Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

PRZEŁAMANIE BŁĘKITNYCH (zdjęcia)


Niemal miesiąc czekali kibice Błękitnych na kolejne ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Po inauguracyjnej wygranej z Żaglem Piecki piłkarze z Pasymia zaliczyli zimny prysznic w Bartoszycach (0:5 z Victorią) oraz remisy ze spadkowiczami z czwartek ligi (0:0 z Mazurem i 2:2 z MKS Korsze). W sobotę czekał ich kolejny mecz z rywalem z czołówki tabeli, przeciwnikiem była druga w tabeli Vęgorią Węgorzewo.Błękitni kolejny raz do meczu przystępowali osłabieni brakiem kilku ważnych zawodników. Z chorobą zmagało się aż trzech zawodników (Kacper Król, Filip Brzeziński i Grzegorz Kozicki), uraz mięśniowy uniemożliwia grę Radosławowi Góreckiemu, a z przyczyn osobistych zabrakło Cezarego Trzebińskiego. Mimo tych braków pasymianie rozegrali dobre spotkanie.

 

 

Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę objęli Błękitnych. Niestety, w wyniku nieporozumienia swoich stoperów kolejny raz jako pierwsi stracili bramkę już w 10. minucie. Kilkanaście minut później odpowiedzieli golem Maksa Konopki. Do przerwy mimo przewagi pasymian mieliśmy remis 1:1. Po zmianie stron pasymianie postawili przysłowiową "kropkę nad i". Najpierw po składnej akcji bramkarza rywali pokonał Bartosz Nosowicz, a wynik meczu ustalił po rzucie rożnym Dawid Mikulak. Tym samym Błękitni Jurand Pasym przerwali swoją złą passę i wygrali z Vęgorią 3:1.


Reklama

 

 

Mimo strzelenia trzech bramek Błękitni mogli pokusić się o wyższe zwycięstwo, ponieważ dobrych okazji nie wykorzystali Dawid Mikulak, Kamil Kępka czy Marcin Łukaszewski. Vęgoria miała znaczenie mniej groźnych akcji, ale nawet jeśli już stwarzali zagrożenie to skutecznie interweniował Paweł Brzozowski. Niestety trener oraz kibice Błękitnych Jurand mogą po tym meczu mieć powód do zmartwień. Po rozpoczęciu drugiej połowy kontuzji kolana doznał Dawid Maćkowiak, którego uraz może wykluczyć z gry na co najmniej kilka tygodni.

 

 

Mamy nadzieję, że sobotnie przełamanie zapoczątkuje serię ligowych zwycięstw Błękitnych. Idealna okazja, aby powtórzyć dobry wynik jest już w najbliższą sobotę. Na własnym stadionie pasymianie podejmą Mazur Pisz, który jest jak dotąd jedną ze słabszych drużyn Klasy Okręgowej. W minionej kolejce beniaminek z Pisza przegrał 0:2 z LKS Różnowo.

Reklama

 

Błękitni Jurand Pasym - Vęgoria Węgorzewo 3:1

'31 Maks Konopka

'52 Bartosz Nosowicz

'63 Dawid Mikulak

 

Skład: 1. Paweł Brzozowski - 11. Dawid Mikulak, 8. Bartosz Nosowicz, 69. Arkadiusz Sokołowski, 13. Patryk Jagiełło ('46 14. Aleksander Dobrzyński) - 16. Maks Konopka ('78 26. Paweł Plonkowski), 7. Jakub Kulesik ('71 17. Artur Ziółek), 18. Dawid Manowski ('78.5. Mateusz Tumanowicz), 21. Marcin Łukaszewski, 10. Kamil Kępka - 99. Dawid Maćkowiak ('59 6. Robert Malanowski).

Niewykorzystany rezerwowy: 35. Krystian Zink.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Auto za 130 tys. zł poszło z dymem, spłonęło na polu (zdjęcia)
  wyłudza odszkodowania co jakiś okres . Non stop. I z tego się utrzymuje. Dom buduje właśnie z takich pieniędzy. Ubezpieczyciel powinien się zainstalować mocno tą osobą. Nawet się nie kryje z tym, Miętkie i okolice dobrze wiedzą co to był za ,, nieszczęśliwy\" wypadek . Wali na odszkodowania już nie 1wszy raz. - a dom buduje się co chwilę i coo wypłatę z odszkodowania .

  Unkowb


  2022-10-02 06:34:48
 • Rów na polu stał się śmiertelną pułapką dla zwierząt
  To nie rów stał się śmiertelną pułapką dla zwierząt , dwa psy które polują na łąkach na tę zwierzynę !!! Rów melioracyjny jest już kilka lat i czegoś takiego nie było dopóki psy były na uwięzi , zaatakowany przez psy , dziki zwierzak ucieka na oślep i nic dziwnego że wpada w bagno. Kiedyś już policja zajmowała się psami biegającymi po wsi Dżwiersztyny , widocznie mało skutecznie.

  Mieszańce niebieskookie.


  2022-10-01 21:28:25
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  Jak długo jeszcze można się lansować na kontrowersyjnym a w dodatku inspirowanym przez Panią Górską projekcie. Niewątpliwą zasługą Pana Burmistrza w tej mierze jest zgoda na znaczne przekroczenie planowanych kosztów inwestycji. No ale cóż, sukces, znowu sukces o czym świadczy widoczne na zdjęciach uśmiechnięte oblicze Pana Burmistrza.

  dr


  2022-10-01 20:18:21
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian. Gdybyś napisał, że węgiel brunatny wykorzystuje się między innymi w przemyśle chemicznym było by OK , ale Turów – czwarta co do wielkości w Polsce węglowa elektrownia cieplna, kondensacyjna, blokowa z międzystopniowym przegrzewem pary i zamkniętym układem wody chłodzącej, opalana węglem brunatnym. I tu jest ciekawostka gdyż węgiel brunatny nie jest sprowadzany, ani za niego Turów nie płaci, to o ile wzrosły koszty jego wydobycia, że energia wyprodukowana z tego węgla zdrożała o 500%

  Ja to ja


  2022-10-01 15:40:14
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  \" z byłą Ukrainą \" ? ! Człowieku kim ty jesteś?

  Olek


  2022-09-30 16:15:50
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27

Reklama