To było spotkanie pełne wzruszeń, śmiechu i wspomnień. W piątek, 14 czerwca, „Sobieski” – Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie – obchodził 80-lecie swojego istnienia. W szkolne mury wrócili dawni uczniowie i nauczyciele, by znów – choć na chwilę – poczuć klimat klas, korytarzy i przyjaźni, które przetrwały próbę czasu. Uroczystość była nie tylko okazją do świętowania, ale też podziękowań, symbolicznych gestów i wyjątkowych chwil – jak wyróżnienie dra hab. Grzegorza Ojcewicza tytułem „Przyjaciela Szkoły”.
Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie świętuje 80-lecie istnienia. Uczniowie, nauczyciele i absolwenci spotkali się na jubileuszowej gali, która stała się prawdziwym powrotem do szkolnych wspomnień.
To był dzień pełen emocji. W piątek, 14 czerwca, Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie obchodził swój jubileusz – 80-lecie istnienia. W szkolnych murach znów spotkali się ci, którzy na co dzień już dawno opuścili szkolne ławki – absolwenci sprzed dekad, dawni nauczyciele, a także obecni uczniowie i kadra pedagogiczna.
Jubileuszowa gala była nie tylko okazją do oficjalnych wystąpień i podziękowań, ale przede wszystkim do wspomnień, rozmów i wzruszeń. Spotkania po latach z koleżankami i kolegami, nauczycielami i pracownikami szkoły wypełniły dzień radością i refleksją.
– Powrót do tego miejsca po latach to dla mnie coś wyjątkowego. Przypomniały mi się szkolne dni, ludzie, których tu poznałam, i emocje, jakie przeżywałam – mówi jedna z absolwentek, obecna na uroczystości.
Szczególnym akcentem wydarzenia była miniwystawa prac malarskich dra hab. Grzegorza Ojcewicza – absolwenta liceum, który podczas uroczystości otrzymał tytuł „Przyjaciela Szkoły”. To wyróżnienie przyznawane osobom szczególnie zasłużonym i związanym z historią oraz życiem szkoły.
– To dla mnie ogromny zaszczyt. Ten tytuł traktuję jako wyraz uznania, ale też jako zobowiązanie do dalszego wspierania tej wyjątkowej społeczności – podkreślił dr Ojcewicz.
Jubileusz "Sobieskiego" stał się wydarzeniem nie tylko szkolnym, ale lokalnym – mocno osadzonym w sercach mieszkańców Szczytna. Bo przecież przez osiem dekad to właśnie ta szkoła wychowała pokolenia mieszkańców regionu.
Wspomnienia z tego dnia na długo pozostaną w pamięci uczestników. I jak mówią organizatorzy – 80 lat to tylko kolejny przystanek. Przed „Sobieskim” kolejne dekady historii, która wciąż się pisze.
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03