Poniedziałek, 28 Listopad
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy -

Reklama


Reklama

15 GRAND OFF im. Witolda Kona dotrze do Szczytna (8 i 15 października) - sprawdź szczegóły


Szykuje się nie lada gratka dla miłośników filmów. W Kinie Cinema Lumiere Szczytno będzie można obejrzeć, i to całkowicie za darmo - najlepsze, niezależne, krótkie filmy świata. Do naszego miasta 8 i 15 października dotrze 15. GRAND OFF im. Witolda Kona.Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

 

Celem festiwalu jest nagrodzenie wybitnych i wyjątkowych niezależnych produkcji filmowych. Podczas wydarzenia w Kinie Cinema Lumiere Szczytno będzie możliwość obejrzenia filmów nagrodzonych w 2021 roku, tj.: „Sukienka”, „Do widzenia Paryżu!”, „Pappo e Bucco”, „Za późno”, „Neapol mojego ojca”, czy „Daj spokój Kochanie”, „Przyjaciel”, „Na łańcuchu”.,

 

Festiwal powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Nagrody w postaci pięknych statuetek wręczane są na festiwalowej Gali, która w tym roku odbędzie się 3 grudnia. Wcześniej, w czasie festiwalu, w jednym z warszawskich kin, dedykowany jest widzom bardzo zróżnicowany, interesujący program.


Reklama

 

Na festiwal w 2021 roku nadesłano 4183 filmy ze 120 krajów całego świata. Z początkiem 2021 roku, Festiwal Grand OFF zmienił nazwę na Festiwal Grand OFF im. Witolda Kona - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.

 

Na festiwalu nagradzani są też goście specjalni. Do dzisiaj honorowe statuetki otrzymali: Marcel Łoziński, Krzysztof Zanussi, Cezary Harasimowicz, Allan Starski, Jiri Menzel, Agnieszka Holland, Janusz Gajos, Lech Majewski, Jerzy Hoffman, Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Janusz Majewski, Emilia Krakowska, Wojciech Wójcik, Piotr Fronczewski, Andrzej Seweryn, Andriej Zwiagincew, Jerzy Stuhr, Ewa Wiśniewska, Witold Kon.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama