Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Idealne książki na zimę


Zima to świetny czas, aby opatulić się kocem, zaparzyć sobie dobrą herbatę i kawę, a następnie zasiąść do czytania nastrojowej książki. Zastanawiacie się, jaki tytuł będzie dla was odpowiedni? Szukacie czegoś nowego,  może chcecie wrócić do nieśmiertelnego klasyka? Przychodzimy wam z pomocą. Na poniższej liście znajdziecie idealne książki na zimę.


  • Data:

Morderstwo w Orient Expressie – Agata Christie

Mistrzyni  kryminału w swoim najlepszym wydaniu. Klasyczna już opowieść z Herculesem Poirot w roli głównej. Sama książka zbiera znacznie lepsze recenzje niż ekranizacja autorstwa Kennetha Branagha i trudno się dziwić. Oryginalne „Morderstwo w Orient Expressie” jest po prostu znacznie ciekawsze.

Chociaż Agata Christie korzysta ze swoich sztandarowych rozwiązań, to buduje klimatyczną opowieść dzięki osadzeniu całej akcji w pociągu mknącym przez zasypane śniegiem miejsca. Trudno zaś o lepsze połączenie niż mróz i zagadka kryminalna, to działa niemal zawsze. Tak też jest w tym wypadku.

Lśnienie – Stephen King

Chociaż Stephen King w ostatnich latach jest już często krytykowany i uważany za autora przestarzałego, to dokonania z jego pierwszego etapu twórczości wciąż budzą zachwyt. Tak też jest w wypadku „Lśnienia”, które uchodzi za jedną z najlepszych, o ile nie najlepszych, historii mistrza grozy. W tej książce zgadza się wszystko.

Mamy tajemnicę, mamy pełnoprawny horror, świetnych bohaterów, angażującą opowieść i w końcu  hotel skąpany w śniegu. Pogoda odgrywa niezwykle ważną rolę w „Lśnieniu”, jest jednym z jego bohaterów i to nie do końca niemym. Minus jest w gruncie rzeczy jeden – po lekturze raczej nie będziecie mieli ochoty na wyjazd w jakieś odludne miejsce.

Opowieść wigilijna – Charles Dickens

Najstarsza pozycja w całym zestawieniu, lecz nie ma się czym zrażać. Charles Dickens przedstawił w swojej książce obraz na tyle uniwersalny, że przetrwał on próbę czasu i jest niezmiennie ważny nawet w XXI wieku. W „Opowieści wigilijnej” ważny jest nie tyle sam bohater, ale to, co przeżywa i jaką przemianę przechodzi. Uczucia można zaś swobodnie przenieść nawet na dzisiejsze realia.

Nic więc dziwnego, że „Opowieść wigilijna” doczekała się licznych odmian, łącznie z tą, w której głównymi bohaterami stają się postaci z uniwersów Kaczora Donalda i Myszki Miki. To idealny przykład książki, która łączy pokolenia. Po latach może okazać się dla czytelnika jeszcze ważniejsza.

Misery – Stephen King

Znów Stephen King, co nie powinno dziwić, gdyż Amerykanin dość często osadzał swoje historie w zimowej zawierusze. W „Misery” pogoda znów odgrywa kluczową rolę, bez niej główny bohater nie miałby wypadku samochodowego i nie wylądował w domu, który zmieni jego życie. Resztę musicie odkryć samemu, ale zaufajcie – naprawdę warto.

Tragedia na Przełęczy Diatłowa – Alice Lugen

Przedstawiciel dziennikarskiego gatunku literackiego, jakim jest reportaż. O wydarzeniach na Przełęczy Diatłowa słyszał chyba każdy, a pozycja ta w mistrzowski sposób przybliża tę niezwykle smutną historię.  Jednocześnie jest to opowieść porywająca, od której ciężko się oderwać. Szczególnie ujmujące jest to, że po latach nadal nikt nie jest w stanie dokładnie powiedzieć, w jaki sposób zginęło dziewięcioro uczestników studenckiej wyprawy, którzy wyruszyli w góry Uralu.

Jeśli zaś chcecie odpocząć w inny sposób, możecie wykorzystać Superbet kod promocyjny. Dzięki niemu możliwe jest oglądanie transmisji z meczów piłkarskich za darmo. Jedynym warunkiem, jaki  należy spełnić, jest utworzenie konta przez osobę dorosłą.Komentarze do artykułu

A szkoda.

Są większe zbrodnie niż palenie książek. Jedną z nich jest ich nieczytane.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama