Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie dołączyła do challenge’u pod nazwą zdjęcie ze ZDJĘCIEM #olachcezyc. To kolejna akcja, którą zapoczątkowali wolontariusze DKMS: przyjaciele i rodzina Aleksandry Czyż, która choruje na chłoniaka limfoblastycznego typu T. W wyzwaniu, które ma na celu zachęcenie do rejestracji potencjalnych dawców szpiku wzięło udział 560 słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którzy w ten sposób okazali wsparcie Oli oraz innym osobom, które potrzebują genetycznego bliźniaka. W akcji zarejestrowało się 116 Potencjalnych Dawców Szpiku.
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie dołączyła do challenge’u pod nazwą zdjęcie ze ZDJĘCIEM #olachcezyc. Zasady są proste: robisz zdjęcie ze ZDJĘCIEM głównym. Format zdjęcia jest dowolny, może być wydrukowany, w formie plakatu lub wyświetlony na telefonie, tablecie czy komputerze. Jest 5 kroków, aby uratować komuś życie – to takie proste! Podejmij świadomą decyzję o rejestracji w bazie potencjalnych Dawców Szpiku. Zarejestruj się na stronie: https://www.dkms.pl/dzialaj/dolacz-do-akcji/ola-chce-zyc, zrób wymaz trzema pałeczkami z wewnętrznej strony policzka i odeślij pakiet do Fundacji DKMS. Podaj dalej i nominuj minimum trzy osoby/firmy/instytucje, aby włączyły się w akcję rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku !!!
Wczoraj, 9 września br., policjanci, słuchacze i kadra Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, podjęła wyzwanie. Ponad pół tysiąca funkcjonariuszy na placu apelowym ustawiło się do zdjęcia, na którym utworzyliśmy napis: POMOŻESZ BO MOŻESZ! # DKMS @ DLA OLI.
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie nominuje: Komendę Powiatową Policji w Olecku, 15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy 16 Dywizji Zmechanizowanej i Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Gratulujemy nominacji i życzymy powodzenia.
Przypomnijmy, 5 sierpnia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie został zorganizowany punkt rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku. Była to doskonała okazja, aby pomóc Oli i innym chorym. Społeczność akademicka WSPol jest zawsze gotowa, aby pomagać i od lat angażuje się w organizację licznych przedsięwzięć związanych z krwiodawstwem oraz rejestracją Potencjalnych Dawców Szpiku. W ostatniej akcji zarejestrowało się 116 osób. Przy pobieraniu wymazów uczestniczyła mama Oli, pani Halina, która jest pracownikiem cywilnym naszej Uczelni. W najbliższym czasie planowana jest organizacja kolejnych akcji.
Pamiętajmy, że dla Oli i wielu innych chorych największą szansą na wyleczenie jest przeszczep komórek macierzystych lub szpiku od zgodnego dawcy. Szanse znalezienia dawcy, a tym samym uratowania życia, wzrastają, gdy kolejne osoby rejestrują się w bazach dawców.
Chcąc zostać Potencjalnym Dawcą Szpiku, zarejestruj się na stronie internetowej https://www.dkms.pl/dzialaj/dolacz-do-akcji/olachcezyc.
Zachęcamy do organizacji podobnych przedsięwzięć.
Uważam, że to zły pomysł z kilku powodów. Turbiny wiatrowe mogą zaszkodzić lokalnym zwierzętom, szczególnie ptakom. Hałas z turbin może również zakłócać życie dzikich zwierząt i wpływać na zdrowie mieszkańców. Koszt budowy farmy wiatrowej jest ogromny, a nie jest jasne, kto pokryje te wydatki. Miasto może otrzymywać pieniądze z farmy, ale koszty inwestycji i utrzymania mogą przewyższać korzyści finansowe. Żywotność turbin wynosi około 20-25 lat, a łopaty wirników, które są trudne do przetworzenia, muszą być wymieniane co 10-15 lat, co generuje dodatkowe koszty. Budowa farmy wiatrowej wiąże się z dużą ingerencją w naturalne środowisko, w tym wycinką drzew i zmianą krajobrazu. Proces produkcji i instalacji turbin wiatrowych generuje również emisje CO2, co może negatywnie wpływać na środowisko. Energia wiatrowa jest jedną z najdroższych form energii odnawialnej, a koszt budowy instalacji wiatrowych w Polsce wynosi od 5 do 7 milionów złotych za 1 MW. Po 30 latach, kiedy turbina już nie nadaje się do użytku, właściciel gruntu zostaje z problemem sam. Jak można zauważyć u naszych sąsiadów, firmy odpowiedzialne za farmy wiatrowe często przestają istnieć po 30 latach, pozostawiając właścicieli gruntów z problemem utylizacji turbin. A jak ktoś nie daje wiary w to, co mówię, to proszę kliknąć w link poniżej. Jest tam wykład profesora Bartoszewicza, proszę obejrzeć do końca i samemu wyciągnąć wnioski. I teraz proszę się zastanowić, co po 30 latach zostawiamy dla swoich dzieci... https://www.facebook.com/wolna.brama.morawska/videos/941672928092394/ Jak link nie diala, to prosze skopiowac i wkleic w Goole.
Mariusz
2025-05-09 09:37:38
Odciąć prąd, niech przy lampach naftowych siedzą, wtedy będzie ekologicznie!!!!!!!
Jan
2025-05-08 11:31:47
Szkoda że wójt nie był taki bystry w działalności stowarzyszenia \"Helper\".
kozaostra
2025-05-08 06:28:24
W dziesiątkę Kozaostra, świetnie to napisałeś. W całym tym gronie, tzw. polskich kandydatów, jest tylko jeden Polak, i na niego właśnie zagłosuję. Zapewne wówczas \"rządzący wspólnie z miłościwie nam panująca UE, zorganizuje nam wariant Rumuński, ale już będzie po ptakach, jak w Rumunii. Szczęść Boże.
Polak
2025-05-07 21:18:42
a może wybieg dla kotów ?
goofi
2025-05-07 20:52:39
musze kupic bilety na koncerty na plazy czy na wejscie w ktorakolwiek ze stref?
MatiS
2025-05-07 20:42:53
a może na łące przy drodze wylotowej na Rozogi więcej miejsca i za miastem hałas
zdysk
2025-05-07 08:34:48
Prawdziwy kandydat na prezydenta będzie straszony sądami i więzieniem. Bo tak będą się bali rządzący tego zwycięstwa jego. Tu jest Polska!
kozaostra
2025-05-07 07:46:28
Wybór na kryterium najniższej ceny? To jak ten amfiteatr wykonają?...
Jan
2025-05-07 04:58:06
Mam nadzieję że nie znajdą chętnego. Chcą nam zniszczyć taki fajny park. W sezonie ludzie robią sobie tam pikniki, ćwiczą no i co najważniejsze zabetonują kolejny teren zielony.
Stop amfiteatrowi
2025-05-06 21:31:01