Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Maciej Gałązka najlepszym myśliwskim strzelcem, najlepsza "Diana" Milena Wojdołowicz


Maciej Gałązka z wynikiem 458 punktów wygrał Rejonowe Zawody Strzelectwa Myśliwskiego o Puchar Starosty Szczycieńskiego. Turniej rozegrano w Gutkowie. Wśród kobiet najlepsza była Milena Wojdołowicz.W zawodach udział wzięło 24 uczestników reprezentujących Koła Łowieckie: Jeleń Szczytno, Rogacz Świętajno, Żbik Szczytno, Zlot Las Faryny, Ryś Dźwierzuty, Świt Pasym i Warmia. Zawodnicy rywalizowali ze sobą łącznie w pięciu konkurencjach w kategoriach kula (2 konkurencje) oraz śrut (3 konkurencje). Do zdobycia było łącznie 500 punktów.

 

W kategorii Open zwycięzcą został Maciej Gałązka z wynikiem 458 punktów. Drugie miejsce zajął Wojciech Szymański zdobywając 403 punkty, podium zamknął Grzegorz Kowalewski, który również "ustrzelił" 403 punkty. O kolejności zadecydował wynik w konkurencji MOP.

 

W kategorii drużynowej na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Koła Łowieckiego Rogacz (Grzegorz Kowalewski, Dariusz Jedwabnik, Amadeusz Adamski) zdobywając łącznie 1159 punktów. Za nimi uplasowali się strzelcy z Koła Łowieckiego Zlot Las (Zdzisław Kobus, Wojciech Szymański, Paweł Wichowski) z 1146 punktami oraz Koła Łowieckiego Ryś (Maciej Gałązka, Radosław Biedrzycki, Marek Pawłowski), którzy zdobyli 1101 punktów.


Reklama

 

W konkurencjach śrutowych najlepszy okazał się Maciej Gałązka z wynikiem 270 punktów. Pokonał on Leszka Chełstowskiego, który zdobył 250 punktów oraz Dariusza Jedwabnika z wynikiem 240 punktów.

 

W konkurencji kuli pierwsze miejsce zajął Maciej Gałązka z wynikiem 188 punktów, podium uzupełnili Grzegorz Kowalewski z 178 punktami oraz Wojciech Szymański, który zdobył 173 punkty.

 

 

W klasie "Diany" jedyną uczestniczką była Milena Wojdołowicz, która zawody zakończyła z wynikiem 208 punktów. Również w klasie "C" w zawodach uczestniczył jeden zawodnik Michał Krasula, który ustrzelił 315 punktów. Puchar dla najsympatyczniejszego uczestnika zawodów odebrał Stanisław Gąska.

Reklama

 

 Komentarze do artykułu

Aga

\"Tygodniku\", wstyd pisać o tych zwyrodnialcach, wstyd promować mordowanie słabszych, bezbronnych. Wstyd!

Szczytnianin

Kowalu, żeby być człowiekiem nie wystarczy przypominać człowieka, trzeba mieć w sobie jeszcze człowieczeństwo, a miarą człowieczeństwa, jest podejście do naszych mniejszych braci. To coś, co nazywają \"myśliwymi\", to tylko zakompleksione i puste ludzkie skorupy, uwielbiające zapach śmierci i strachu, oni nawet nie są zwierzętami, bo zwierzęta nie zabijają dla przyjemności, tylko żeby przeżyć. Pocieszające jednak jest to, że ta cywilizacja śmierci dobiega końca.

Typowy Janusz

Podłość. Co to trzeba mieć w głowie, żeby zabijać.

Kowal

Jakim trzeba być człowiekiem, żeby zabijać dla przyjemności? Jakim trzeba być człowiekiem, żeby dawać za to nagrody? To odrażające, podłe i nieludzkie.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27
 • ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA – Leszek Mierzejewski i moje Szczytno z tygodnia na tydzień
  Dziękuję za to wspomnienie i opowiedzenie o historii jak to było po wojnie. Mało osób o tym wie ilu ludzi(szabrowników) wywoziło ze Szczytna i okolic co się dało.

  Iga


  2022-09-29 20:03:15
 • Będzie przebudowa drogi Szczytno- Olsztyn
  Oby się udało i wyprawa do Olsztyna była normalnym wyjazdem, a nie drogą wśród krzyży.

  Gabi


  2022-09-29 18:51:13
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Przecież to Morawiecki zapewnił nam takie ceny energii, rezygnując z tanich ruskich surowców, przecież taki właśnie był plan, a \"podmioty\" do niego apelują!!!???... wam naprawdę na mózgi padło? W Czechach jest tani węgiel brunatny, APELUJĘ do podmiotów, by ruszyły dupę i go przywiozły...nie tylko mieszkańcom, ale i elektrowniom, bo za miesiąc w ogóle energii nie będzie.


  2022-09-29 15:19:54
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Społeczny, dla tych, co nie mogą dostać kredytu z banku, ale muszą mieć min. 50 tyś zł już wkładu i potem 1500 zł czynszu, plus rachunki. Może jeszcze z 500 na czynsz, bo ogrzewanie w górę. Ta Bańkowska i ten Mańkowski jaki mają iloraz inteligencji, czy chociaż dwucyfrowy? Litości...

  Poje Bao


  2022-09-29 14:32:51
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Nie dziwi mnie małe zainteresowanie. Udział w budowie wynosi 20% wartości mieszkania więc na początek trzeba wpłacić od około 40tys do 60tys zł wkładu. Cena budowy 1 metra mieszkania 5500zł, przy założeniu że koszty te nie wzrosną. Taniej już sprzedają deweloperzy w naszym mieście. Większość osób żeby mieć na udział w partycypacji będzie musiała zaciągnąć pożyczkę rata takiej pożyczki to około 1000zł dodatkowo czynsz który wyniesie nawet 1500zł. Deweloperzy oferują mieszkania za cenę w granicach 5tys zł za metr i w tym mają wliczony już zysk z każdego mieszkania natomiast spółka wydaje mi się że powstała w celu oferowania mieszkań osobom nie mającym zdolności kredytowej a z tego co widzę to chyba ktoś to buduje w celu osiągnięcia zysku ze sprzedaży, pomimo statusu not for profit. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie przejdzie się do szczegółów.

  Sceptyk


  2022-09-29 13:04:58

Reklama