inaczej było jednak na boisku, a początkowo to Gwardia przejęła kontrolę nad przebiegiem gry.

Już od pierwszych minut spotkania padło kilka groźnych strzałów na bramkę przeciwników, ale tylko jeden z nich zwieńczył się bramką.

W 31 po podaniu Michała Kwietnia piłkę przejął Arkadiusz Wnuk, który strzałem z bliska pokonał bramkarza przyjezdnych na 1:0. I tak w zasadzie upłynęło 45 minut, bo więcej niebezpieczeństw, zarówno przy bramce Gwardii, jak i Pisy – nie było.

Odmiennie minęła druga odsłona spotkania. W 47' Arkadiusz Wnuk, strzelec jedynej bramki w tym spotkaniu, przedwcześnie opuszcza boisko. Czerwona kartka była konsekwencją dwóch żółtych, jakie zobaczył od sędziego prowadzącego mecz.

Grająca z przewagą jednego zawodnika Pisa starała się za wszelką cenę strzelić wyrównującą bramkę, jednak pomimo gry w przewadze miała problemy ze stwarzaniem sobie dogodnych sytuacji. Szczególnie po zagraniach zaangażowanych w obronę podopiecznych trenera Mariusza Korczakowskiego. Taka taktyka, z wyprowadzaniem co jakiś czas kontr, zaowocowała. Zespół ze Szczytna dowiózł komplet punktów.

SKS Gwardia Szczytno: Maciej Balcerzak (25' Nysztal), Szymon Chrzanowski, Przemysław Ciebień, Jacek Jodełka (52' Zaborowski), Łukasz Krajza, Rafał Krajza (C), Jakub Kulesik (64' Michalczak), Michał Kwiecień, Maciej Puszko, Paweł Skrajny (B), Arkadiusz Wnuk.

SKS GWARDIA SZCZYTNO 1:0 GKS PISA BARCZEWO

1:0 - 37' Arkadiusz Wnuk