Zima to świetny czas, aby opatulić się kocem, zaparzyć sobie dobrą herbatę i kawę, a następnie zasiąść do czytania nastrojowej książki. Zastanawiacie się, jaki tytuł będzie dla was odpowiedni? Szukacie czegoś nowego, może chcecie wrócić do nieśmiertelnego klasyka? Przychodzimy wam z pomocą. Na poniższej liście znajdziecie idealne książki na zimę.
Mistrzyni kryminału w swoim najlepszym wydaniu. Klasyczna już opowieść z Herculesem Poirot w roli głównej. Sama książka zbiera znacznie lepsze recenzje niż ekranizacja autorstwa Kennetha Branagha i trudno się dziwić. Oryginalne „Morderstwo w Orient Expressie” jest po prostu znacznie ciekawsze.
Chociaż Agata Christie korzysta ze swoich sztandarowych rozwiązań, to buduje klimatyczną opowieść dzięki osadzeniu całej akcji w pociągu mknącym przez zasypane śniegiem miejsca. Trudno zaś o lepsze połączenie niż mróz i zagadka kryminalna, to działa niemal zawsze. Tak też jest w tym wypadku.
Chociaż Stephen King w ostatnich latach jest już często krytykowany i uważany za autora przestarzałego, to dokonania z jego pierwszego etapu twórczości wciąż budzą zachwyt. Tak też jest w wypadku „Lśnienia”, które uchodzi za jedną z najlepszych, o ile nie najlepszych, historii mistrza grozy. W tej książce zgadza się wszystko.
Mamy tajemnicę, mamy pełnoprawny horror, świetnych bohaterów, angażującą opowieść i w końcu hotel skąpany w śniegu. Pogoda odgrywa niezwykle ważną rolę w „Lśnieniu”, jest jednym z jego bohaterów i to nie do końca niemym. Minus jest w gruncie rzeczy jeden – po lekturze raczej nie będziecie mieli ochoty na wyjazd w jakieś odludne miejsce.
Najstarsza pozycja w całym zestawieniu, lecz nie ma się czym zrażać. Charles Dickens przedstawił w swojej książce obraz na tyle uniwersalny, że przetrwał on próbę czasu i jest niezmiennie ważny nawet w XXI wieku. W „Opowieści wigilijnej” ważny jest nie tyle sam bohater, ale to, co przeżywa i jaką przemianę przechodzi. Uczucia można zaś swobodnie przenieść nawet na dzisiejsze realia.
Nic więc dziwnego, że „Opowieść wigilijna” doczekała się licznych odmian, łącznie z tą, w której głównymi bohaterami stają się postaci z uniwersów Kaczora Donalda i Myszki Miki. To idealny przykład książki, która łączy pokolenia. Po latach może okazać się dla czytelnika jeszcze ważniejsza.
Znów Stephen King, co nie powinno dziwić, gdyż Amerykanin dość często osadzał swoje historie w zimowej zawierusze. W „Misery” pogoda znów odgrywa kluczową rolę, bez niej główny bohater nie miałby wypadku samochodowego i nie wylądował w domu, który zmieni jego życie. Resztę musicie odkryć samemu, ale zaufajcie – naprawdę warto.
Przedstawiciel dziennikarskiego gatunku literackiego, jakim jest reportaż. O wydarzeniach na Przełęczy Diatłowa słyszał chyba każdy, a pozycja ta w mistrzowski sposób przybliża tę niezwykle smutną historię. Jednocześnie jest to opowieść porywająca, od której ciężko się oderwać. Szczególnie ujmujące jest to, że po latach nadal nikt nie jest w stanie dokładnie powiedzieć, w jaki sposób zginęło dziewięcioro uczestników studenckiej wyprawy, którzy wyruszyli w góry Uralu.
Jeśli zaś chcecie odpocząć w inny sposób, możecie wykorzystać Superbet kod promocyjny. Dzięki niemu możliwe jest oglądanie transmisji z meczów piłkarskich za darmo. Jedynym warunkiem, jaki należy spełnić, jest utworzenie konta przez osobę dorosłą.
A szkoda.
Są większe zbrodnie niż palenie książek. Jedną z nich jest ich nieczytane.