Środa, 6 Grudzień
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja -

Reklama


Reklama

„Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach


Mamy dobrą informację dla strażaków ochotników z naszego powiatu. Z inicjatywy Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz MSWiA, rząd sfinansuje termomodernizację, remont i doposażenie remiz. Do każdego powiatu trafi 1 mln zł. Konkretniej do tej gminy, która będzie miała największą frekwencję wyborczą.To profrekwencyjna inicjatywa Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, o której poinformowali na konferencji prasowej w Komendzie Głównej PSP, Minister Klimatu i Środowiska Pani Anna Moskwa oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

 

W każdym powiecie, z wyłączeniem miast na prawach powiatu, gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w wyborach do Sejmu i Senatu, otrzyma do 1 miliona złotych dotacji. Dzięki tym funduszom możliwa będzie kompleksowa termomodernizacja remizy, wymiana źródła ciepła na niskoemisyjne, instalacja OZE, remont i doposażenie w niezbędny sprzęt. 


Reklama

 

- Z dumą mogę ogłosić dziś z Panią Minister ten wielki program, który łączy element wsparcia tych, którzy na co dzień nas ratują, ale też element demokracji -  podkreślił gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, komendant główny PSP.

 

Rząd zaprasza do uczesnictwa w najbliższych wyborach...

- Zwracamy się do starostów, wójtów, burmistrzów i radnych z wszystkich opcji politycznych z prośbą o to, aby walczyć o jak najwyższą frekwencję w wyborach do Sejmu i Senatu 15 października 2023 r. Aby zachęcić do udziału, przygotowaliśmy ogólnopolską akcję profrekwencyjną – dodała na konferencji prasowej minister Anna Moskwa.

Reklama

 

Więcej na: https://www.gov.pl/web/kwpsp-olsztyn/bitwa-o-remizy--rzad-sfinansuje-termomodernizacje-i-doposazenie-remiz-dla-gmin-o-najwyzszej-frekwencji-wyborczejKomentarze do artykułu

Polak

I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama