Wtorek, 23 Kwiecień
Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha -

POWRÓT Z LUBAWY NA TARCZY

W sobotę Błękitnych czekał wyjazd do dobrze spisującego się w tym sezonie Motoru Lubawa. Zespół ten już przed tą kolejką plasował się w czołówce oraz dysponuje najskuteczniejszą obroną, ponieważ stracił najmniej bramek w całej lidze. Pasymska drużyn jechała na ten mecz osłabiona brakiem kilku zawodników, ale przede wszystkim z powodu choroby zabrakło kapitana Bartosza Nosowicza, którego zastąpił w tej roli Aleksander Dobrzyński.

• Data:

Przed meczem minutą ciszy piłkarze uczcili zmarłych ś.p. Tadeusz Licznerskiego - współzałożyciela klubu i śp. Zygmunta Sendlewskiego - taty znanego trenera piłkarskiego, pedagoga i spikera klubu Motor Lubawa - Jerzego Sendlewskiego. Już od pierwszego gwizdka sędziego przewagę osiągnęli gospodarze, którzy w ciągu dziesięciu minut dwukrotnie zagrozili bramce Błękitnych.

Nasi piłkarze odpowiedzieli w 13 minucie indywidualną akcją Michała Nosowicza, jednak jego płaski strzał zza pola karnego obronił bramkarz. Już po kilkudziesięciu sekundach kolejną świetną sytuację miał Motor, Błękitni mieli dużo szczęścia, ponieważ najpierw dobrze interweniował Paweł Brzozowski, pierwsza dobitka trafiła w poprzeczkę, a druga była niecelna. Prowadzenie naszej drużynie mógł dać Dawid Mikulak, ale jego strzał w ostatniej chwili zatrzymał obrońca.

W 21 minucie za sprawą tzw. centrostrzału na prowadzenie wyszedł Motor. Do piłki lecącej w pole karne wyskoczył napastnik gospodarzy oraz obrońca i bramkarz Błękitnych, piłka minęła jednak wszystkich i wpadła do siatki. Piłkarze z Lubawy chcieli iść za ciosem, ale w następnej sytuacji dobrze zachował się Paweł Brzozowski. W 35 minucie Motor podwyższył prowadzenie. W pole karne posłano płaskie dośrodkowanie, a ich napastnik bez trudu umieścił piłkę w bramce z najbliższej odległości. To było ostatnie trafienie w tej połowie.

Żeby zmienić wynik Błękitni musieli od początku drugiej połowy ruszyć do ataku i uważać na groźne kontry gospodarzy. Kilka minut po wznowieniu gry nasi zawodnicy sprytnie rozegrali rzut wolny, piłka trafiła pod nogi Nosowicza, który uderzył na bramkę, ale niestety strzał z linii bramkowej wybił w ostatniej chwili obrońca. W jednej z kolejnych akcji w pole karne dośrodkował Mikulak, najwyżej wyskoczył Patryk Malanowski, ale oddał strzał minimalnie niecelny. Kolejne dwie okazje miał Motor, ale dwukrotnie świetnie interweniował dobrze dysponowany w ostatnim czasie Paweł Brzozowski.

Około dziesięciu minut przed końcem Błękitni powinni zdobyć bramkę kontaktową, ale strzał z około dziesięciu metrów Daniela Gołaszewskiego przeleciał wysoko nad bramką. Nie dość, że Błękitnym nie udało się doprowadzić do remisu to jeszcze kilka minut przed końcem spotkania boisko z urazem opuścił Bartosz Kowalewski. Był to pierwszy mecz po kontuzji 17-letniego obrońcy (ostatni mecz na początku sierpnia) i prawdopodobnie w tym roku Bartka na boisku już nie zobaczymy.

Skład: 1. Brzozowski – 18. Mikulak, 26. Stańczak, 21. Świercz, 14. Dobrzyński – 9. Chrzanowski, 16. P. Kowalewski (’80 4. B. Kowalewski), 7. Nosowicz, 77. Balcerzak (’65 12. Gołaszewski), 17. Kulesik (’90 5. Chlebowski) – 10. Malanowski.

Paweł Sławiński

Pozostałe wyniki:

Pisa Barczewo - Olimpia II Elbląg w pierwotnym terminie (24 października, 15:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

Błękitni Orneta - MKS Korsze 0:2

Polonia Lidzbark Warmiński -Olimpia Olsztynek 5:1

Granica Kętrzyn - ITS Jeziorak Iława 2:5

Mazur Ełk - Warmia Olsztyn w pierwotnym terminie (24 października, 13:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

Mamry Giżycko - GSZS Rybno 3:2

Mrągowia Mrągowo - Zatoka Braniewo 2:1

Stomil II Olsztyn - Tęcza Biskupiec 1:2