Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Żeby nie było szału „na covidowym”


W minionym tygodniu szczycieńskiemu oddziałowi „wirusowemu” przybyło dziesięciu nowych pacjentów zarażonych koronawirusem. Pięcioro walczyło o życie pod respiratorami. Niestety, w przypadku dwóch osób ta walka okazała się nieskuteczna. Wspólny mianownik? Nie mieli wcześniej zrobionych szczepień.Jeszcze dwa tygodnie temu tylko czworo pacjentów chorujących na covid-19 korzystało z pomocy szczycieńskich medyków. Sytuacja jednak zmieniła się z dnia na dzień.

 

– Zaczęło się jakiś tydzień temu – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala powiatowego w Szczytnie. – Każdego dnia przyjmowaliśmy nowych pacjentów, a stan pięciorga z nich był bardzo poważny. Byli utrzymywani przy życiu za pomocą respiratorów. Dwie osoby, niestety, nie przeżyły.

 

Jak zaznacza dyrektor szpitala, źródła zakażeń nie są znane. Wiadomo jedynie, że chorzy nie pochodzą z naszego powiatu. Są z Olsztyna, Giżycka i innych miejscowości województwa.


Reklama

W tym tygodniu na oddziale covidowym jest nieco spokojniej.

 

- Obecnie (środa, 25 sierpnia – przyp. red.) mamy pięciu pacjentów, ale w naprawdę ciężkim stanie. Tylko jedna osoba nie jest podłączona do respiratora – mówi Kostrzewa. - To akurat jedyny pacjent, który jest niejako powiązany z naszym powiatem. Co prawda, na stałe mieszka w innym rejonie, ale przyjechał tu w odwiedziny i się rozchorował. Zapewne przywiózł wirusa ze sobą.

 

Dyrektor Kostrzewa zwraca uwagę na jeden fakt, który łączy wszystkich tych pacjentów: - Sto procent z nich, to osoby niezaszczepione – mówi.

Reklama

 

Pytana z kolei o postęp szczepień w naszym powiecie, nie ma wesołej miny. – Szału nie ma. W naszym punkcie szpitalnym szczepimy tygodniowo tylko około 100 osób. To stanowczo zbyt mało – stwierdza.

Pozostaje mieć nadzieję, że tak jak teraz nie ma szału ze szczepieniami, tak wkrótce nie będzie też szału na szczycieńskim oddziale covidowym z liczbą pacjentów. – Tego sobie życzmy – kończy Kostrzewa.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama