Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Uczniowie „przesłuchiwali” komendanta Radosława Dracha (zdjęcia)


Ilu policjantów pracuje w komendzie? Ile jest w budynku kamer? Ile szczycieńska policja ma radiowozów? Ile lat służby ma za sobą komendant... – uczniowie Szkoły Podstawowej w Łatanej byli bardzo dociekliwi. Wczoraj odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Szczytnie, a na ich pytania odpowiadał między innymi komendant jednostki inspektor Radosław Drach.Wczoraj (19.02.2020 r.) Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie, insp. Radosław Drach gościł w murach komendy niezwykłych gości. W ramach programu profilaktyczno – edukacyjnego „Otwarte jednostki Policji – do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie” szczycieńską jednostkę odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Łatanej Wielkiej.


Reklama

 

 

Dzieciaki miały przyjemność spotkać się z szefem szczycieńskiej komendy w jego gabinecie. Uczniowie byli ogromnie zainteresowani tym jak funkcjonuje komenda i czym, na co dzień zajmują się policjanci.

 

- W trakcie spotkania padło wiele pytań m.in. o to liczbę policjantów pracuje w komendzie - mówi Izabela Cyganiuk, ze szczycieńskiej policji. - Uczniowie pytali też: ile jest w budynku kamer? Z ilu pokoi składa się budynek? Ile szczycieńska policja ma radiowozów? Ile lat służby ma pan komendant? Zdaniem milusińskich, komendant Insp. Radosław Drach zdał egzamin celująco odpowiadając na wszystkie zadane pytania.

 

 

Reklama

W pewnym momencie role odwróciły się. Komendant zaprosił uczniów na odprawę służbową, podczas, której uczniowie wcielili się w rolę naczelników. Tym razem to „szef” szczycieńskiej jednostki zapytał „młodą kadrę” o to jak wygląda obecnie stan bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu. Okazało się, że wszyscy przebadani kierowcy byli trzeźwi, zatrzymano 18 sprawców przestępstw na gorącym uczynku, zakończono wszystkie postępowania w sprawach o wykroczenie i wszystkie sprawy karne.

 

 

Celem projektu o nazwie „Uczyć, Informować, Zapobiegać –Otwarte jednostki Policji”, jest zapobieganie demoralizacji i przestępczości nieletnich poprzez podniesienie świadomości prawnej, zapoznanie z formami przemocy i sposobami przeciwdziałania jej w placówkach oświatowych oraz wzmocnienie integracji działań Policji i nauczycieli w radzeniu sobie z przemocą w szkole. Długofalowy projekt Policji skierowany do nauczycieli i wychowawców szkół podstawowych i gimnazjów, realizowany jest pod patronatem Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie, Komendanta Wojewódzkiego Policji  w Olsztynie i Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Trzeba być mocno ograniczonym umysłowo, by nie wiedzieć, co dzieje się na niemieckich lotniskach, jak wielkie są braki w personelu, jak potężne są strajki, a wszystko to jest spowodowane niechęcią ludzi myślących, do przyjęcia szprycy. To, że w TV nic nie mówią wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

  !!!


  2022-08-09 12:44:37
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  do Czytelniczki - z Ukrainy, bo pewnie tam go oddali, wraz z czołgami :))

  Czytelniczek


  2022-08-09 12:37:02
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Brak kompetencji nie przejawia się tylko u radnego Kiersikowskiego, ale u innych radnych pracujących w samorządzie też (wiedzę z zakresu finansów powinni mieć - za co biorą pieniądze jaką naczelnicy???). Pozostali radni zasiadający już co najmniej 4 lata w RM również podstawowe zasady finansowania czy zmian w budżecie powinni wiedzieć a nie błaźnić się na sesjach (np. Pan Dziuban). Porażka ... Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :-)

  ta rada to żenada


  2022-08-09 11:55:38
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Olek, przyjąłem trzy dawki szczepionki i nie chorowałem na covida ani inną chorobę z podobnymi objawami. Wkrótce przyjmę czwartą. O czym ty piszesz? Potrzebujesz pomocy psychiatrycznej, to skorzystaj.

  Szczepiony


  2022-08-09 09:42:04
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  Tylko skąd wziąć cukier do ciasta? ;)

  Czytelniczka


  2022-08-09 09:31:48
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Bolek, nieźle odjechałeś. totalny świr.

  ????


  2022-08-09 00:48:48
 • Wielkie zmiany w SKS, to już Gwardia Jurand Bank Szczytno
  GWARDIA SZCZYTNO PANY!

  Gwardzista78


  2022-08-08 21:04:09
 • Niebieski Zaułek „od kuchni” w Radiu Olsztyn (słuchaj audycji na żywo)
  Miałam przyjemność z rodziną zjeść obiad i przepyszny deser.....jedzenie poezja,wszystko przygotowane z sercem

  Anka


  2022-08-08 20:41:06
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Z tego co pamiętam w tym miejscu ma być amfiteatr. Wybudujemy i powiemy, że nie ma na niego miejsca.

  Tor


  2022-08-08 16:22:30
 • Rodzice nie wierzą, że Michał mógł skatować własne dziecko (Rozmowa „TSZ”)
  Po pierwsze trochę to dziwne aby ojciec nie znał płci swojego dziecka. Po dwa może też jednak tak być, bo jeżeli matka maluszka miała obsesję na temat wyglądu to wbiła sobie do głowy podczas porodu że to będzie dziewczynka, przy porodzie mogła wpaść w depresje może nie chciała zostawić dziecka w szpitalu bo każdy wiedział że będzie miała dziecko, i po prostu postanowił zrobić z małego dziewczynkę. Pewnie kapała jak nie było ojca w domu on pracował także miała pole do popisu usypiała pewnie przed jego powrótem do domu. A im starsze to wkoncu musiała by dawać go dla babci czy dziadek a nawet dla ojca dziecka aby przebrać czy umyć. Poprostu mogła wyładowywać swoje niezadowolenie na mały przy przebieraniu czy kąpieli kiedy widziała i przypominała sobie że on nie jest dziewczynka.

  Ona


  2022-08-08 00:33:08

Reklama