Piątek, 19 Lipiec
Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -

Reklama


Reklama

Ks. Andrzej Preuss: życie w cieniu choroby, wiara w światło dobra – razem dla jego uśmiechu


Ks. Andrzej Preuss to kapłan, który z niewzruszoną determinacją stawia czoła stwardnieniu bocznemu zanikowemu (SLA). Choć skonfrontowany z nieuleczalną chorobą, w swoim stylu i z humorem mówi, że planował ją na dwa lata, ale Pan Jezus ma własny plan względem niego. Ksiądz Andrzej Preuss wciąż potrzebuje naszej pomocy. Kończą się zebrane środki na jego opiekę, dlatego on sam i księża z parafii WNNMP w Szczytnie apeluje o dalsze wsparcie i przekazania 1,5 procent podatku, podczas rozliczeń z urzędem skarbowym. Środki na pomoc choremu księdzu zbierają dwie organizacje.- Obecnie ks. Andrzej jest całkowicie unieruchomiony, w 100% zależny od osób, które nim się zajmują. Koszty trzyletniej obsługi i leczenia niemal całkowicie wyczerpały zebrane wcześniej fundusze – piszą księża z parafii WNMP w Szczytnie

 

 

Apel ks. Andrzeja

Bracia i Siostry,

od trzech lat i trzech miesięcy choruję na stwardnienie boczne zanikowe. I na początku, gdy było wczesne stadium choroby, podjąłem badania. Byłem w Warszawie, Krakowie, Gdańsku. Na rehabilitacji w Bornym Sulinowie, potem leczyłem się w klinice św. Łukasza w Gdańsku parę miesięcy, następnie w Kil w Niemczech i gdy już było pewne, że nie da się nic z tą chorobą zrobić, to zakończyłem leczenie. Ks. proboszcz użyczył mi dużo miejsca w parafialnym budynku Caritas i za pieniądze od księży z diecezji Warmińskiej udało się dostosować mieszkanie do potrzeb obłożnie chorego. Ks. proboszcz roztoczył nade mną anielską opiekę i jestem za to bezmiernie wdzięczny. Następnie trzeba było zakupić potrzebne sprzęty: wanna z hydromasażem i wózek, podnośnik, leki i materiały medyczne. Teraz powoli zaczyna brakować pieniędzy w Stowarzyszeniu, które się mną opiekuje. Zaplanowałem chorobę na dwa lata, ale to Pan Jezus tak naprawdę planuje. To bardzo dobrze. Pan Jezus wie co robi. Więc ośmielam się prosić Was o 1,5%.


Reklama

Szczytno, 26.01.2024 r.

 

 

Organizacje wspierające:

1. Parafia WNMP w Szczytnie i Caritas Archidiecezji Warmińskiej podjęły się zadania zbierania środków na dalsze leczenie, rehabilitację i opiekę nad księdzem. Jednakże, aby zabezpieczyć niezbędne fundusze, społeczność prosi o wsparcie w postaci przekazania 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Warmińskiej z dopiskiem "ks. Andrzej".

Przy rozliczaniu przekaż 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Warmińskiej, KRS 0000245507, z dopiskiem "ks. Andrzej".

 

2.  Z inicjatywy mieszkańców Zarząd Stowarzyszenia Skarbników Samorządowych Warmii i Mazur w Szczytnie ogłasza dobrowolną zbiórkę publiczną z 1,5% odpisu podatku od osób fizycznych z przeznaczeniem na pokrycie bieżących kosztów utrzymania przy życiu księdza Andrzeja Preussa.

 

Ksiądz Andrzej przez ponad dziesięć lat, do 2021 r. był proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie. W dniu 28 czerwca tego roku będzie obchodził dopiero 58 urodziny. Mimo ciężkiej choroby ks. Andrzej za pomocą radosnego wzroku, nieustannie się uśmiecha i rozmawia z ludźmi za pomocą komputera. Prosi wszystkich o modlitwę, by być wytrwałym. Został przykuty do wózka i łóżka. Mamy nadzieję, że nasza wspólna pomoc pozwoli na długo jeszcze utrzymać przyjazny wzrok oraz uśmiech księdza Andrzeja.

Reklama

 

Stowarzyszenie Skarbników Samorządowych Warmii i Mazur, KRS 0000246812, w tytule należy wskazać: „Pomoc na rzecz księdza Andrzeja”.

 

W indywidualnych przypadkach możemy przyjmować inne darowizny pieniężne z przeznaczeniem na ww. określony cel. Konto: BS Szczytno ul. Łomżyńska 20 , 12 -100 Szczytno, nr 94 8838 00052001 0101 1520 0001. „Pomoc na rzecz księdza Andrzeja”.

W przypadku pytań i niejasności można dzwonić na nr telefonu 608 503 679.

Henryk Samborski - Prezes Zarządu

Stowarzyszenia Skarbników Samorządowych

Warmii i Mazur w Szczytnie

12-100 Szczytno ul. Staszica 46

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama