Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

PRZEŁAMANIE BŁĘKITNYCH (zdjęcia)

Niemal miesiąc czekali kibice Błękitnych na kolejne ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Po inauguracyjnej wygranej z Żaglem Piecki piłkarze z Pasymia zaliczyli zimny prysznic w Bartoszycach (0:5 z Victorią) oraz remisy ze spadkowiczami z czwartek ligi (0:0 z Mazurem i 2:2 z MKS Korsze). W sobotę czekał ich kolejny mecz z rywalem z czołówki tabeli, przeciwnikiem była druga w tabeli Vęgorią Węgorzewo.

• Data:

Błękitni kolejny raz do meczu przystępowali osłabieni brakiem kilku ważnych zawodników. Z chorobą zmagało się aż trzech zawodników (Kacper Król, Filip Brzeziński i Grzegorz Kozicki), uraz mięśniowy uniemożliwia grę Radosławowi Góreckiemu, a z przyczyn osobistych zabrakło Cezarego Trzebińskiego. Mimo tych braków pasymianie rozegrali dobre spotkanie.

Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę objęli Błękitnych. Niestety, w wyniku nieporozumienia swoich stoperów kolejny raz jako pierwsi stracili bramkę już w 10. minucie. Kilkanaście minut później odpowiedzieli golem Maksa Konopki. Do przerwy mimo przewagi pasymian mieliśmy remis 1:1. Po zmianie stron pasymianie postawili przysłowiową "kropkę nad i". Najpierw po składnej akcji bramkarza rywali pokonał Bartosz Nosowicz, a wynik meczu ustalił po rzucie rożnym Dawid Mikulak. Tym samym Błękitni Jurand Pasym przerwali swoją złą passę i wygrali z Vęgorią 3:1.

Mimo strzelenia trzech bramek Błękitni mogli pokusić się o wyższe zwycięstwo, ponieważ dobrych okazji nie wykorzystali Dawid Mikulak, Kamil Kępka czy Marcin Łukaszewski. Vęgoria miała znaczenie mniej groźnych akcji, ale nawet jeśli już stwarzali zagrożenie to skutecznie interweniował Paweł Brzozowski. Niestety trener oraz kibice Błękitnych Jurand mogą po tym meczu mieć powód do zmartwień. Po rozpoczęciu drugiej połowy kontuzji kolana doznał Dawid Maćkowiak, którego uraz może wykluczyć z gry na co najmniej kilka tygodni.

Mamy nadzieję, że sobotnie przełamanie zapoczątkuje serię ligowych zwycięstw Błękitnych. Idealna okazja, aby powtórzyć dobry wynik jest już w najbliższą sobotę. Na własnym stadionie pasymianie podejmą Mazur Pisz, który jest jak dotąd jedną ze słabszych drużyn Klasy Okręgowej. W minionej kolejce beniaminek z Pisza przegrał 0:2 z LKS Różnowo.

Błękitni Jurand Pasym - Vęgoria Węgorzewo 3:1