Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Urszula Piskorska odebrała nagrodę dla jednej z najlepszych położnych w kraju (zdjęcia)


Za nami gala wręczania nagród i medali położnym w ogólnopolskim konkursie „Położna na medal”. Drugie miejsce zajęła w nim Urszula Piskorska ze szczycieńskiego szpitala. Wyróżnienie i nagrodę odebrała osobiście. Gala odbyła się w warszawskim hotelu InterContinental, a poprowadził ją Marcin Prokop. Wydarzenie uświetnił też występ zespołu Pectus.W ogólnopolskim konkursie brało udział aż 610 położnych. Konkurs wygrała Małgorzata Drężek-Skrzeszewska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

 

Konkurs „Położna na medal” to element kampanii społecznej, która zwraca uwagę na jakość opieki okołoporodowej oraz zaangażowanie i rolę położnej w życiu kobiety i jej rodziny. Zakończyła się właśnie ósma edycja konkursu, w którym co roku wyłaniane są trzy najlepsze położne ogólnopolskie i najlepsze położne z każdego województwa.

 

 

Do konkursu położne mogą zgłosić się same albo mogą to zrobić pacjentki lub ich rodziny. Zasady wyłaniania zwyciężczyń są restrykcyjne: na wybraną kandydatkę można zagłosować tylko raz. To spore ograniczenie, szczególnie w przypadku głosowań przez internet, gdzie w wielu różnych plebiscytach czy konkursach można np. głosować raz dziennie. W przypadku konkursu położnych rygory wykluczają „fanklub” i nabijanie głosów, wynik jest zatem rzetelny i odzwierciedla rzeczywistą opinię pacjentek.


Reklama

 

 

I ta właśnie opinia wskazała, że najlepsze położne pracują na Warmii i Mazurach, a jedna z nich – w Szczytnie.

 

 

 

Plebiscyt wygrała Małgorzata Drężek-Skrzeszewska, położna oddziałowa Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej WSS w Olsztynie, uzyskała łącznie 711 głosów. Jest położną od prawie 20 lat. Poza pracą w szpitalu wojewódzkim jest asystentką w Katedrze Położnictwa Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prowadzi także prywatną szkołę rodzenia, a od ponad trzech lat przyjmuje porody domowe.

 

 

Drugie miejsce w tegorocznym konkursie, z 605 głosami, zajęła Urszula Piskorska, która od 28 lat pracuje w ZOZ w Szczytnie na oddziale noworodkowym oraz od 9 lat w POZ Omega Med jako położna środowiskowo-rodzinna. Posiada tytuł specjalistki w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego.

 

 

Reklama

 

O Urszuli Piskorskiej pisaliśmy niemal trzy lata temu. Gdy pojawiła się na fotografii na facebookowej stronie „TS”, liczba pochwalnych komentarze była ogromna. Pacjentki szczycieńskiego szpitala jednogłośnie orzekły, że pani Ula jest najlepszą położną w Szczytnie, a nie wiadomo, czy nie w województwie. Teraz okazało się, że jest jedną z najlepszych w kraju. Gratulujemy.

 

Przypominamy również, że trwają zgłoszenia położnych do 9. edycji i można to zrobić tu 😊

🔗 https://poloznanamedal.info/zglos

 

Rozmowę z panią Urszulą można przeczytać tu: https://tygodnikszczytno.pl/Pani_Ula_najlepsza_polozna_w_Szczytnie-n9034.html?fbclid=IwAR3h810awzRLK1y55ALQ1C4Lw7VJz3KNjKGOXskXNyYJPfVj-s3UiaWdwucKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama