Na ostatniej sesji rady miejskiej radna Beata Boczar zwróciła uwagę na „rosnący” w zastraszającym tempie cmentarz.
- Liczba zgonów przeraża – mówiła. - Cześć z bliskich nie może wziąć udziału w ceremonii pogrzebowej, bo jest w kwarantannie, izolacji, czy jeszcze z jakichś innych powodów. Czy można byłoby nasz cmentarz podzielić na jakieś sektory, oznaczyć alejkami, bo ludzie mają ogromny kłopot z odnalezieniem konkretnego grobu – apelowała do burmistrza Szczytna.
W dyskusję włączył się radny Paweł Krassowski. - Od jakiegoś czasu na cmentarz szczycieński jest w aplikacji na smartfony i bez kłopotu można odnaleźć każdy grób – mówił.
- Nie każdy, a już na pewno starsze osoby korzysta z nowych technologii, czy internetu – trwała przy swoim radna Boczar.
- Aplikacja naprawdę dobrze działa – mówi burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Ale porozmawiam z panią dyrektor Gudzbeler i zobaczymy, czy na cmentarzu można jakimś niewielkim kosztem, postawić tablice informacyjne, czy oznaczyć alejki i kwatery. Bo faktycznie pani radna ma rację, że nie każdy korzysta z internetu.
Mieszkanka
I to jest dobry pomysł
Ja też dołożè cegiełkę o nie ładzoe i bałaganie na cmentarzu chyba włodarze nie mają pojęcia jak powinien wyglądać cmentarz na miarę powiatowego miasta . To co jest na tablicach wejściowych i wyjściowych na starym cmentarzu powinno mieć odbicie oznaczeniem kwater w rzeczywistości na gruncie osobiście szukałam grobu syna na tej tablicy ale lokalizacji nie potrafiłam znależć. Ponadto powinny być ścieszki wybrukowane a nie ludzie żeby w błocie nie stać i mieć dojście do grobu w swoim zakresie wysypują żwirem i to wygląda jak jarmark nie mówiàc o posadzeniu krzewów ozdobnych wstyd i hańba dla włodarzy zarządzający naszym cmentarzem obraz nędzy i rozpaczy groby usytuowane są na chajta na wiśta baz jakiegokolwiek porządku .Niestety cmentarz odwiedzają z ró żnych stron Polski i nie mogą się nadzowić jaki jest nieład i bezguście przez tyle lat powinien być odpowiednio wypielęgnowany w porządny sposób przykro jest patrzeć że najbliści muszą spoczywać w takim nieładzie. Temat pozostawiam do przeanalizowania dla władz miasta.
olo
Może lepiej skupić się na nieporządku który jest na cmentarzu. W okresie letnim trawa rzadko koszona, a jeśli już to się czeka aż będzie bardzo długa. Po skoszeniu podkaszarkami pomniki są oblepione zaschniętą trawą , to samo w przejściach miedzy pominikami, bo nikt tego nie sprząta, o liściach jesienią już się nawet nie chce wspominać ( sprzątane jedynie przed 1 listopada). No i wizytówka naszego cmetarza, przecudne wraki samochodowe i ala namioty czy daszki z których wiszą tylko kawałki szmat w których sprzedaje się znicze. Jak w epoce kamienia łupanego. turyści odwiedzający grób Klenczona mają co komentować, zapewniam. A władzom miasta nic nie przeszkadza, Jest pięknie
Janusz
Redakcja powinna zrobić konkurs na najgłupszy pomysł czy też wniosek radnych.
Realista
Że też pani radna po tylu kadencjach wreszcie wpadła na taki pomysł?! Gratulacje - najszczersze. Jeszcze proponowałbym, aby budżet jednostki, która zajmuje się sprawami cmentarza powiększyć o środki, które pozwoliłyby wybrukować więcej \"ulic\" na cmentarzu. Bo ni każdy ma przodków pochowanych w \"alejach zasłużonych\" - czyli przy głównych traktach. A boczne przejścia to tragedia - zwłaszcza dla starszych ludzi, którzy ślizgają się po gliniastym, rozmokłym gruncie. To oni są - niestety - najczęstszymi gośćmi cmentarza, żegnając i odwiedzając swych bliskich i znajomych.
Ludmiła
Niestety za pomocą aplikacji, o której mowa można znaleźć tylko groby znajdujące się w starej części cmentarza. W czerwcu 2021 r. w artykule zamieszczoym w TS można było przeczytać cyt. \"W tym roku w systemie mają znaleźć się też groby z tak zwanej nowej części cmentarza – mówi dyrektor ZGK w Szczytnie Aneta Gudzbeler\". Zatem pytanie, kiedy to nastąpi?