Reklama
Reklama
Jak często pech pukał do drzwi waszego mieszkania, wywołując awarię pralki czy telewizora w najgorszym pod kątem finansowym momencie? Wymienić sprzęt trzeba już, ale to wydatek, który mocno nadszarpnie domowy budżet. Z pomocą przychodzi płatność odroczona.
Zazwyczaj płacimy za zakupy w Internecie pieniędzmi z naszego konta bankowego. Bez względu na to, czy korzystamy z kodu BLIK, przelewu tradycyjnego albo systemu szybkich płatności, najpierw musimy mieć pieniądze na koncie.
W przypadku płatności odroczonych (ang. deferred payment), produkt kupujemy od razu, ale płacimy za niego po 30 czy nawet 54 dniach. Według raportu „E-commerce w Polsce 2020”, który przygotował Gemius dla E-commerce Polska, blisko 5,5 proc. ankietowanych przynajmniej raz w życiu skorzystało z odroczonej płatności. Co więcej, specjaliści przewidują, iż w ciągu najbliższych kilku lat ta forma płatności będzie stanowić 20 proc. wartości polskiego e-commerce.
Płatności odroczone w Polsce jako pierwszy zaoferował w 2016 roku fintech PayPo. Obecnie jest już kilku dostawców systemów płatności internetowych, m.in. Twisto, Plarna, Revolut, a także Allegro Pay, PKO Płacę później czy Alior Pay. Podobną usługę testują już wybrani klienci BLIK Płacę Później w Banku Millenium.
Coraz chętniej stosujemy tę metodę płatności, korzystając z jej niewątpliwych zalet. Przede wszystkim, pozwala ona na zakup niezbędnego produktu, przy braku środków finansowych. Jeśli na przykład wiemy, że pensja wpłynie za kilka czy kilkanaście dni, a zakup jest potrzebny już teraz, to odroczenie płatności o miesiąc pozwala na bezpieczne zrealizowanie naszych potrzeb. W większości przypadków usługa jest darmowa, a odsetki płacimy jedynie po przekroczeniu terminu spłaty. Jest to więc dobra alternatywa dla pożyczek.
Dodatkowo, usługodawcy często proponują nie tylko przesunięcie terminu zapłaty, ale i rozłożenie kwoty na raty (choć nie wielką ilość). W okresie zwiększonych wydatków, np. świąt czy wakacji, to dobra opcja na realizację marzeń bez zbędnego ryzyka.
Niemniej, należy pamiętać, iż jest to nadal pożyczka, która wymaga spłaty. Odroczona płatność ma wiele zalet, ale warto - jak do każdej pożyczki - podchodzić do niej z rozsądkiem.
Reklama
Reklama
Możecie sobie kpić i narzekać a lotnisko ciągle się rozwija i ma przed sobą przyszłość. W przeciwieństwie do Radomia czy mitycznego CPK.
Marian
2023-06-06 09:27:52
Może Pani Kalinowska potrafi to wyjaśnić ?
Beata
2023-06-06 07:36:47
Czy prezes lotniska może wytłumaczyć jakim cudem tyłu radnych miejskich pracuje w porcie lotniczym, bez doświadczenia, bez wykształcenia, bez predyspozycji a na bardzo intratnych stanowiskach?
Dariusz
2023-06-05 16:46:19
Wielki sukces lotniska w szymanach, które miesięcznie odprawia tyle pasażerów co Modlin w dwa dni.
Tomasz
2023-06-05 16:43:17
kto jak kto, ale on na betonie się zna...Droga będzie bezpieczna, bo pod honorowym patronatem KRUSu
wolf
2023-06-05 15:26:18
Miasto zniszczone przez Rosjan...czemu szanowna cenzornia nie wspomniała o tym kto, rozpoczął IWŚ?...z sympatii do Szkopów? ...czy z nienawiści do Rosjan? Przypomnę, że to Rosjanie zapłacili krwią za te tereny, i oddali je Polsce za darmo.
klon
2023-06-05 15:16:56
Do Marty: oczywiście, że rosyjska nawała u samego początku I wojny światowej nie przyniosła miastu żadnych zniszczeń. Nie widzę tu plakatów, ani krzaków. Okiennice - jak widać \"są dobrze zachowane\". W sierpniu 1914 r. w Szczytnie nic się nie stało... Jesteś ruskim trollem, czy niedouczoną absolwentka jednej ze szkół w Szczytnie. Biada tym szkołom i nam - współobywatelom.
Krajan
2023-06-05 11:41:40
Pewnie chciał mieć ładne zdjęcie. Taka ładna słoneczna pogoda.
Taki tam.
2023-06-05 11:08:08
zawracam uwagę na wojenne zniszczenia. zastanawialiście się dlaczego brakuje dachów? pożar? oficjalnie tak ale... dlaczego nie ma osmalonych okiennic? dlaczego papierowe plakaty i banery nie są zniszczone, spalone, dlaczego drzewa i krzaki sa nie popalone a linie energetyczne całe mimo że obok dom został rozbity w pył? tajemnice SkradzionejHistorii....
Marta
2023-06-05 09:23:34
O Pasławskiej Tomasz Ł opowiadał dużo historii jaka to artystka.
Radek
2023-06-04 23:13:12