Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Z Nowego Gizewa na fotel wójta gminy. Agnieszka Kordowska rzuca wyzwanie po 21 latach rządów Sławomira Wojciechowskiego


Po Stefanie Ochmanie, kandydacie na burmistrza Szczytno ujawniają się kolejni chętni do objęcia wiodących funkcji w najbliższych wyborach samorządowych. O fotel wójta gminy Szczytno będzie ubiegła się Agnieszka Kordowska, sołtys Nowego Gizewa. To bez wątpienia spore zaskoczenie.- Z tym zamiarem nosiłam się od dłuższego czasu – mówi pani Agnieszka. - Już pięć lat temu, podczas poprzednich wyborów zastanawiałam się nad tym krokiem – przyznaje. - Ale wówczas doszłam do wniosku, że to jeszcze nie ten czas. Dziś wiem, że jest to właściwy moment, aby podjąć tę decyzję. Czuję się osobą spłonioną rodzinnie, zawodowo i społecznie. Czas, aby zrobić coś dobrego też dla innych, mieszkańców gminy Szczytno, którzy zasługują na dobrego gospodarza. Stąd moja decyzja.

 

Agnieszka Kordowska ma 50 lat. Od 2019 roku jest sołtysem Nowego Gizewa w gminie Szczytno.

 

- Ta funkcja pozwoliła mi być bardzo blisko mieszkańców i poznać ich opinię na temat tego, czego potrzebują, co należałoby zmienić w naszej gminie. Odbyłam wiele takich rozmów z mieszkańcami i to nie tylko swojego sołectwa – dodaje. - Nasza gmina zasługuje na jasne i przejrzyste zarządzanie, demokratyczne kierowanie urzędem i instytucjami podległymi – mówi Kordowska. - Na to, aby władza słuchała obywateli, a gminne jednostki, pracownicy mieli poczucie sprawiedliwego traktowania.

 

Na pytanie, czy są to zarzuty wobec obecnego wójta gminy Sławomira Wojciechowskiego, który przez wielu polityków i samorządowców od lat stawiany jest za wzór dobrego gospodarza odpowiada:

 


Reklama

- Wójtowi Wojciechowskiemu nie można nic zarzucić – mówi Agnieszka Kordowska. - Bo gmina się rozwija, ale nasz wójt zarządza nią już 21 lat, pewnych rzeczy może nie dostrzegać. Władza, która trwa zbyt długo degraduje się, wypala. I to jest coś naturalnego. Jestem zwolenniczką dwóch kadencji. Czas po prostu na zmiany, na coś nowego, świeże spojrzenie i kolejne kroki na przód.

 

Jakie miałyby być to kroki?

 

- Mam wizję rozwoju gminy i swój program, który wspólnie z mieszkańcami, radnymi i sołtysami chciałabym realizować, ale to jeszcze nie jest moment, aby go przedstawić – mówi. - Obiecuję, że przy następnej rozmowie zdradzę jego szczegóły.

 

Agnieszka Kordowska pochodzi z Pisza, ale od września 1992 roku związana jest z naszym powiatem. Najpierw mieszkała w Szczytnie, a potem w Nowym Gizewie.

 

- Mieszkanką gminy jestem od 20 lat – mówi. - Naprawdę doskonale znam jej specyfikę i problemy, bo sama ich doświadczam.

 

Do gminy Szczytno pani Agnieszka trafiła za mężem, którego poznała podczas pielgrzymki do Częstochowy. Wspólnie wychowali czworo dzieci, w tym chłopca, jako rodzina zastępcza. Dziś to już dorośli ludzie.

 

Reklama

- Moje dzieci są tu na miejscu i widzę też z czym muszą się mierzyć, czego im brakuje. Znam potrzeby młodych ludzi, o których w naszej gminie, ale też całym powiecie kompletnie zapomniano. W naszej gminie i sołectwie jest dużo nowych mieszkańców, ale nikt im nie ułatwia na przykład prowadzenia rodzinnych przedsiębiorstw, nie ma zabiegania o inwestorów z zewnątrz, mimo że nasza gmina ma ogromny potencjał pod tym względem – dodaje. - A inwestorzy to nowe miejsca pracy. Wystarczy spojrzeć na Wielbark. Brakuje też uczciwej współpracy i dialogu z sąsiednimi samorządami. Pojedynki gminy z miastem chyba już wszystkich męczą i odbijają się na każdym z nas – dodaje Kordowska.

 

Zawodowo pani Agnieszka jest nauczycielem w Sportowej Szkole Podstawowej nr 4. Od lutego pracuje tam, jako kierownik świetlicy. W zawodzie od 30 lat.

 

Agnieszka Kordowska jest też współzałożycielką Stowarzyszania Nasze Nowe Gizewo, które walczyło o wariant obwodnicy, który ominie sołectwo i nie doprowadzi do wyburzeń domów.

 

- Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się osiągnąć nasz cel – cieszy się pani Agnieszka. - To działanie pokazało mi, że uczciwość w stosunku do mieszkańców jest najważniejszym elementem. Bo to ona jednoczy, motywuje do wspólnego działania.Komentarze do artykułu

Amelia

Specyfika i problemy, które zna Wójt mam nadzieję że przeważą w wygranej. Jak również rozwój Gminy o liczne wykonawstwa np. Place zabaw, świetlice gdzie mogą spotkać. Się mieszkańcy poszczególnych wsi, atrakcyjne DOŻYNKI, ścieżki rowerowe, drogi dojazdowe i mnóstwo innych. PANIE WOJCIE Rudka z Panem i za Panem

Nauczyciel

Ta Pani najwyraźniej chce rządzić. Startowała w konkursach na stanowisko dyrektora kilku szkół - bez powodzenia, nie tylko z gminy Szczytno. A teraz Wójt się marzy.

Mieszkanka

W pełni się z Panem zgadzam. Jak ktoś już tu wcześniej napisał, informacje o organizowanych imprezach miały wybrane osoby tylko, a i fb nie każdy ma. Dużo by można pisać w tym temacie, ....Np. Pani \" Katarzyna\" pisze , że \"sołtysowanie nie jest źródłem dochodu i z tego nie można wyżywić rodziny\", ale czy Pani sołtys o tym nie wiedziała? Przykro, że okazało się, że to sołtysowanie to była tylko chęć zaistnienia dla tej Pani. Jako sołtys sobie nie radzi a tak wysoko mierzyć?

Mieszkaniec

Ale rozgorzała dyskusja. Byłem na wyborach sołtysa i ta pani deklarowała łączyć, nie dzielić mieszkańców. A tu proszę. Przez pierwsze dwa lata kadencji nie wiedziałem czy mamy sołtysa, dopiero jak się rozkręcił temat z obwodnicą, dowiedziałem się z mediów o aktywności pani sołtys. Jakieś zebrania, protesty, stowarzyszenie. O tym wszystkim byli informowani tylko mieszkańcy kierunek Rudka. Potem dowiedziałem się, że trzeba mieć FB, bo tylko tak pani sołtys się komunikuje z mieszkańcami. Uważam, że od kilku kadencji tak złego sołtysa nie mieliśmy, ale dobra niech startuje na wójta. Moim zdaniem nie wygra nawet w Gizewie.

Czytelniczka

Ja rozumiem, że ocenia się dotychczasową pracę na rzecz gminy, ale żeby oceniać wygląd?? I to kobieta napisała kobiecie! Wstyd pani ,,Mieszkanko N.Gizewa\".

MK

Czytam komentarze z których wylewa się gnojowica. Czy to jest dobry kandydat czy zły niech sobie każdy oceni tylko po co obrzucać g.wnem? Po drugie, Gmina uraczyła Nowe Gizewo dróżkami dla rowerów nazywając to buńczucznie drogami. Ludzie pojeździjcie po innych miejscowościach i porównajcie sobie co mamy na Nowym Gizewie a co Gmina zrobiła choćby w Rudce. Naprawdę tak ślepi jesteście, że nie widzicie że innym drogi Gmina robi normalne a tu lizaki, że inni mają zjazdy w kostce a niektórzy jak lotniska a tu wysypali żwir? Mamy duże osiedle w zabudowie zwartej, z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w którym szerokość działek drogowych wynosi 10m a Gmina wybudowała drogi lizaki jakie robi się na Mazowszu ale na dojazd do pól a nie na zwartym zabudowanym osiedlu. Gdzie są chodniki, gdzie jest plac zabaw, gdzie jest jakieś normalne boisko na rekreację? Naprawdę uważacie że korty, plac zabaw, klepisko nazywane boiskiem przy oczyszczalni to super miejsce w centrum osiedla z bezpiecznym dojściem, gdzie rodzice mogą bezpiecznie dojść? Wiem, że dla niektórych mieszkańców Nowego Gizewa brodzących w błocie przez lata te lizaki to zmiana na plus ale to dalej lata świetlne za normalnym zagospodarowaniem infrastrukturalnym osiedla i tak już zostanie na zawsze.

Mieszkanka N. Gizewa

Wdzięk, polot i intelekt hipopotama - każdy ruch, każdy gest skonsultowany (uzgodniony) z mężusiem, zero aparycji, zero nowatorstwa :) ale ...... bez obaw głosujmy PIONIER FOTOWOLTAIKI (mąż Roman) pomoże - czyli głosujemy jednocześnie na dwa etaty Wójta i Zastępce. Czy nie przypomina Państwu to koryta PIS ;(

Wdzięczni Rudczanie

Odsunęła obwodnicę w kierunku Rudki

Henryk

Ale,że na serio?

Mieszkaniec N.G

Idąc na spacer ścieżkami Nowego Gizewa nie da się zauważyć pięknych widoków to: butelki to opony o A tu kanapa przypłynęła zapewne ta rozbita łodzią brawo gospodarze wlodarze

Krzysztof

Szanse kandydatki są takie same jak Igora CH na posła i jego kolegi z Myszanca na burmistrza .

Z Gizewa

Każdy ma prawo startu w wyborach, ale czy każdy ma wiedzę, przygotowanie merytoryczne, odpowiednie predyspozycje, umiejętności, siłę przebicia..., aby zajmować to stanowisko?? Powiewa sceptycyzmem. Czy ta pani nie zachłystnęła się przypadkiem swoimi \"sukcesami\"? A owe Towarzystwo założone w Nowym Gizewie, gdy spojrzeć z perspektywy, zostało założone w jednym, wiadomym celu. Cóż, mieszkańcy dokonają wyboru...

Mieszkanka Nowego Gizewa

Pochlebne komentarze wydaje się, że może pisze sama zainteresowana kandydatka. Otóż byłam na wyborach sołtysa i głosowałam PRZECIW tej kandydatce na sołtysa Pani \"Katarzyno\". Cóż z tego , że dużo wtedy mówiła,a rezultaty są jakie są. Imprezy jakie? Kto o nich wie. Ogłasza je pewnie dla swojego grona tylko.

Mieszkanka Gminy

Brawo za odwagę i powodzenia Pani Sołtys. Do odważnych śaiat należy. Świetna decyzja.

Katarzyna

Czytam te ANONIMOWE komentarze i zastanawia mnie czy osoby które je piszą były na wyborach sołtysa bo to przecież my mieszkańcy nowego Gizewa wybietamy swojego soltysa ???? Łatwo jest anonimowo się wypowiadać i oceniać a może warto aby ci którzy tak źle oceniają pracę Pani Sołtys żeby spróbowali swoich sił na tej funkcji która raczej nie jest źródłem dochodu z którego da się wyżywić rodzinę tylko praca społeczną. W internecie wydaje nam się że jesteśmy anonimowi to możemy pisać wszystko. A czy ktoś z tych osób powiedział co myśli głośno na zebraniach ????

Mieszkanka Gminy

Brawo za odwagę, Pani Sołtys! Jest Pani świetnym gospodarzem Nowego Gizewa. Pani Sołtys jest bardzo pomocna i pracowita. Walczyła o odsunięcie obwodnicy od naszych domów, jak lwica. Pełen szacunek dla Pani.

Mieszkanka Gminy Szczytno

Pani Sołtys Agnieszka Kordowska jest wspaniałym gospodarzem Nowego Gizewa. Wywalczyła wraz ze Stowarzyszeniem odsunięcie od Gizewa obwodnicy i niewyburzenie domów, dba o dobrostan mieszkańcòw, organizuje imprezy dla mieszkających tu ludzi. Brawo Pani Sołtys.

Mieszkanka gminy

Na wójta to trzeba mieć klasę.

Mieszkaniec Nowego Gizewa

Może najpierw niech Pani Soltys zostanie gospodarzem swojego podwórka i sprzątnie te śmietnisko i złomowisko ze swojego podwórka a dopiero niech aspiruje na gospodarza gminy Szczytno. Nie polecam.

Pewnie jak przestanie być sołtysem to i te pracę straci. Szybko wtedy głupoty z głowy wylecą.

Mieszkanka Nowego Gizewa

Najpierw moża Pani \" kandydatka na wójta\" spytałaby się mieszkańców , jak oni oceniają jej pracę jako sołtysa, a później dopiero myślała o tak ważnym stanowisku jak bycie wójtem. Moim skromnym zdaniem jako sołtys na kolejną kadencję nie ma Pani szans, a na wójta gminy zwłaszcza.

Myślę, że najpierw \"kandydatka na wójta\" powinna najpierw przekonać do siebie mieszkańców Nowego Gizewa- co się nie udało, a później mieszkańców gminy. Najgorszy sołtys od wielu lat.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama