Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

13 dni walczył o życie, śmierć była silniejsza


Nie żyje Arkadiusz P., to były naczelnik jednego z wydziałów starostwa powiatowego w Szczytnie, dziś znany przedsiębiorca. Mężczyzna w środę, 8 czerwca doznał poważnego wypadku. Na jednej z posesji w Piecach został potrącony przez ciągnik. Trafił do szpitala. W nocy z 20 na 21 czerwca jego stan nagle się pogorszył. Lekarzom nie udało się uratować jego życia.

 Arkadiusz P. był bardzo szanowaną i lubianą osobą. Jego przyjaciele i znajomi są w szoku. Nie mogą uwierzyć w to, co się stało.

 

- Ciężko pracował, ale starał się też cieszyć życiem – mówi nam jeden z jego przyjaciół. - Jedną z jego pasji były motocykle. Zawsze miał uśmiech na twarzy. Takiego go zapamiętam... Ogromne wyrazy współczucia dla jego żony i syna. Naprawdę trudno uwierzyć w tę tragedię.

 

Sprawą wypadku w Piecach zajmuje się szczycieńska prokuratura. Wszczęła śledztwo i zebrała dowody, które wskazują, że był to nieszczęśliwy wypadek. Niestety, według śledczych, obaj panowie byli nietrzeźwi. Mieli wspólnie spożywać alkohol. Doskonale się znali.


Reklama

 

Reklama

Za kierownicą ciągnika, który potrącił Arkadiusza P., siedział 70-letni gospodarz posesji. Chciał przestawić maszynę. 53-latek w ciężkim stanie helikopterem LPR został przetransportowany do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie. Miał poważne obrażenia głowy i kręgosłupa.

 

70-latek został zatrzymany i przesłuchany. Miał około 1,5 promila alkoholu. Usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, które realnie zagrażało życiu. Miał Przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Po śmierci 53-latka sytuacja się jednak zmieniła.

 

- Zabezpieczyliśmy ciało, została przeprowadzona sekcja zwłok, która ma ustalić, czy zgon jest efektem tego wypadku – mówi Artur Bekulard, szef szczycieńskiej prokuratury.

 

70-latkowi zostanie zapewne zmieniony też zarzut oraz odpowiedzialność karna. Za spowodowanie śmierci będzie groziło mu do 5 lat więzienia.

 

Śledczy czekają też na dokumentację medyczną oraz opinie biegłego z zakresu medycyny sądowej.

 Komentarze do artykułu

Ma kasę to pewnie mu się upiecze ...

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama