Poniedziałek, 7 Lipiec
Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji -

Reklama


Reklama

Uczniowie „przesłuchiwali” komendanta Radosława Dracha (zdjęcia)


Ilu policjantów pracuje w komendzie? Ile jest w budynku kamer? Ile szczycieńska policja ma radiowozów? Ile lat służby ma za sobą komendant... – uczniowie Szkoły Podstawowej w Łatanej byli bardzo dociekliwi. Wczoraj odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Szczytnie, a na ich pytania odpowiadał między innymi komendant jednostki inspektor Radosław Drach.


  • Data:

Wczoraj (19.02.2020 r.) Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie, insp. Radosław Drach gościł w murach komendy niezwykłych gości. W ramach programu profilaktyczno – edukacyjnego „Otwarte jednostki Policji – do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie” szczycieńską jednostkę odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Łatanej Wielkiej.


Reklama

 

 

Dzieciaki miały przyjemność spotkać się z szefem szczycieńskiej komendy w jego gabinecie. Uczniowie byli ogromnie zainteresowani tym jak funkcjonuje komenda i czym, na co dzień zajmują się policjanci.

 

- W trakcie spotkania padło wiele pytań m.in. o to liczbę policjantów pracuje w komendzie - mówi Izabela Cyganiuk, ze szczycieńskiej policji. - Uczniowie pytali też: ile jest w budynku kamer? Z ilu pokoi składa się budynek? Ile szczycieńska policja ma radiowozów? Ile lat służby ma pan komendant? Zdaniem milusińskich, komendant Insp. Radosław Drach zdał egzamin celująco odpowiadając na wszystkie zadane pytania.

 

 

Reklama

W pewnym momencie role odwróciły się. Komendant zaprosił uczniów na odprawę służbową, podczas, której uczniowie wcielili się w rolę naczelników. Tym razem to „szef” szczycieńskiej jednostki zapytał „młodą kadrę” o to jak wygląda obecnie stan bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu. Okazało się, że wszyscy przebadani kierowcy byli trzeźwi, zatrzymano 18 sprawców przestępstw na gorącym uczynku, zakończono wszystkie postępowania w sprawach o wykroczenie i wszystkie sprawy karne.

 

 

Celem projektu o nazwie „Uczyć, Informować, Zapobiegać –Otwarte jednostki Policji”, jest zapobieganie demoralizacji i przestępczości nieletnich poprzez podniesienie świadomości prawnej, zapoznanie z formami przemocy i sposobami przeciwdziałania jej w placówkach oświatowych oraz wzmocnienie integracji działań Policji i nauczycieli w radzeniu sobie z przemocą w szkole. Długofalowy projekt Policji skierowany do nauczycieli i wychowawców szkół podstawowych i gimnazjów, realizowany jest pod patronatem Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie, Komendanta Wojewódzkiego Policji  w Olsztynie i Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.

 

KPP Szczytno/ip



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama