Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Czy matematyka jest potrzebna? Debata z okazji Dnia Liczby Pi w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie


Z okazji Dnia Liczby Pi w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie odbyła się debata pt. "Czy matematyka przydaje się w życiu codziennym?". Wzięli w niej udział między innym przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Szczytnie, burmistrz, czy dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.


  • Data:

Uczniowie pytali dorosłych, czy lubili matematykę, gdy byli w ich wieku i czy ta nauka naprawdę jest niezbędna w dorosłym życiu.


Reklama

 

- Nie, nie lubiłem matematyki – usłyszeli od Krzysztofa Mańkowskiego, burmistrz otrzymał za to brawa. - Ale nie oznacza to, że się z nią nie zaprzyjaźniłem. W szkole musiałem poświecić jej więcej czasu, ale było warto, bo zapewniam, że matematyka jest niezwykle ważna w dorosłym życiu.

 

W podobnym tonie wypowiadała się Beata Januszczyk dyrektorka PUP w Szczytnie.

Reklama

 

Odmienne zdanie miał za to Grzegorz Michalecki, członek zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

 

- Oczywiście, że lubiłem matematykę – mówił z uśmiechem. - Nie wyobrażam sobie, aby którykolwiek z pracowników banku uważał inaczej. Matematyka porządkuje świat. Ułatwia wiele rzeczy. Na przykład komunikację. Precyzuje. Bo ile to jest dużo, niewiele, mało, blisko, czy daleko? To są pojęcia bardzo ogólne i dla każdego mogą oznaczać coś innego. Ale gdy mówimy 5 zł, czy 2 kilometry, czy 100 kilogramów, to każdy dokładnie wie, ile to jest i o czym rozmawiamy. Matematyka pozwala też lepiej zrozumieć świta. To królowa nauk. Warto się z nią zaprzyjaźnić już w szkole podstawowej, by w dorosłym życiu było łatwiej – dodał bankowiec.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama