Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Kolory i kreatywność na XIX Plenerze Malarskim w Chacie Mazurskiej


W sobotnie przedpołudnie w Szczytnie rozbrzmiała radość i kreatywność młodych artystów. Uczniowie szczycieńskich szkół podstawowych zebrali się wokół Chaty Mazurskiej, aby utrwalić na płótnie swoje ulubione zakątki miasta podczas XIX Pleneru Malarskiego zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Szczytna.Sobotnie przedpołudnie przy Chacie Mazurskiej w Szczytnie tętniło życiem i kreatywnością. Młodzi artyści, uczniowie lokalnych szkół podstawowych, wzięli udział w XIX Plenerze Malarskim, którego motywem przewodnim było „Moje ulubione miejsce w Szczytnie”. Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Przyjaciół Szczytna, które już od lat wspiera rozwój talentów artystycznych wśród młodzieży.

 

Zaproszenie na plener przyciągnęło uczniów ze wszystkich czterech szczycieńskich szkół podstawowych, a także gości z Pracowni Plastycznej „KOKORYNKA”. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół, zapewniając młodym artystom wszystkie niezbędne materiały malarskie oraz tworząc miłą atmosferę. Na uczestników czekały także słodkie przekąski i napoje, co dodatkowo umiliło czas spędzony na malowaniu.


Reklama

 

„Mamy bardzo zdolne dzieci, żyjemy w pięknym mieście – wystarczy przejrzeć powstałe prace, by się o tym przekonać,” mówi Anna Bogusz, prezes Towarzystwa Przyjaciół Szczytna. Wśród uczestników znalazło się pięćdziesięcioro dzieci, które z entuzjazmem i zaangażowaniem przystąpiły do tworzenia swoich dzieł.

 

Plener nie zakończył się jednak tylko na sobotnich zmaganiach. W poniedziałkowe popołudnie, 10 czerwca, do Chaty Mazurskiej zawitali wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (SOSW), dla których corocznie organizowany jest dzień plenerowy. Dzięki dotacji z Urzędu Miejskiego każdy uczestnik otrzymał nagrodę, co dodatkowo motywowało młodych twórców do zaangażowania w swoje prace.

Reklama

 

Wydarzenie było doskonałą okazją do integracji młodzieży oraz wspólnego odkrywania i uwieczniania piękna Szczytna. Dzięki takim inicjatywom młodzi mieszkańcy mogą nie tylko rozwijać swoje talenty, ale także lepiej poznawać i doceniać uroki swojego miasta.

 

Nie przegapcie kolejnych wydarzeń organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Szczytna! Kto wie, może i Wy odkryjecie w sobie artystyczną duszę.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama