Czwartek, 26 Maj
Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

Reklama


Reklama

Wieża ciśnień zmieni właściciela? (zdjęcia)


Ponownie pojawiło się światełko w tunelu na rozwiązanie problemu ze szczycieńską wieżą ciśnień, która od lat szpeci nasze miasto. Z nieoficjalnych informacji, do których udało się dotrzeć „Tygodnikowi Szczytno” wynika, że obecny właściciel negocjuje warunki odsprzedania wieży nowemu inwestorowi – dużej warszawskiej firmie developerskiej. Podobno rozmowy są bardzo zaawansowane.Te informacje potwierdza Mirosław Demczuk, który w okolicy przełomu wieków kupił szczycieńską wieżę ciśnień za wcale nieprzysłowiową złotówkę. Taką transakcję zatwierdził ówczesny Zarząd Miasta z burmistrzem Henrykiem Żuchowskim na czele. Obecnie, od 2009 roku, oficjalnym właścicielem wieży jest spółka CH&M COMPANY, a Mirosław Demczuk jest jej prezesem.

 

- Rzeczywiście takie rozmowy się toczą – przyznał we wtorek, gdy nasz dziennikarz spotkał go przy wieży ciśnień. - Tyle na razie mogę powiedzieć.

 

Na wieży pojawił się baner reklamowy „Torre apartaments”. Poprawiane jest też ogrodzenie. To wywołało niemałe poruszenie wśród mieszkańców Szczytna, którzy wyczekują od lat, że ten „potworek”, jak zaczęto nazywać wieżę, zniknie z miejskiego krajobrazu. - Przyznam, że mam nadzieję, że to zwiastun jakichś prawdziwych prac budowlanych – mówi nam Mateusz Kowalczyk, mieszkaniec Szczytna, którego spotkaliśmy, gdy fotografował wieżę.


Reklama

 

 

O te prace zapytaliśmy Mirosława Demczuka.

 

- Jedynie zabezpieczamy obiekt, rozkładamy nową siatkę wzdłuż ogrodzenia – mówi Mirosław Demczuk. - Baner to wizualizacja tego, co mogłoby tu powstać.

 

Ruchy w sprawie wieży ciśnień dostrzega też burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski, który w kampanii wyborczej deklarował, że problem wieży rozwiąże w ciągu jednej kadencji.

 

 

- Sprawę monitoruję, bo wiem, że jest ona bardzo ważna dla mieszkańców Szczytna – mówi. - W najbliższych dniach rzeczywiście ma odbyć się spotkanie przedstawicieli spółki, która jest właścicielem wieży z inwestorem zainteresowanym jej odkupieniem. Tyle mogę na razie powiedzieć.

Reklama

 

Z naszych informacji wynika, że inwestor byłby też zainteresowany odkupieniem budynku po byłej szkole podstawowej nr 1 oraz terenu, na którym obecnie znajduje się boisko Orlik. Tych informacji nie udało nam się jednak potwierdzić. Bo zarówno Mirosław Demczuk, jak i burmistrz Szczytna niechętnie na ten temat się wypowiadają. Przynajmniej na razie.

 

Przypomnijmy. Wieża ciśnień to budynek z 1908 rok. Wokół niej dobudowano strukturę, która miała pomieścić 15 apartamentów, taras widokowy oraz restauracje i pomieszczenia biurowe. Inwestycja utknęła jednak w martwym punkcie blisko dwadzieścia lat temu.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51
 • Sobieski kończy 70 lat
  W Szczecinku niedawno gościł Donald Tusk. Był kiedyś premierem. Chciał sprzedać Niemcom Lasy Polskie, Możejki Rosjanom a nawet Orlen zdaje się, że Taiwanowi czy tam komuś. Ale nie zdążył. Staruszek w Szczecinku bardzo się obruszył na Kościół, że jeszcze mu pieniędzy nie dali a on musi biedować za te marne 35 tysięcy miesięcznie. Platformiaki zrobią z tym porządek. Kwestia czasu, wybory prawie wygrane, rankingi kłamią. W rzeczywistości PO ma już 70 procent poparcia społecznego.Platforma -powiada: \" wszyscy kłamią\"

  jAMKA LECH


  2022-05-24 13:38:35
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  co dalej?

  xzx


  2022-05-24 07:17:58
 • Szczytno z poważnymi wadami
  Sprytnie autor ominął najczęstszą i najpoważniejszą wadę - otyłość, spowodowaną śmieciowym jedzeniem. Czy rehabilitacja tych maluszków, też będzie finansowana?, bo jeżeli tylko badania i diagnoza, to nie o żadne dobro dzieci tu chodzi, a o dofinansowanie lekarzy, zubożałych po stracie dodatków kowidowych. Ja nie wyrażam zgody, na żadne badania, wystarczy, że mamy najlepszych Lekarzy w Szczytnie, to Państwo Tarasiuk, przy okazji cieplutko tych Prawdziwych Lekarzy pozdrawiam.

  Szczytnianin


  2022-05-23 18:39:24

Reklama