Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Konrad Bukowiecki poza finałem olimpiady w Tokio


Konrad Bukowiecki nie wystąpi w finale Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Szczytnianin nawet nie zbliżył się do odległości kwalifikacyjnej, osiągając w najlepszej próbie 20,01 m.Do eliminacji w pchnięciu kulą przystąpiło dwóch Polaków: Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk. Pierwszy z nich swoją walkę o finał olimpijski rozpoczął o godz. 12:15. W pierwszej próbie 24-latek ze Szczytna nawet nie zbliżył się do odległości kwalifikacyjnej, która wynosiła 21,20 metra. Bukowiecki pchnął kulę na 20,01 m, co nie dawało mu wejścia do finału.

 

Druga próba w wykonaniu Konrada była jeszcze słabsza, a kula wylądowała przed 20. metrem. Bukowiecki spalił pchnięcie. Nasz kulomiot nie poprawił się również w trzeciej próbie, kiedy to osiągnął odległość zaledwie 19,44 m. Taki wynik oznacza, że Konrada  nie zobaczymy w finale igrzysk, który rozpocznie się w czwartek, 5 sierpnia o godz. 4:05 czasu polskiego.


Reklama

 

Michał Haratyk uzyskał 20,86 i został sklasyfikowany na 13. miejscu. Kwalifikacje wygrał rekordzista świata Ryan Crouser (USA) – 22,05. Do finału awansowało 12 najlepszych zawodników. Haratykowi zabrakło... czterech centymetrów. Jako ostatni zakwalifikował się Amerykanin Payton Otterdahl - 20,90.

 

Dla Konrada Bukowieckiego występ w Tokio nie jest debiutem olimpijskim. 24-latek zakwalifikował się do finału igrzysk w Rio de Janeiro, ale nie udało mu się zaliczyć żadnego ważnego pchnięcia. Rok później lekkoatleta sięgnął po halowe mistrzostwo Europy, a na swoim koncie ma także wicemistrzostwo Starego Kontynentu wywalczone w 2018 roku w Berlinie.

ReklamaKomentarze do artykułu

dzban

Dzis wystartowal paraolimpiada , moze tam mu sie uda cos rzucic :D, bedzie mogl sie popsiac jak ma to w zwyczaju

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Trzeba być mocno ograniczonym umysłowo, by nie wiedzieć, co dzieje się na niemieckich lotniskach, jak wielkie są braki w personelu, jak potężne są strajki, a wszystko to jest spowodowane niechęcią ludzi myślących, do przyjęcia szprycy. To, że w TV nic nie mówią wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

  !!!


  2022-08-09 12:44:37
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  do Czytelniczki - z Ukrainy, bo pewnie tam go oddali, wraz z czołgami :))

  Czytelniczek


  2022-08-09 12:37:02
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Brak kompetencji nie przejawia się tylko u radnego Kiersikowskiego, ale u innych radnych pracujących w samorządzie też (wiedzę z zakresu finansów powinni mieć - za co biorą pieniądze jaką naczelnicy???). Pozostali radni zasiadający już co najmniej 4 lata w RM również podstawowe zasady finansowania czy zmian w budżecie powinni wiedzieć a nie błaźnić się na sesjach (np. Pan Dziuban). Porażka ... Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :-)

  ta rada to żenada


  2022-08-09 11:55:38
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Olek, przyjąłem trzy dawki szczepionki i nie chorowałem na covida ani inną chorobę z podobnymi objawami. Wkrótce przyjmę czwartą. O czym ty piszesz? Potrzebujesz pomocy psychiatrycznej, to skorzystaj.

  Szczepiony


  2022-08-09 09:42:04
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  Tylko skąd wziąć cukier do ciasta? ;)

  Czytelniczka


  2022-08-09 09:31:48
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Bolek, nieźle odjechałeś. totalny świr.

  ????


  2022-08-09 00:48:48
 • Wielkie zmiany w SKS, to już Gwardia Jurand Bank Szczytno
  GWARDIA SZCZYTNO PANY!

  Gwardzista78


  2022-08-08 21:04:09
 • Niebieski Zaułek „od kuchni” w Radiu Olsztyn (słuchaj audycji na żywo)
  Miałam przyjemność z rodziną zjeść obiad i przepyszny deser.....jedzenie poezja,wszystko przygotowane z sercem

  Anka


  2022-08-08 20:41:06
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Z tego co pamiętam w tym miejscu ma być amfiteatr. Wybudujemy i powiemy, że nie ma na niego miejsca.

  Tor


  2022-08-08 16:22:30
 • Rodzice nie wierzą, że Michał mógł skatować własne dziecko (Rozmowa „TSZ”)
  Po pierwsze trochę to dziwne aby ojciec nie znał płci swojego dziecka. Po dwa może też jednak tak być, bo jeżeli matka maluszka miała obsesję na temat wyglądu to wbiła sobie do głowy podczas porodu że to będzie dziewczynka, przy porodzie mogła wpaść w depresje może nie chciała zostawić dziecka w szpitalu bo każdy wiedział że będzie miała dziecko, i po prostu postanowił zrobić z małego dziewczynkę. Pewnie kapała jak nie było ojca w domu on pracował także miała pole do popisu usypiała pewnie przed jego powrótem do domu. A im starsze to wkoncu musiała by dawać go dla babci czy dziadek a nawet dla ojca dziecka aby przebrać czy umyć. Poprostu mogła wyładowywać swoje niezadowolenie na mały przy przebieraniu czy kąpieli kiedy widziała i przypominała sobie że on nie jest dziewczynka.

  Ona


  2022-08-08 00:33:08

Reklama