Sobota, 20 Lipiec
Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny -

Reklama


Reklama

Tymczasowy areszt za groźby karalne. W trakcie zatrzymania 21-latek miał przy sobie noże i gazówkę


Szczycieńscy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę z gminy Dźwierzuty. Mężczyzna groził pozbawieniem życia trzem osobom. Podczas zatrzymania miał przy sobie noże, broń gazową z amunicją, gaz pieprzowy oraz narkotyki. Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec niego tymczasowy dwumiesięczny areszt.W poniedziałek, 3 lipca około godziny 12:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał niepokojące zgłoszenie od kobiety, która poinformowała, że jej syn, znajdując się pod działaniem środków odurzających grozi jej pozbawieniem życia. Mężczyzna miał poruszać się pojazdem Audi w gm. Dźwierzuty. Dodatkowo miał posiadać przy sobie broń oraz noże. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego.


Reklama

 

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli wskazywany w zgłoszeniu samochód. Za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec gm. Dźwierzuty. W trakcie przeszukania mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał, mundurowi ujawnili narkotyki, trzy noże, broń gazową wraz z amunicją oraz gaz pieprzowy. Mieszkaniec gm. Dźwierzuty został zatrzymany i przewieziony na badania laboratoryjne.

 

 

Reklama

W toku prowadzonych czynności, szczycieńscy śledczy ustalili, że 21-latek w okresie od kwietnia do lipca 2023 roku groził pozbawieniem życia trzem osobom. Usłyszał łącznie 5 zarzutów, w tym kierowania gróźb karalnych oraz posiadania narkotyków.

 

Na podstawie zgromadzonych materiałów, na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zastosował wobec 21-latka tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w więzieniu. Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama