Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Spotkanie z Wiktorem Leykiem. Historia polskiej YMCA w świetle jego najnowszej książki (zdjęcia)


W czwartek, 22 lutego w Muzeum Mazurskim w Szczytnie odbyło się spotkanie autorskie z Wiktorem Markiem Leykiem, znanym mazurskim pisarzem, politykiem i narratorem. Tematem spotkania była jego najnowsza książka pt. “Dekada w polskiej YMCA”, która przybliża historię działalności tej organizacji w Polsce, a także w Naszym mieście - Szczytnie.W trakcie spotkania okazało się, że Jarosław Matłach Starosta Szczycieński, również był członkiem YMCA i z jej ramienia wyjechał do USA, gdzie opiekował się amerykańską młodzieżą podczas obozu. Takich połączeń historii osobistych z szerszym kontekstem działalności organizacji było oczywiście więcej.

 

Wiktor Marek Leyk, urodzony w Szczytnie, jest człowiekiem wyjątkowym. Jego książka “Dekada w polskiej YMCA” to nie tylko opowieść o wydarzeniach i postaciach, ale także o wartościach, jakimi kierowała się ta organizacja. YMCA inspirowała do działania, tworzyła społeczność opartą na chrześcijańskich zasadach i miała wpływ na życie ludzi w Polsce.


Reklama

 

Środowe spotkanie autorskie było wyjątkową okazją dla mieszkańców Szczytna, aby poznać bliżej tę fascynującą historię. Wspólnie mogliśmy odkrywać, jak YMCA wpłynęła na kształtowanie społeczeństwa i wartości moralnych.

 

Zachęcamy do sięgnięcia po książkę Wiktora Marka Leyka i zgłębienia historii polskiej YMCA – organizacji, która pozostawiła trwały ślad w naszej kulturze i społeczeństwie.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama