Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Po alkoholu, bez prawa jazdy i bez wyobraźni… - czyli „wesoły” weekend na drogach powiatu


...wobec takich kierujących policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie interweniowali w miniony weekend. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców, jednego kierującego bez uprawnień oraz jednego, który posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci pracowali też na miejscu kolizji na skrzyżowaniu ulic Polskiej oraz Warszawskiej w Szczytnie.


  • Data:

W sobotę (03.06.2023r.) policjanci z referatu ruchu drogowego dokonywali kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami na ulicy Łomżyńskiej w Szczytnie. W trakcie badań okazało się, że kierujący volkswagenem, 37-letni mieszkaniec gminy Szczytno znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

 

Tego samego dnia (03.06.2023r.) około godziny 09:00 doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Polskiej oraz Warszawskiej w Szczytnie. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący fordem, 81-letni mieszkaniec Szczytna nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej i doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym autem marki ford, którym kierował 62-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Kierowcy byli trzeźwi. Nikomu nic się nie stało. Funkcjonariusze nałożyli na 81-latka mandat karny za spowodowanie zdarzenia drogowego.

 

 


Reklama

Również w sobotę (03.06.2023r.) około godziny 12:00 w Piasutnie w gminie Świętajno policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej osobowego peugeota. Za kierowcą siedział 37-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Policjanci sprawdzili mężczyznę oraz pojazd, którym się poruszał w policyjnych systemach. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

W sobotę (03.06.2023r.) po godzinie 19:00 w miejscowości Spaliny Małe w gminie Rozogi, policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie zatrzymali do kontroli drogowej forda. Kierowcą pojazdu był 38-letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego. Policjanci zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. W trakcie sprawdzenia na jaw wyszło, że mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych od grudnia 2022 roku przez kolejne 36 miesięcy. Dodatkowo okazało się, że pojazd nie jest ubezpieczony i ma zatrzymany dowód rejestracyjny. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na 38-latka mandat karny. Mieszkaniec pow. ostrołęckiego odpowie przed sądem za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

 

 

W sobotę (03.06.2023r.) około godziny 20:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego na ulicy Wileńskiej. Osoba zgłaszająca widziała jak mężczyzna po wypiciu alkoholu wsiada za kierownicę forda. Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu, już chwilę później, na ulicy Jagiellończyka udało się zatrzymać do kontroli wskazany w zgłoszeniu pojazd marki ford. Za kierownicą auta siedział 64-letni mieszaniec Szczytna. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny ponad 2 promile alkoholu. Ponadto, policjanci ustalili, że mężczyzna posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty i odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama