Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Danuta Choroszewska–Clausen pożegnała się z Miejskim Ośrodkiem Kultury


Danuta Choroszewska–Clausen, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pasymiu odeszła na emeryturę. - Emerytką mogłabym być już od 1,5-roku – śmieje się pani Danuta, która MOK w Pasymiu kieruje od 2017 roku. Ale z ośrodkiem związana jest od 2009 roku, gdy do pracy przyjęła ją ówczesna dyrektor Mariola Szuszkiewicz.


  • Data:

Emerytką mogłabym być już od 1,5-roku – śmieje się pani Danuta, która MOK w Pasymiu kieruje od 2017 roku. Ale z ośrodkiem związana jest od 2009 roku, gdy do pracy przyjęła ją ówczesna dyrektor Mariola Szuszkiewicz.

 

- Jest taki moment, że przemijanie dopada każdego z nas. Nie jest to łatwa decyzja, ale trzeba ją podjąć – dodaje. - Nie czują się wypalona, bo mam nadal mnóstwo pomysłów, ale dopadło mnie zmęczenie. Muszę spasować. Czas po prostu zwolnić. Zacząć delektować się życiem – mówi z uśmiechem.

 

Pani Danuta pożegnała się z MOK Pasym 27 lutego. - Pan burmistrz nie jest raczej zaskoczony moją decyzją, bo informowałam o swoich planach już dużo wcześniej – mówi Danuta Choroszewska–Clausen.


Reklama

 

Pani Danuta to mieszkanka Szczytna. Jakie plany ma na emeryturę?

 

- Jest ich mnóstwo – mówi z radością. - Chciałabym zacząć czerpać pełnymi garściami z kultury. Interesujących mnie wydarzeń w kraju i zagranicą jest ogrom. Festiwale, spektakle, wystawy, koncerty... Pracując nie mogłam czasowo pozwolić sobie na takie wyjazdy. Teraz zamierzam to nadrobić – dodaje.

 

Jakie marzenia ma na kolejne lata pani Danuta? - Aby jak najdłużej zachować dobrą kondycję fizyczną i intelektualną. To podstawa – mówi. - Chciałabym zobaczyć starą kulturę rzymską, bo do tej pory nie miałam okazji. Mnóstwo mam marzeń i planów! Tu lokalnie chciałabym, aby Pasym dbał o kulturę co najmniej tak dobrze, jak do tej pory. Pasym to piękne miejsce z dużym dziedzictwem, historią, potencjałem kulturowym i ludzkim. To miejsce, które potrafi inspirować i motywować do tworzenia oraz realizacji rzeczy niezwykłych...

Reklama

 

- Zainteresowanie konkursem jest spore, bo mieliśmy już kilkanaście zapytań, w tym ludzi spoza Pasymia – zdradza burmistrz Łachmański.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama