Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Pani Kinga wyróżniona przez komendanta policji


Szef szczycieńskiej policji, inspektor Radosław Drach spotkał się 24-letnią Kingę Żyrą, mieszkanką gminy Świętajno, aby podziękować za jej godną naśladowania postawę obywatelską. Pani Kinga znalazła w Szczytnie portfel, w którym była spora suma pieniędzy. Zgubę bez wahania przekazała policjantom, a ci właścicielowi.


  • Data:

Decyzja o przekazaniu portfela i pieniędzy policji była szybka, bo tak wychowali mnie rodzicie – mówi z uśmiechem „Tygodnikowi Szczytno” pani Kinga. - Jeżeli coś jest nie moje, to trzeba to zwrócić. Poza tym sumienie nie pozwalałoby mi postąpić inaczej. Portfel należał do starszej osoby, być może to była cała emerytura, a może te pieniądze temu panu były potrzebne na leczenie. Tego nie wiem, ale wiem że każdy powinien postąpić podobnie jak ja.

 

Prywatnie pani Kinga pracuje w sklepie w Świętajnie. Więc doskonale też wie, jak starszym osobom potrafi być dzieżko, i jak wyliczają każdy grosz. Bywa, ze widać to podczas robienia zakupów.

 

Inspektor Radosław Drach, Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie spotkał się z panią Kingą w posterunku w Świętajnie.

 

- Postawa pani Kingi przywróciła niejednemu wiarę w ludzi - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - 24-latka przebywając na terenie Szczytna natrafiła na leżący na chodniku portfel z zawartością dokumentów i dość pokaźnej sumy pieniędzy. Jaki był finał tej historii? Szczęśliwy 65-latek, który odzyskał swoją zgubę i uśmiechnięta pani Kinga, która odebrała z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie, insp. Radosława Dracha podziękowania za godną naśladowania postawę obywatelską.


Reklama

 

W piątek, 14 maja do szczycieńskiej jednostki policji przyszła 24-letnia mieszkanka gminy Świętajno. Kobieta w rozmowie z oficerem dyżurnym oświadczyła, że kilka minut wcześniej na ulicy Polskiej w Szczytnie, znalazła czarny męski portfel. Wewnątrz znajdował się dowód osobisty, prawo jazdy, karta bankomatowa i pieniądze w kwocie 800 zł. Szczycieńscy policjanci skontaktowali się z właścicielem, który jeszcze tego samego dnia stawił się w komendzie, aby odebrać zgubę.

 

- Pani Kingo, nie mogłem przejść obojętnie wobec postawy, którą się pani wykazała. Wydawałoby się, że niby z pozoru to naturalny odruch, którym powinien kierować się każdy obywatel, jednak jak dobrze wiemy życie pisze różne scenariusze, a my jako policjanci często jesteśmy tego świadkami – mówił podczas spotkania do 24-latki inspektor Radosław Drach. - W czasach, kiedy bezwzględni przestępcy wykorzystują dobroć chociażby starszych ludzi, odbierając im oszczędności całego życia, Pani jako młoda kobieta przywróciła niejednemu człowiekowi wiarę w ludzi.

Reklama

 

Komendant wyraził swoje słowa uznania, pogratulował kobiecie godnej pochwały postawy obywatelskiej i wręczył drobny upominek, na pamiątkę wspólnego spotkania.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama