Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Mazurskie malowanie lat 50-tych: Odkryj naturę, sztukę i historię na Leśnym Plenerze Malarskim w Stodole Chochół


Dziesięć dni zanurzenia w naturze, sztuce i historii motyw przewodni - „Mazury lat 50-tych”. Ruszyły właśnie zapisy na Leśny Plener Malarski w Stodole Chochół.Organizatorzy na głoszenia czekają do 15 czerwca (mail na adres: plener.spychowo@wp.pl)

 

Leśny Plener Malarski to 10 dniowe zanurzenie się w naturze, sztuce i historii. W tym roku tematem pleneru wracamy do lat 50-tych na Mazurach.

 

Plener otwiera spektakl Teatru Chochół DIABLI NADALI o Mazurach lat 50 i zmianie niefortunnych nazw miejscowości (wieś Spychowo była kiedyś Pupami)

 

TERMIN PLENERU: 1.07.2023 (sobota) – 10.07.2023 (poniedziałek) – 10 dni

(dla chętnych możliwość przedłużenia pobytu)

 

UCZESTNICY: W plenerze weźmie udział grupa od 10 osób. (w tym 5-ciu stałych bywalców- uczestników poprzednich plenerów oraz 5 osób zupełnie nowych)

W przypadku dużej ilości chętnych głównym kryterium doboru uczestników jest różnorodność środowisk twórczych.

 

ZGŁOSZENIA: Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy do 15.06.2023 drogą mailową na adres plener.spychowo@wp.pl Zgłoszenie powinno zawierać:

 krótką notkę biograficzną

 zdjęcia trzech wybranych prac

 


Reklama

WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Udział w plenerze jest bezpłatny

2. Miejsce pleneru: Artystyczna Stodoła Chochół

Bazą warsztatową i noclegową pleneru jest ogromna, stara, historyczna stodoła. Panują tu traperskie warunki: Śpimy na obszernych antresolach w stodole, która jednocześnie służy nam za pracownię malarską (dół). Obok stodoły znajduje się wolnostojąca ubikacja i prysznic (z ciepłą wodą 🙂 ). Obowiązują u nas harcerskie dyżury: każdy uczestnik przygotowuje obiad jednego dnia, śniadania i kolacje samodzielnie. W jednym z pomieszczeń stodoły urządzona jest prowizoryczna kuchnia.

Więcej informacji o miejscu oraz mapa dojazdu znajduje się na stronie Nadleśnictwa Spychowo w zakładce: EDUKACJA / Obiekty edukacyjne / Stodoła Chochół.

3. Organizatorzy zapewniają:

• podobrazia, sklejki do malowania oraz materiały do oprawy prac

• produkty do przyrządzania posiłków.

• malownicze plenery mazurskich lasów

• wycieczki terenowe i spotkania dotyczące tematyki pleneru

4. Każdy uczestnik pozostawia 2 prace dla organizatora oraz dodatkowo jedną w depozyt na potrzeby wystaw (razem trzy - jedna praca jest zwracana wiosną następnego roku po serii wystaw). W wyborze prac uczestniczy organizator. Oprawy prac dokonuje uczestnik - materiały do oprawy dostarcza organizator.

Reklama

 

RAMOWY PROGRAM PLENERU:

(program może ulec zmianie)

• 1 lipca (sobota) rozpoczęcie pleneru wydawanie materiałów, zakwaterowanie ( można przyjechać już w piątek 30 czerwca),

• 2 lipca (niedziela) spektakl Teatru Chochół DIABLI NADALI

• 5 lipca (środa) warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą prowadzone przez uczestników pleneru.

• 9 lipca (niedziela) godz. 18.00 uroczyste otwarcie wystawy prac "prosto spod pędzla"

Opcjonalnie podczas pozostałych dni: wycieczki po okolicznych lasach, kajakowanie i wyprawy nad jezioro

Na pytania chętnie odpowie i wątpliwości rozwieje: Urszula Dyl Nadolna tel. 668 642 745

e -mail: urszula.nadolna@olsztyn.lasy.gov.pl

 

 

 

Organizatorzy: Nadleśnictwo Spychowo, Lasy Państwowe i Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury AnimaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama