Co 40 minut w Polsce ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi, taki jak białaczka. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Dlatego wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie zapraszają do udziału w akcji fundacji DKMS, która może uratować wiele istnień.
W czwartek, 23 maja, Zespół Szkół nr 1 otworzy swoje drzwi dla wszystkich, którzy chcą dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku. Rejestracja jest prosta i szybka – wypełnienie formularza zajmuje zaledwie kilka minut. Organizatorzy zachęcają do udziału osoby w wieku od 18 do 55 lat, które są w dobrym stanie zdrowia.
Choroby nowotworowe krwi, takie jak białaczka, często wymagają przeszczepienia szpiku od niespokrewnionego dawcy. Niestety, znalezienie odpowiedniego dawcy bywa trudne. Im więcej osób zarejestruje się jako potencjalni dawcy, tym większa szansa na znalezienie odpowiedniego "genetycznego bliźniaka" dla chorych pacjentów.
Proces rejestracji jest nieskomplikowany. Wystarczy przyjść do Zespołu Szkół nr 1, wypełnić krótki formularz i oddać wymaz z policzka. Fundacja DKMS zapewnia, że wszystkie procedury są bezpieczne i bezbolesne. Rejestracja jako potencjalny dawca to pierwszy krok do uratowania czyjegoś życia.
Po rejestracji Twoje dane trafiają do bazy potencjalnych dawców. Jeśli okaże się, że jesteś genetycznym bliźniakiem chorego, fundacja DKMS skontaktuje się z Tobą, aby omówić dalsze kroki. Przeszczepienie szpiku jest procedurą, która może uratować życie choremu, dając mu szansę na powrót do zdrowia.
Nie bądź obojętny – dołącz do akcji "Jedynki" i zostań potencjalnym dawcą szpiku. Twoje zaangażowanie może okazać się bezcenne dla kogoś, kto walczy o życie. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.dkms.pl.
Razem możemy więcej – do zobaczenia 23 maja w Zespole Szkół nr 1 w Szczytnie!
Art. 261 Dz. U Prawo wodne obowiązujące w Polsce. Wszystkie grunty wodne morza, rzek, jezior stanowią własność Skarbu Państwa, a w tym pas służebności publicznej obowiązuje od lat x do dzisiaj. Posunięcie bardzo sprytne, lecz niezbyt kulturalne i inteligentne. Zapewne amator dzikiego połowu ryb... nie na wędkę.
Wiesława Kowalewska
2024-11-21 11:35:56
Wydaję mi się, że,,ślizganie,, będzie frajdą dla dzieciaków w tak nie zapomnianej do końca ich życia atmosferze świąt.Oczywiście miasto musi odpowiednio lodowisko udekorować.
Warchol
2024-11-20 13:46:48
Ciekawe , co powiecie , gdy za kilka lat subwencje ekologiczne traktowane obecnie jako \"marchewka\" zostaną obcięte ,lub wycofane z uwagi na biedę budżetową.?
Andrzej
2024-11-20 10:35:58
Mam pewną wątpliwość. Otóż jak dotrzymują słowa politycy wszystkich opcji już wiemy. Czy ktoś bierze pod uwagę fakt ,że przy obecnej mizerii Budżetu, a przyszłość może być jeszcze czarniejsza , subwencja ekologiczna zostanie okrojona lub zlikwidowana.? A Park zostanie ,ze wszystkimi tego konsekwencjami. Następni politycy powiedzą: Sorry- to nie ja obiecywałem. Sam jestem leśnikiem i leży mi na sercu ochrona przyrody, ale jestem przeciwny , aby ludzie z Warszawy z 7-go piętra w bloku \"urządzali\" życie tubylcom -czasem wbrew ich woli. Podejście obecnego kierownictwa Ministerstwa Klimatu nie wskazuje na analizę przyszłych skutków swoich planów. Przepraszam za porównanie ,ale najbardziej mi się to kojarzy z \"Rewolucją kulturalną \"w Chinach. Co z tego wyszło ,ludzie interesujący się historią i polityką wiedzą. Pozdrawiam.
Andrzej
2024-11-20 10:26:15
Widać że ojciec z matką sami jeszcze nie dorośli,kto takiemu żółtodziubowi takie auto daje,może auto tatusia,ale widać że tatka jak na coś takiego pozwala to też nie powinien takim jeżdzic bo jeszcze mleka z pod nosa nie wytarł,chyba że szczeniak sam powinął tatusiowi furę bez jego wiedzy
Kubek73
2024-11-20 10:22:41
Mniej szczęścia miał młody kierowca osobówki pod Ostródą.
Niki.
2024-11-20 09:39:22
A widziano ławki w okolicach szkoły z oddziałami integracyjnymi
Tytus
2024-11-20 09:12:23
Podziwiam aktualnego Wójta za cierpliwość. Darmowa pasza i lewe interesy skończyły się.... wścieklizny dostali. Znam takiego letnika (bogacza), który wcześniej reprezentował prawo i sprzedał się za dwa zestawy obiadowe, szkolne z dostawą do domu - od wczesnej wiosny do późnej jesieni, pięć dni w tygodniu. Proceder trwał minimum 2-lata. Bogate szkolnictwo można doić.
Wiesława Kowalewska
2024-11-19 21:35:13
Ale o co chodzi z tym ułatwieniem dostępu? To wygląda na to, że np ludzie pracujący w MOS mają utrudniony dostęp do pracy że względu na fatalna lokalizację???
Tytus
2024-11-19 20:13:39
A dokąd w końcu poszły ławki z tej strefy? Bo były różne pomysły.
Tutejsza
2024-11-19 16:59:29