Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Nurkowie Specjalnej Grupy z nową łodzią


W czwartek do Specjalnej Grupy Płetwonurków RP trafiła nowoczesna łodzi wielozadaniowa. Jej wartość to około 160 tys. zł. Zbudowała ją Gdańska Stocznia, ale projekt łodzi był autorskim pomysłem SGP.- Zależało nam na tym, aby stworzyć jednostkę, która będzie bardzo mobilna, czyli szybko będziemy mogli ją przetransportować oraz zwodować i będzie mogła operować na akwenach ze zmienną głębokością – mówi Maciej Rokus, szef SGP. - Ma bardzo małe zanurzenie, a dzięki temu sprawdzi się doskonale nawet na najpłytszych rzekach.

 

Specjalna Grupa Płetownurków RP specjalizuje się w najtrudniejszych poszukiwaniach osób zaginionych oraz tych, którzy na przykład utonęli i nie można zlokalizować ich ciał. To oni odnaleźli między innymi znanego biznesmena Piotra Woźniaka-Staraka. To oni wydobyli też z jeziora Głęboczek ciało mężczyzny, którego nikt nie mógł odnaleźć przez 6 lat.


Reklama

 

- Na ciało syna czekała jego matka, już staruszka – wspomina Maciej Rokus. - Powiedziała mi, że nie może spokojnie umrzeć, bo nie pochowała syna. Była to bardzo uboga kobieta, ujęła mnie swoją szczerością i miłością. Efekt był taki, że całkowicie za darmo podjęliśmy się tego zadania. Po dwóch dniach akcji, ze specjalistycznym sprzętem, udało nam się wydobyć ciało chłopaka. Ze dwa lata później będąc w okolicy, chciałem odwiedzić tę kobietę. Dowiedziałem się, że zmarła nie więcej niż trzy miesiące po pogrzebie syna. Zrozumiałem wtedy, że choć była to tragedia dla rodziny, to jednak zrobiliśmy coś dobrego.

 

Reklama

 

Specjalistyczna Grupa Płetwonurków RP działa od ponad 20 lat. Na stałe współpracuje z nią około 200 wysokiej klasy specjalistów z całego kraju.

 

 

Do budowy 7,5-metrowej łodzi przyczynił się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie, a także Bank Spółdzielczy w Szczytnie. Obie firmy pokryły w sumie jedną trzecią kosztów. Pozostałe środki to pieniądze SGP.

 

Uroczyste przekazanie łodzi odbyło się 30 kwietnia w bazie Grupy Specjalnej Płetwonurków RP przy ul. Ostrów 6.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama